iulirx

CE VREA VOLVO CLUB ?

84 posts in this topic

Sectiuni cu peste 5000 de replici :

clasament general :

1. Cafenea = 23.900 (socializare)

2. Volvo S40 = 20.300 (tehnic)

3. Comunitatea volvo-club = 11.800 (socializare)

4. Piese de schimb = 10.800 (tehnic)

5. Volvo s60 = 9.000 (tehnic)

6. Calendarul intrunirilor volvo-club = 8.400 (socializare)

7. Bursa (vinzari-cumparari) = 6.100 (tehnic)

8. Oldiest but goldiest = 5.200 (tehnic)

deci avem asa :

tehnic = 51.400 replici

socializare = 44.100 replici

adica (aproximativ) 53% / 47% tehnic / socializare

adica acest forum e "jumi-juma" . e bine ! e echilibrat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

se poate face si o statistica sa vedem fiecare cam in ce fel de sectiuni am scris : la tehnic sau la socializare, sa vedem cam citi "tehnici" avem si citi "sociabili" avem....

da mi-e lene ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postari:

108 (0.14 pe zi)

Cel mai activ in:

VOLVO S60/S60R (2001-2009) (23 postari)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postari : 2.15 pe zi

Cel mai activ in Volvo s/v 40 1996-2004 523 postari

Edited by lik2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx: Eu as pune accent pe socializare. Nu asta este mai important ?

Parerea mea e ca suntem un forum auto social.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si technic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Bine, ce am zis eu nu inseamna ca nu vorbim de chestii tehnice. Dar cum putem vorbi despre chestii tehnice, asa putem sa vorbim chestii politice, femei, bautura si mai stiu eu ce ne trece prin cap. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai asa e bine :

intri pe forum sa te

- informezi

- distrezi

- simti bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai asa e bine :

intri pe forum sa te

- informezi

- distrezi

- simti bine

exact acesta este si parerea mea

ati pus punctul pe i

mai invatam ,povestim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi s-a cam sărit în cap că nu vorbesc numai la capitolul tehnic, aşa că aveţi grijă să n-o luaţi pe aceaşi cărare ca mine. Chiar se vorbea, la un moment dat, despre desfinţarea Cafenelei. ;D

Spuneţi şi voi, acolo, că sunteţi ÎMPOTRIVA SOCIALIZĂRII şi PRO-ANTISOCIALIZARE. smile.gif

Edited by Heimðallr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi s-a cam sărit în cap că nu vorbesc numai la capitolul tehnic. Chiar se vorbea, la un moment dat, despre desfinţarea Cafenelei. ;D

dupa parerea mea trebuie sa fie de toate

cum ii in viata: si bune si rele:lol: :lol: :lol:

daca nu ar fii prea monoton gen :???? problema =rezolvare fara povesti; scurt si la subiect:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, subiectul ăsta a fost dezbătut pagini după pagini, care, evident, au fost şterse, pe urmă. Exact asta spuneam şi eu, dar am fost contrazis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heimðallr, nu trebuie sa te justifici ! astia ca tine, ca mine, ca multi altii sintem exact ceea ce sintem : sarea-n bucate....

cite-odata prea multa, cite-odata sintem otrava, alteori sintem timpiti, insa , per total, dam bine....:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aţi văzut, până şi la întâlniri, ne uităm sub capote... ;D

Ferarule, niciunul nu ştiam ce vedem acolo, dar bine că am rezolvat-o... se observă cât de experţi suntem după cum ţineam gurile căscate... smile.gif

PS: Era maşina ta sau a mea?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

in concluzie :

e un site de socializare care si ajuta pe unii sa isi repere masinile sau sa si le vinda.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

in concluzie :

e un site de socializare care si ajuta pe unii sa isi repere masinile sau sa si le vinda.....

Si este OK asa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Site-ul este superOK, nu-i catati noduri in papura ca ... le gasiti evil6.gif ..... si?

Pe mine ma face fericit asa cum e, nu-l "imbunatatiti" ,

stim cu totii ca mai binele e dusmanul binelui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dintre toate forumurile auto pe care am fost asta m-i se pare cel mai ok si cu cele mai putine certuri si vorbe urate intre useri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am linistit !

Credeam ca suntem cei mai certareti.

Ce-i drept, nu am vizitat alte forum-uri auto. Daca noi ne intepam cel mai putin, imi dau seama cam ce e pe la altii !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sa ne spuna si Thor4ever ca si el frecventeaza alte forumuri auto :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Majoritatea care intra pe forum cauta rezolvare la problemele aparute, dupa care dispar ! In aceasta categorie mai intra si cei care rezolva o problema, dar dau de alta, si putin cate putin, in timp ce cauta solutii la problemele lor, incep sa socializeze cu restul membrilor !

De prima data, de fapt, prima data cand am intrat pe forum a fost cand inca nu-mi cumparasem xc-ul si cautam probleme aparute sau pe care le-au intampinat posesorii de xc-uri si cum le-au rezolvat ! Dupa achizitie, mi-am facut cont si mi-a placut ce am gasit pe acest forum !

Membri avem de toate varstele, de la 14 ani, cel mai tanar membru, pana la 69 ani, ( poate si mai in varsta ) :)

ps: cel mai mult imi plac intalnirile saptamanale din Bucuresti, cine stie, poate o sa ajung si la o intermediara, sau poate o nationala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu tu acum ai prins ce a mai ramas din volvo club ... pana sa avem webasteri (care sa scrie mare la description ca sa vada lumea cine este el) .... si clubul sa se "divizeze" , pana anul trecut in iunie lucrurile au fost OK , pe urma au degenerat ( dubios nu ? )

Pana atunci volvo club reunea pasiunea de automobile ( discutii technice ) cu socializarea intre prieteni , din pacate acum nu mai reuneste nimic , ca din cate vad tot mai multi membrii pleaca de aici si incearca sa reconstruiasca in alta parte ceea ce altii au distrus aici ...

http://www.youtube.com/watch?v=_xaj0l6LbGk

post-229-0-74373300-1306771303_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca titlul topicului este gresit. Clubul nu vrea nimic, noi vrem ceva de la el. Si uneori nici noi nu stim ce.

Ce a scris Iulirx este o statisica a celor mai accesate rubrici. Faptul ca se vorbeste mai mult in Cafenea decat la Tehnic... probabil pentru ca nu vi se strica masinile. Eu am totusi o intrebare: daca statistica nu ar fi fost echilibrata, credeti ca ar fi fost o problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites