iulirx

CE VREA VOLVO CLUB ?

84 posts in this topic

Pana pe 28 ai si de la mine cotizatia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce tampenie la Alfa Bank,nu poti depune cotizatia daca nu ai cont la ei.

Ca persoana fizica nu accepta depunerea,in fond se rezolva cu un telefon la sucursala Hunedoara.

De astazi sunt si eu membru cotizant :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

De astazi sunt si eu in "legalitate"... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De cind te asteptam.... acum trebe sa dai o bere primului care se inscrie dupa tine !

O bere la butoi ! hai sa vedem cine e norocosul !

Dar, ma intreb : unde dracu' sint : Bogdan G, Alin,Heim, toti moderatorii, si altii . Astia nu vin in asociatie ?

O intrebare speciala : Spheedy, tu , iei pozitie , sau te retragi in expectativa ?

Stiu ca INIMA volvo e forumul , nu asociatia. De ce sa nu fie 2 inimi ?

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli, pozitia mea este una incarcata de multa rabdare :)

dupa cum am spus voi sustine, atat cat pot asociatia, dar nu voi deveni membru inca, din motive strict personale. iar pentru restul, moderatori sau nu, nu ma pot pronunta in numele lor. fiecare este liber sa ia decizia cea mai buna in acest sens.

in alta ordine de idei, va inteleg dorinta de a creste (numeric) asociatia si ca membrii vechi au "greutate" in ceea ce priveste aderarea noilor membri la asociatie, dar inca consider ca asa se atrag membrii ci printr-un plan de actiuni bine elaborat.

M.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

De cind te asteptam.... acum trebe sa dai o bere primului care se inscrie dupa tine !

O bere la butoi ! hai sa vedem cine e norocosul !

Dar, ma intreb : unde dracu' sint : Bogdan G, Alin,Heim, toti moderatorii, si altii . Astia nu vin in asociatie ?

O intrebare speciala : Spheedy, tu , iei pozitie , sau te retragi in expectativa ?

Stiu ca INIMA volvo e forumul , nu asociatia. De ce sa nu fie 2 inimi ?

Unde-i Buga ?!!

Pai...i-ati spus o poveste ?! L-ati atras cu un program pe termen scurt, sau...mediu ?!!

Nu !

Si..in cazul asta ....de ce sa intre Buga intr-o asociatie fara a sti care este "planul de actiuni" si ce ii ofera asociatia ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asociatia , deocamdata, nu ofera nimic. Nu are un plan de actiune. Ea, acum se formeaza . Din oameni care propun planuri de actiune, asta e povestea.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si..in cazul asta ....de ce sa intre Buga intr-o asociatie fara a sti care este "planul de actiuni" si ce ii ofera asociatia ?!

vad ca prima data vrei sa "primesti"si abia apoi sa "dai"

nimic nu dai ,nimic ai

si mai era o chestie in sloganurile de campanie ale americanilor,ceva cu"nu te gindi ce-ti da statul ci cei dai tu statului

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare cand o sa renuntati la ...chestiile fracute pe...genunchi ?!!!

Toate postarile mele au vrut sa fie constructive !

Intalnirea anuala de anul trecut , a fost NEorganizata , Asociatia ce s-a nascut acolo....este NEorganizata !

TIPIC ROMANESC ?!!!

Fratilor, puneti mana si ganditi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

da

asa este

totul a fost NEorganizat

oare cei care AU FOST ACOLO sunt de acord cu tine?

daca nu stii atunci afla ca toti OAMENII care au fost acolo au fost de acord cu infiintarea acestei ASOCIATII si cu actuala conducere-IN SCRIS-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci e o asociatie a participantilor la intrunirilor nationale. Ca sa fie o asociatie a posesorilor de Volvo (cum asta este clubul posesorilor de Volvo), trebuie sa ofere ceva si celor care n-au participat sau nu o sa participe la nationale. Cotizez acum, devin membru dar nu am fost la nationala unde s-a stabilit actuala conducere, sunt discriminat. Trebuia sa incepeti cu niste alegeri, parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa s-a inceput

cu niste alegeri

cum ai fi vrut sa voteze unul care nu a fost acolo?

pe forum?

au existat mai multe incercari dar au au dat FAIL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coooorect !

A venit un participant la Nationala cu ideea , ceilalti au fost de acord si ....?!!!

Au fost de acord cu ce ?

In afara de infiintare , nu s-a discutat si cu scopul acestei asociatii ?!

Daca nu acolo, mai tarziu ...nimic ?!

Nu am nimic impotriva acestei asociatii !

Nu sunt impotriva niciunei asociatii care are un scop nobil!

Am inteles ca scopul acestei asociatii este promovarea brand`ului VOLVO , inmultirea POSESORILOR de masini Volvo.

Nu stiu prin ce mijloace (tot prin fluturasi stiu ca ma pot relaxa la saloanele de masaj erotic) !!

Daca nici asociatia nu stie.....asta e o problema , nu a mea , ci...a ei !

Si...in cazul asta ...cum sa se incrie cat mai multi membrii?!

Inteleg ca inca nu s-au facut planuri cu actiunile asociatiei !

Dar...asta e o chestiune interna !Nu o mai faceti publica ! Discutati in PM .

In ceea ce te priveste,feraru3333, esti sau nu...MEMBRU FONDATOR ?!(apare undeva ...membru cotizant )

REPET!

Nu vreau decat binele acestei asociatii, dar...pe un drum clar nu prin lastarisul NEcunoscului, sau...in bezna NEorganizarii,sau....

Multi ma vedeti un ...BAU-BAU..... un...GICA-CONTRA !

Puneti mana si ganditi !

BUGA, Alin BUGA

PS. Pentru mai multa transparenta , socitit un moderator sa activeze acea functie a topicului care face sa fie vizibili cei care AU CITIT aceste postari ! Se poate ?!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aline,uite d-asta nu merg treburile asa cum trebuie,daca noi ne chinuim de ce nu ne ajuti?

Vin-o cu ceva concret ,romanii sunt tari la a critica ce fac altii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa de mult as fi vrut sa evit chestia cu "membru fondator",dar din punct de vedere legal nu s-a putut

am vrut ca toti membri sa aiba aceasi denumire. simplu MEMBRU

dar nu se poate

mai exista niste denumiri:membru de onoare, membru ........ce stiu eu cum dar se evita chestiile astea in statut

tocmai de a nu fi un MEMBRU ,mai altfel decit alt MEMBRU

@alinbuga eu nu te vad ca un BAU-BAU,te vad ca pe un OM care ar putea sa puna umarul ca ASOCIATIA sa mearga bine

sa stii ca vor fi OAMENI care se vor inscrie-vor platii cotizatia-si cu asta basta

nu zice nimeni ca nu e nevoie si ei-din contra-dar este NEVOIE de niste OAMENI care sa se implice,care sa dea din TIMPUL LOR,ASOCIATIEI VOLVO CLUB ROMANIA

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asociatia nu va avea nici o putere sa faca ceva atita timp cit reprezinta 10 oameni. Puterea ei (eventuala ei putere) va sta in NUMARUL oamenilor pe care-i reprezinta.

Nimeni nu se uita la 30-40 de oameni, posesori de volvo, pentru cei carora vrem sa ne adresam acest numar e nesemnificativ.

Nu putem primi nimic daca nu oferim si noi ceva la schimb. Ce sa ofere 30-40 de oameni ?

Sa facem planuri despre pielea ursului din padure e simplu. Primul pas (infiintarea) a fost finalizat. Urmeaza pasul 2: ADERAREA a cit mai multi membri, sa depasim , macar, 100.

E un cerc vicios : nu ma inscriu pentru ca nu primesc nimic, nu primesc nimic pentru ca nu ma inscriu, pentru ca nu sintem multi.

- trebe sa convingem media sa ne faca cunoscuti.

- trebe sa putem obtine avantaje pentru membri

- trebe sa putem organiza intruniri tematice

- trebe sa putem apara un membru in relatia lui cu service-ul, sa putem acorda consultanta tehnica si juridica.

-si mai sint o droaie de trebe....

Pentru toate aceste scopuri trebe sa fim multi !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

De cind te asteptam.... acum trebe sa dai o bere primului care se inscrie dupa tine !

O bere la butoi ! hai sa vedem cine e norocosul !

Dar, ma intreb : unde dracu' sint : Bogdan G, Alin,Heim, toti moderatorii, si altii . Astia nu vin in asociatie ?

O intrebare speciala : Spheedy, tu , iei pozitie , sau te retragi in expectativa ?

Stiu ca INIMA volvo e forumul , nu asociatia. De ce sa nu fie 2 inimi ?

Atata timp cat nu am fost deacord cu asociatia este clar ca nu am ce sa caut in ea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

vad ca prima data vrei sa "primesti"si abia apoi sa "dai"

nimic nu dai ,nimic ai

si mai era o chestie in sloganurile de campanie ale americanilor,ceva cu"nu te gindi ce-ti da statul ci cei dai tu statului

bine ca traiesc in Romania unde statul imi ia fara sa ma intrebe si fara eu sa-i dau... dar asta este o alta discutie.

revenind la citatul de sus, problematica este eronata din start. nimeni nu asteapta sa "primeasca" ci sa i se ofere acel "ceva" pentru care sa-si doreasca a face parte dintr-o comunitate. daca va uitati in viata reala, acest principiu este aplicat in orice structura organizatorica (partid, sindicat, companie si, de ce nu, chiar si acest amarat de forum). cred ca acest lucru asteapta multi de la asociatie pentru a se alatura acesteia...

M.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un cerc vicios. Fara membri nu exista nici o asociatie. Care poate face ceva pentru membrii ei. Iar ca sa devii membru vrei sa obtii...ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mine, o motivatie ca sa ma inscriu in Asociatie ar fi ceva de genul "la fiecare intrunire nationala, Asociatia organizeaza concursul .... (.... se inlocuieste cu orice tine de masinile noastre dragi)".

Ma chinui de mult timp, dar nu vad cu parere de rau pana acum avantajele de a fi membru intr-o structura care urmeaza sa-mi ofere ceva indefinit in viitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asociatia este un loc unde DAI fara sa PRIMESTI nimic in schimb !

Nu mai asteptati, daca vreti sa primiti , nimic. Sintem deschisi pentru "nebunii" care doar vor sa dea !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles, e cam ca statul roman, doar primeste, nu returneaza nimic. Un fel de gaura neagra cu legitimatie. :) Eu zic pas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asociatia este formata numai din oameni care au ceva de dat, nu de luat ! S-a nascut pentru a crea posibilitatea legala de actiune a acestui tip de oameni, care doar DAU si NU PRIMESC nimic in schimb.

Pentru a ne coordona intre noi sa putem da , impreuna, mai mult ! Pentru a ajuta pe altii.

Daca vreti sa primiti ceva in schimbul cotizatiei si al apartenentei la asociatie, stati cuminti acolo unde va aflati ! Probabil veti primi .

Daca , de exemplu, esti dispus sa ajuti , insa nu impreuna cu noi, e ok, fa-o singur , sau impreuna cu cine vrei tu.

Daca nu esti un impatimit al marcii VOLVO ci doar un utilizator, stai unde esti !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu, cu acest mesaj, ma voi opri in a-mi exprima o opinie vis-a-vis de acest subiect:

Este un cerc vicios. Fara membri nu exista nici o asociatie. Care poate face ceva pentru membrii ei. Iar ca sa devii membru vrei sa obtii...ceva.

chiar nimeni nu citeste/intelege ce tot bat eu campii de vreo 4 ani incoace ?!? nimeni nu cere vreun avantaj material (sau cel putin eu nu l-am identificat pana acum) dar fiecare isi doreste acel "ceva", functie de aspiratiile fiecaruia. vreti implicarea membrilor? spuneti-le ce vreti de la ei. dati-le un plan de actiune pentru perioada urmatoare si cereti sa se implice in aceste proiecte. demonstrati cat pot fi de ajutor si pot fi parte al acelui "ceva" si nu vor mai exista discutii. cu respect pentru toti cei implicati in acest proiect (pe care ii cunosc si personal), in acest moemnt nu cereti decat plata unei cotizatii si un numar cat mai impresionant de membrii.

Asociatia este formata numai din oameni care au ceva de dat, nu de luat ! S-a nascut pentru a crea posibilitatea legala de actiune a acestui tip de oameni, care doar DAU si NU PRIMESC nimic in schimb. Pentru a ne coordona intre noi sa putem da , impreuna, mai mult ! Pentru a ajuta pe altii.

perfect de aocrd cu prima parte, total impotriva concluziilor, in acest context. imi permit sa dau un singur sfat: cu o astfel de abordare nu va veti atinge acel scop pentru care a fost creata asociatia (scop care ramane un mister pentru multi dintre noi)

Daca nu esti un impatimit al marcii VOLVO ci doar un utilizator, stai unde esti !

de unde si pana unde acest tip de discriminare?? care sunt criteriile in baza caruia eu, Mihai, ma pot incadra intr-o parte sau in cealalta ?? cine a stabilit aceste criterii ??? si pe final, atunci de ce ne doriti in asociatie? preferam sa ramanem "utilizatori" si ramanem unde suntem!!!

Mihai

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites