onisor83

apa in portbagaj

47 posts in this topic

Tapiteria aia de tavan pare cam distrusa, daca a mai apucat sa si mucegaiasca eu in locul tau le-as cere sa-mi instaleze tapiterie noua, nu de alta dar masinuta din 2010 sa stai cu tapiterie in halul ala si mucegaita e mare pacat de ea. Daca a fost greseala lor in urma reparatiei, sa iti puna tapiterie noua, altfel judecata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca e un inceput in care ai sa le tragi!O asa mica pocnitura in spate cum spuneai ,daca se lasa cu mici -mari picaturi de apa inauntru nu e bine.E asa de simplu sa iti aseze si sa marcheze "calcatura "haionului pe chederul de pe sasiu incit te scapa de orice dubii.ORI ai vreo deformare destul de urita insesizabila ochiului ori trebuie asezat cu grija haionul.Loviturile in spate cit de usoare ar fi iti deformeaza cadrul exterior al portbagajului foarte usor.Ai o protectie in bara solidara cu aceasta care la impact imprima o modificare a cadrului pe care il etanseaza haionul.La 20km/h daca ti-o "da "cineva in spate te-a rezolvat la geometria cadrului portbagaj.Nu mai vorbesc de viteze peste.La pocnituri in spate cadrul ti se ridica un pic cu ceva mm,adica si pe undeva prin zone adiacente cablului de alimentare stergator si racord spalator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mucegaita inca nu pare sa fie. Deocamdata doar uda, si patata de apa. Cred ca o spalare cu chimicalele potrivite si o sa arate ca noua. Dupa ce termina cu ea, duc masina la un detailing, si vad ce si cum. Chiar crezi ca ar recunoaste ca este greseala lor? Tu nu ai auzit ca i-o dadeau cu condensul? :D. Care el, din pura intamplare, a aparut chiar dupa reparatia lor, si la litru. Desi au ales sa nu imi ia nici un ban pe reparatie (promotional, cica ?), i-o tot dau cu "noi nu am atins zona asta cand am facut reparatia". Nu are rost sa ma enervez mai mult - sa o faca sa nu mai faca balta, este tot ce vreau acum.

V50Saphir - maaan - lasa-ma sa mai sper la uscaciune :D. Nu de alta, dar acum o sa incep sa ma uit obsesiv in oglinda sa vad daca este haionul stramb. As vrea sa cred ca alinierea/ calcatura a fost prima trebusoara verificata de vasnicii service-isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detailing-ul interior costa o gramada de bani. Macar curatarea asta de care zici sa ti-o faca ei nu sa mergi sa dai tu bani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update update. Mi-a fost adus la cunostinta (ca sa citez pe cineva, stiu eu cine) ca motivul rusinoaselor scurgeri ar fi o garnitura de 3.5 lei. Garnitura care "nu este pe stoc", dar "vine in 5 zile" :D, si este acum inlocuita provizoriu de mastic. Deci nu mai este condens, este un caciuciuc. Insha'Allah, naiba sa ma ia.

Cat despre curatarea urmelor, dau o sansa spalatoriei din cartier, unde mi s-a promis ca iese brici cu plici. Asta daca nu ma pocnesc de o surpriza cand merg sa o iau, sa o gasesc curatica. Dar cred ca deja visez prea mult..

Share this post


Link to post
Share on other sites

"inshAllah" se traduce cu " cu voia lui Allah" ,ciudat romanii nu vorbesc de Allah !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricat de extinse ar fi cunostintele tale de religii si convingeri, neegalate din pacate de cele lingvistice (multumitorul cred ca este mandru de aceasta asociere), permite-mi sa te contrazic (super offtopic). Exista si romani care vorbesc cu Allah de cand s-au nascut, dar acest roman vorbeste cam cu ce zeitate are chef, si cam cand are chef, daca il ajuta sa scape de udatura din masina. Ciudatenia rezolvata. Revenim la subiect?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, un pas inainte. Ma tem totusi de mucegaiul care se va dezvolta in timp din cauza umezelii intrate in tapiterie...chiar daca acum arata ok la spalare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon احمق النفط

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa inteleg - deci am descoperit google translate si ne injuram in limbi straine acum?

Bravo, un pas inainte. Ma tem totusi de mucegaiul care se va dezvolta in timp din cauza umezelii intrate in tapiterie...chiar daca acum arata ok la spalare.

Sincer, si eu.. Dar ma gandesc ca niste chimicale potrivite o sa schimbe ceva din treaba asta. Oricum, cica mi-au pus mastic pe acolo, dar dupa ce mi-au spalat masina (tot ei), a inceput sa picure in continuare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ti-a tradus bine ,nu te-am injurat ...mai cauta !Pe forum cei care nu respecta comunitatea sunt sanctionati ,asta ai facut tu mai sus.O seara buna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salman, l-ai facut cumva idiot pe interlocutorul tau ? احمق

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU!! Google nu traduce corect majoritatea cuvintelor ,poate sa incerce sa traduca dar i-am scris ,,esti invizibil"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google traduce foarte bine, Matrixxx. Eu am inteles mesajul, asa cum am inteles si mesajele PM primite de la respectivul. Am sa ma abtin de la comentariile pe care el si noul lui prieten le astepta. De asemena, ma astept ca moderatorii acetui forum sa ia atitudine pe viitor pentru a se evita astfel de provocari, ca sa nu mai spun de interventii offtopic gratuite.

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se discuta subiectul, stati linistiti.

On topic, va rog. Si nu va mai intepati atit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihapig, de ce nu voroveşti cu Midnight Caller să-ţi aducă acea garnitură, sigur e mai ieftină la el şi beneficiezi şi de nişte bonusuri. ;D

Salman, linişteşte-te, sunt convins că echipa de moderare va aplica regulamentul fără discriminări şi fără subiectivism.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt convins ca mi-ai gresit nick-ul neintentionat, asa cum sunt convins si de bunele tale intentii . Si pot sa te asigur ca te inteleg, dear friend :). Multumesc de idee - dar costa destul de putin cat sa nu deranjez pe nimeni. Sunt curios insa la ce bonusuri te referi ... poate imi explici si devine interesant :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze pentru nick, a fost din grabă... ;D

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MihaiPG: sincer nici eu nu stiu la ce bonusuri se refera Heim... Poate imi spune si mie, sa stiu cu ce oferte vin ;D Ah da, daca se refera la cel "5%" sub pretul altui magazin, acela nu e un bonus, e un discount.

Bonusuri am oferit in jurul Craciunului si al anului Nou, niscaiva bombonele la fiecare comanda pentru clientii care-mi sunt dragi si vechi.

Google Translate NU este dictionar roman-arab si invers, nu este atestat oficial, si avand in vedere ca a fost o perioada in care "Florin Salam" se traducea in engleza ca "Akon", pentru mine este absolut irelevant.

Dar sa revenim la topic, pentru ca la urmatorul off-topic se face curat la TOT ce nu are legatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Midnight Caller te rog fa afirmatia publica prin care imi aduci la cunostiinta ca nu ai de ce sa te anunti in privinta sanctiuni!Ca sunt obraznic ca-ti cer asa ceva .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ON TOPIC.

 

Pana la urma are idee cineva cum se solutioneaza acesta problema ?

Se pare ca este prezenta si la mine.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now