Guest stirbat

Furturi oglinzi

476 posts in this topic

Vineri,pe data de 30 ianuarie am avut o surpriza neplacuta,cineva(un anume posesor de volvo 740-760 a furat oglinda laterala stanga de la 740-ul meu care era parcat pe Mihai Eminescu in Bucuresti.Practic a dezlipit numai, sticla stia cum!.Ii transmit pe aceasta cale,pentru ca banuiesc ca mai intra pe forum din cand in cand,ca am fost la biserica si am dat acatiste pentru " sanatatea" lui si sper ca foarte curand sa dea tramvaiul peste el si masina lui.AMIN.

Cu stima ,Adi

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow, e destul de neplacut sa-ti gasesti oglinda (sticla) furata, la a mea nu a putut sa o dezlipeasca-a spart-o si a lasat-o acolo. Pina cumpar alta, am fost la un magazin care taie geamuri si oglinzi si dupa sablonul facut de mine mi-a taiat o oglinda aproape perfecta, cu care merg si azi.

Dar nu am mai auzit ca pentru o biata sticla de oglinda sa mearga cineva la biserica, sa-si piarda timpul cu acatiste si alte mituri, sperind sa dea si tramvaiul peste el si masina lui ! Ce faceai daca ti-o gaseai dimineata lovita rau de vreo masina de gunoi sau altceva, iti dadeai foc in fata bisericii ? Sau dadeai un sac de acatiste ?

Relaxeaza-te, chiar daca e greu - iti faci sange rau degeaba, doar stii cum e in romania. Las-o incolo de oglinda ca o rezolvi tu cumva.

Pina acum, e unul din cele mai "coool" posturi  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa faca, sa dreaga..... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa fac baieti,daca stati in Capitala,va iese prin buzunare dragostea de Bucuresti.sa ma bati cu biciul ca nu as sta in Bucuresti. >:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci..daca vreunul din voi "a dat comanda" de un geam oglinda...il veti primi pe al meu, ca mi-l furara aseara.

Ce dor mi-era de Bucuresti :)

Best,

H

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nashpa moment.

No, c-o făcuşi şi tu şi Danyxu' nici n-a observat... ;D

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte nasol  >:( Sa-nteleg ca au inceput furturile si de pe Volvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am ramas de mult fara stergatoarele de la faruri. Li s-a parut ceva inedit taranusilor pitesteni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, Betty, au inceput. Chirurgie de mare precizie. A scos firele, a avut grija sa nu strice nimic, sa nu sparga, sa nu zgarie..

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deh!.Eu am ramas de curind ,fara capacele mici de butuc de la roti.

Probabil au inceput unii sa isi schimbe bmw in ale noastre marci .Presupun..

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A scos firele, a avut grija sa nu strice nimic, sa nu sparga, sa nu zgarie.." Macar hotii de Volvo sunt oameni de treaba, la fel ca si posesorii  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie mi-au luat renul de la matrixx, mi-au rupt d5-ul si mi-au luat rs-ul de pe ford.

deci e mai rau in ploiesti....

sa mi-ajute dumnezeu sa nu-i prind, ca un NUP costa mult !

Share this post


Link to post
Share on other sites

de pe volvo se fura mai cu atentie si bun simt, hotii sunt mai spalati si veti fii mai putin suparati ca pagubiti!

cumparati volvo azi! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[..] mi-au luat rs-ul de pe ford.

O sa-l vezi dumneata pe o dacie  ::)

Se poarta. Dacia RS Edition.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama lor de hoti jegosi!Eu ma duc sa le sablez cu nr de inmatriculare ca e naspa fara oglinzi la caruta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e un semn ca incep sa se imnulteasca Volvo.Imi pare rau pentru tine Godfather si sper ca aia care au luat-o cand or sa vrea sa o monteze pe o alta masina sa li se sparga in mana :laughing4::laughing7:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut 1 set de S60 si unul de S40, cumparate aiurea de un prieten de pe ebay si dupa ce le-am vandut, mi le-a furat mie  :D. Si uite asa ma facut afacere, le-am vandut pe alea cu 200 de lei si am cumnparat altele de pe ebay cu 53 de lire

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropos : unde gasesc io un D si un 5 ?

mi-e frica sa le iau din tirg ca poate provin de la vre-un bmw  ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropos : unde gasesc io un D si un 5 ?

mi-e frica sa le iau din tirg ca poate provin de la vre-un bmw  ;D ;D

Exista pe la supermarket-uri,autoadezive,numai sa-ti placa ,unele le-am vazut cam butucanoase. Stiu sigur ca am vazut intrucat am vrut si eu sa-mi iau 2.0T, dar erau prea mari.

Mai poti incerca la cei cu furnituri pentru lemn, din cele ce se pun pe usi, sunt diverse modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesti la mine siglele alea, doar ca sunt cam scumpute :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa cum spune si titlul se pare ca masinile noatre au devenit foarte comune. ......

Azi noapte mi-au furat in Bucuresti geamurile de la oglinzi....... ambele.....

Deci daca are cineva oglinzi pentru S60 sa dea un semn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

offf Imi pare foarte rau :( In ce zona s-a intamplat? Tocmai il sfatuiam pe un prieten sa-si schimbe bmw-ul pe un volvo ca sa scape de problema furturilor :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neavand carnet, masina sta nemiscata de cca 3 saptamani in fata blocului in Berceni. Incerc sa scot imaginile de pe camerele video sa vad daca am noroc.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now