Guest stirbat

Furturi oglinzi

476 posts in this topic

Salutare. Ieri am vazut si eu care-s pericolele parcarii masinii tale in Bucuresti. Am ramas fara oglinda de pe partea soferului, dar si fara acel suport pe care ea este fixata. Din vara pana acum ( de cand stau in Bucuresti), asta e prima oara cand mi se intampla ceva la masina... am tot citit pe forumuri si am vazut ca se fura in special cele de BMW, speram sa nu ma numar printre pagubiti, dar iata ca, mi-am luat-o... insa si ei si-au luat o teapa, pentru ca nu era oglinda originala, cu incalzire, ci una aftermarket, pe care am pus-o dupa ce mi-am zdrobit-o acum 3 ani pe cealalta... Chestia cea mai nasoala e ca nu am acel suport pe care sta oglinda... Ce ma sfatuiti sa fac ? De unde sa imi iau oglinda ? N-as vrea sa merg in Vitan si sa cumpar, deoarece asa doar ii incurajam pe tuciurii sa mai faca victime in randul nostru. Nu prea sunt amenintator eu, dar daca il prind pe vreunu pe langa masina mea iar...cred ca ii arat de ce sunt in stare morosenii cand ii enervezi si le faci rau.

O zi buna !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! Uite aici un topic in care numai despre furtul olinzilor s-a vorbit:

Scrie si tu in ce zona si in ce interval orar ai ramas fara ele.

Legat de masina, ce an este s80-ul? Uite aici pe cineva care dezmembreaza un s80 din 2006, este super de treaba si are preturi bune, foarte bune. Cristi il cheama si pe mine m-a servit de doua ori ireprosabil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E din 2000 masina. Vad ca e din Baia Mare , eu acum sunt in Bucuresti pana in vara.

Edited by kenji

Share this post


Link to post
Share on other sites

E din 2000 masina. Vad ca e din Baia Mare , eu acum sunt in Bucuresti pana in vara.

Iti trimite prin curier!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In noaptea de 15 s-a petrecut intamplarea, zona Floreasca ... Nici nu imi pun oglinda 1 luna, in caz ca mai trec baietasii pe aici la filaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

In randul posesorilor de Volvo e necaz mare.... azi am avut 3 clienti posesori de Volvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate ar fi bine sa postati si urmatoarele informatii daca tot avem topic dedicat furtului de oglinzi :

- zona in care era parcata masina

- daca aveati oglinzile sablate/marcate cu nr de inmatriculare

(sunt curios daca le fura chiar si marcate)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti cei 3 clienti ai mei nu aveau inscriptionate oglinzile. (Unul dintre ei are masina inmatriculata in Cehia - chiar zicea in spirit de gluma ca radea de cei din trafic cu oglinzile sablate).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu le aveam sablate, dar ma gandesc sa le inscriptionez totusi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum doua saptamani , pe strada mea au trecut "profesionistii" noaptea !!!

Asa ca ...R aducu` nu mai are oglinzi !

Zona ...Sala Palatului !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce am senzatia ca astia sunt intorsi de curand in tara, tin minte ca a fost o perioada lunga de timp (ani de zile) in care nu prea mai auzeam asa des de gainarii de-astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intorsi sau nu de pe alte meleaguri cert e ca se fura foarte multe oglinzi. Astazi am avut drept client pagubit un domn posesor de audi a7. A platit pe 2 oglinzi la reprezentanta aprox 2000 Ron...un pret exorbitant...

Share this post


Link to post
Share on other sites

. A platit pe 2 oglinzi la reprezentanta aprox 2000 Ron...un pret exorbitant...

Daca erau cu auto-dimming si incalzire,de aceea au costat asa.

Una peste alta,ma bucur ca nu s-a ajuns si in provincii la asemenea gesturi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie neaaparat sa le inscriptionez si eu pe ale mele. Unde imi recomandati sa ma duc? De fiecare data cand ma duc prin zona Obor sau alte zone mai rau famate...o las pe prietena in masina deoarece am ajuns sa imi fie frica ca imi vor fi furate oglinzile. Pana acum vad ca prin zona mea in Militari la Gorjului nu am auzit de disparitia unei oglinzi... O singura data au fost furate de la mine in parcare unele de A6 din 2003. Tin sa va zic ca masina aia a stat un an pe dreapta si probabil daia au avut curajul...propietarul stand chiar la parter, masina fiind parcata in fata geamului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zack

Eu le-am inscriptionat la @wisky de pe forum, a doua oara tot la el si am pus si tablita

Sent from Nokia 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca AICI. 39 de lei, la orice ora (si noaptea). Sau la geamgiul de langa piata Domeni, dar de o zi pe alta - ii ia mai mult sa faca sablonul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zack

Eu le-am inscriptionat la @wisky de pe forum, a doua oara tot la el si am pus si tablita

Sent from Nokia 3310 using Tapatalk

a doua oara la aceeasi masina adica ti le-au furat si inscriptionate ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vita_fresh da erau heliomate...

zack te ajut eu cu cea mai mare placere oricand doresti !!!!

Edited by Whisky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kenji sa stapanesti sanatos oglinda si sa ai grija de ele....Inscriptioneaza oglinzile !!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Site-ul postat de mine mai sus si colegul Whisky = acelasi. Deci - sablare placuta ;). Eu, ca si la cealalta masina, astept sa mi-o iau odata, si dupa ma prezit la desenat numere. Este doar o chestiune de timp... :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa va zic ce a patit un client cu un C30. Vineri seara pe la 10.00 ma suna sa il ajut cu o inscriptionare urgenta. Ne intalnim...era cam suparat...se observa clar pe fata lui si in modul in care vorbea...l-am intrebat ce a patit...

Ce credeti ca imi zice: Joi seara ii furasera oglinzile. Vineri a cautat pe internet...si sa intalnit cu un baiat. Unde credeti ca s-au intalnit...exact in zona unde locuia acesta...si surpriza...oglinzile se pare ca sunt exact ale lui...oglinda din stanga avea o pata care i-a sarit imediat in ochi...

Mihaijp de ce mai astepti ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si nu i-a spart fata ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu...se pare ca nu...a mers pe premiza ca hotul neprins e negustor cinstit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai patit-o cineva asa ,la batut de la zapacit dar oglinzile nu si le-a mai luat inapoi :hammer: .Fara indulgenta ochi pt ochi si dinte pt dinte :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now