Guest stirbat

Furturi oglinzi

476 posts in this topic

Adica sa ii fure si el oglinzile aluia. (L-a, lalala).

Acum niste ani, se furau oglinzile la comanda (externa). Culegeau cu sutele, si le trimiteau pachet pe afara, cu transportatorii de sacose de rafie de capsunari. De aici si predilectia pentru numite modele, pe perioade ;). De la un timp insa, dupa niscaiva probleme (sa le spunem logistice), a scazut cererea externa. Au ramas mai putintei care actioneaza de la si pentru "piata locala", pe principiul "orice oglinda furata, inca un posibil cumparator". Indiferent de modelul de masina. De aici si cazuri de cumparat propriile oglinzi. Problema este ca nici o masina nu mai este in siguranta, daca are oglinzi :D. Volvo included.

PS - tot din acelasi motiv (de marketing/ cerere) se fura si oglinzi sablate. Au stocuri..

V-am spus de cei de la BMW care la masinile de companie crapa oglinzile si merg cu ele asa? Pastreaza un set nou prin masina in caz ca prezinta masina cuiva?

Apropo de sablare vs antifurt vs amandoua etc, m-a distrat postul asta.

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kenji sa stapanesti sanatos oglinda si sa ai grija de ele....Inscriptioneaza oglinzile !!!

Multumesc, sper sa ramana intacta;saptamana asta vreau sa le inscriptionez :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOOOOL.....furt de volan? Este o premiera pentru mine, nu am mai auzit sau VAZUT :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

azi dimineata cand am plecat la munca am constatat ca mi-au fost furate oglinzile...

Ceva sfaturi , de unde imi recomandati sa-mi cumpar un set pentru C30-ul meu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

oare cum putem combate asta? poate sa organizam patrule si cand ii prindem, sa ii batem pana se **** pe ei. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ROG UN MODERATOR SA IMI INCHIDA CONTUL DE AICI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai gresit cu nimic agresoare, omu' vrea sa scape de marfa si probabil dupa ce le primeste clientul, se va da la fund.

Nu au nicio legatura oglinzile de S60 cu alea de C30, mai ales ca nici nu s-a deranjat sa intrebe daca e pana 2007 sau dupa 2007.

Eu unul mai astept o replica "inteligenta" de la el, si isi muta taraba 30 de zile.

ROG UN MODERATOR SA IMI INCHIDA CONTUL DE AICI

Cu atat mai bine. Nu MODERATORII inchid conturi, ci ADMINII. Moderatorii doar inchid topicuri.

Am facut curat, ca e topic de accidente, daune si asigurari, nu de vandut piese SH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oare cum putem combate asta? poate sa organizam patrule si cand ii prindem, sa ii batem pana se **** pe ei. :(

Nu locuim "la tara", ci in București!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu locuim "la tara", ci in București!!!

Asa-i! Ca la tara nu au vazut aia prea multe "volvane" si nu prea stiu ei ce sa faca cu oglinzile!De unde si vorba aia"nu ai cu cine dom'le..niste tarani!"Da' nu e panica Andule...tu scoate banu' ca domnu de oras, pardon, de Bucuresti :D -daca e cazul- dar sa nu te mire ca lumea mai si omoara cu bataia pe ala pe care il prinde furand. ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

oare cum putem combate asta? poate sa organizam patrule si cand ii prindem, sa ii batem pana se **** pe ei. :(

De acord!

Apropo, 1350 lei perechea de oglinzi (doar sticla) la importator, Primus !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uita de Primus!

Incearca sa intelegi ca avem si noi Primus pe forum :) ..... la mai multi colegi ce comercializeaza piese auto atat OEM cat si AFK, bineinteles ca nu la pretul spus de tine mai sus :D... Da un search si vezi....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica 600 lei setul de oglinzi la colegul Midnight Caller .

Oricum campion la "pierdut" oglinzi este colegul Cristian V cu 4 seturi la activ numai la C30 .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"@Andug

Nu locuim "la tara", ci in București!!!"

Asa cum si eu ma abtin a comenta la ceea ce scrii tu, as vrea ca si tu sa te abtii la a-mi comenta ceea ce scriu.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andule...tu scoate banu' ca domnu de oras, pardon, de Bucuresti :D -daca e cazul- dar sa nu te mire ca lumea mai si omoara cu bataia pe ala pe care il prinde furand. ;)

Daann, depinde si de norocul fiecaruia! Sa fii norocos sa nu-ti fure oglinzile si sa fii norocos sa-l prinzi pe infractor in momentul cand iti fura oglinzile. In partea a doua, imaginatia nu are limite in a-l pedepsi pe infractor :D :D :D.

Asa cum si eu ma abtin a comenta la ceea ce scrii tu, as vrea ca si tu sa te abtii la a-mi comenta ceea ce scriu.

Multumesc

Cand citesc ce postezi, nu am cum sa nu comentez!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tin doar sa iti precizez ca Taranii de la tara, sunt muuuuuuuult cu mult mai ok decat o buna parte din Bucuresteni. Asta ca info pentru tine.....

Cred ca ar fi bine sa te abtii, ca idee......

Cred ca sunt oameni pe acest forum care chiar pot cu adevarat si au dreptul sa ma traga de maneca daca gresesc cu ceva.

Nu cred ca esti cel mai in masura sa comentezi.

O zi buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru sfat, din fericire am rezolvat problema oglinzilor, ieri m-am intalnit cu colegul "xxx1234" si am cumparat de la el un set de S60 (le-a demontat de pe masina lui si le-a montat pe a mea), se potrivesc perfect!! Am platit si un pret foarte bun, la jumatate de cel solicitat de colegul Midnight Caller, sper sa ma bucur de ele mai mult de 4 luni :smile:

Adica 600 lei setul de oglinzi la colegul Midnight Caller .

Oricum campion la "pierdut" oglinzi este colegul Cristian V cu 4 seturi la activ numai la C30 .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intre timp ma apuc si eu de cautat una pe stanga...(a fost dragut, rabatata inapoi) dreapta s-a incapatanat si nu a vrut sa iasa (cred), nu prea mai era praf pe capacul oglinzii :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci a inceput iar "sezonul"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu mi-am mai cumparat deloc. Am aproape doua luni. Merg cu mai multa atentie dar, ma descurc. (e adevarat ca nu merg asa mult in bucuresti)

Deci, nu mai au ce sa imi fure :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ValiU esti chiar serios? poti sa mergi fara oglinzi, nu te amendeaza politia?

cu bicla mai merge da cu S 60-ul ...;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu a zis LA CE nu si-a mai cumparat oglinzi... ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update:

am intrat si eu in gashca patitilor. Dimineata de 24 aprilie...lipsa cele 2 oglinzi(doar sticla)...

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now