alexpopeystar68

Gheata

4 posts in this topic

Oamenii de stiinta britanici au stabilit urmatoarele, in urma cercetarilor privind efectele alcoolului asupra organismului uman :

Vodka + gheata = afecteaza rinichii

Rom + gheata = afecteaza ficatul

Whisky + gheata = afecteaza inima

Gin + gheata = afecteaza creierul

Cine ar fi crezut ca nenorocita aia de gheata poate afecta în asemenea hal organismul ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

io stiam asta de mic....d-aia m-am lasat de baut apa.

dupa cum stiti, vinul contine 87% apa, deci am de unde sa ma alimentez . si cum spune si reclama : pentru o viata sanatoasa consumati minim 2 L de lichide pe zi....(in afara de apa cu care ne spalam, cred....)

de mic, cind ma duceam la tara si scapam in beci, prindeam asa un curaj ca luam dacia lui tata pe islaz. parca-l aud pe unchiul meu : "nu mai e masina, iar a baut ala micu' apa " si pe vecine strigind dupa bunica-mea : "ia bre copilul ala de pe islaz ca ne omoara gistele".

d-aia nu-mi iau motocicleta ca are prea putine roti si nu sta singura in picioare !

Share this post


Link to post
Share on other sites

io stiam asta de mic....d-aia m-am lasat de baut apa.

dupa cum stiti, vinul contine 87% apa, deci am de unde sa ma alimentez . si cum spune si reclama : pentru o viata sanatoasa consumati minim 2 L de lichide pe zi....(in afara de apa cu care ne spalam, cred....)

de mic, cind ma duceam la tara si scapam in beci, prindeam asa un curaj ca luam dacia lui tata pe islaz. parca-l aud pe unchiul meu : "nu mai e masina, iar a baut ala micu' apa " si pe vecine strigind dupa bunica-mea : "ia bre copilul ala de pe islaz ca ne omoara gistele".

d-aia nu-mi iau motocicleta ca are prea putine roti si nu sta singura in picioare !

Tare asta, de mic iti placeau viteza si "lichidele" biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are legatura cu gheata (poate doar punctul 2.) dar cred ca sunt aceiasi oameni de stiinta implicati:

Cercetătorii au dovedit, în urma unor sondaje, că mai multe afirmaţii sunt adevărate în general.

Citeşte şi convinge-te!

1. S-a dovedit ştiinţific că femeile sunt mulţumite cu o mică atenţie... Nu contează că e Visa sau Mastercard!

2. Nu contează dacă paharul e pe jumătate gol sau pe jumătate plin. Ceea ce contează e că este loc pentru vodka.

3. Dumnezeu a creat cerul şi pământul. Restul a fost fabricat în China.

4. Dacă femeile ar conduce lumea, n-ar mai exista războaie. Doar nişte ţări invidioase, care nu-şi vorbesc.

5. Copiii lăsaţi nesupravegheaţi pe bancheta din spate duc la apariţia accidentelor! La rândul lor, accidentele de pe bancheta din spate duc la apariţia copiilor.

6. Gândesc, deci exist! Oare toată lumea care există gândeşte?

7. Nu bea ca să o uiţi pe soţia ta! La final, o vei vedea de două ori...

8. Întotdeauna încep să slăbesc din aceeaşi zi... De mâine!

9. Prietenii există pentru că, în cazul în care ai o zi proastă, să îi poţi vizita şi să le strici şi lor ziua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now