Salt la continut

Bucsa bascula

• Please log in to reply
Acest subiect are 3 răspunsuri

#1 HOV17

Junior

• Membru
  • PipPip
  • LocatieSuceava
  • Auto:Volvo S40 1.6D
  • Fabricatie:2005

Postat 05 April 2011 - 06:53 PM

Am comandat ieri 2 bucse brat fata partea din spate-stanga, dreapta(asa mi-a zis mecanicul), 120 lei/bucata, producator delphi, pana aici toate bune! Azi cand am mers sa le schimb, dupa aproximativ 1 ora de chin sa dea bucsa jos de pe brat, cand sa infileteze inapoi bratu nu se potrivea filetul la bucsa noua, cu filetul la surubul vechi(bucsa nu a venit cu surub). Am cautat suruburi nu se gasesc de cumparat, si am lasat masina pe elevator la mecanic:(((((( A mai schimbat cineva bucsa asa, sau mai bine zis a mai patit cineva la fel? Ce imi recomandati sa fac? Multumesc anticipat Volvo s40 1.6d 2005 Am pus poza cu bucsa problema(se vede si filetul unde nu se potriveste)

Fisiere atasate

#2 claudiu2525

Senior

• Membru
  • PipPipPipPip
  • Locatiebucuresti
  • Auto:VOLVO XC90 D5,185hp
  • Fabricatie:2007
  • Auto2:Toyota Yaris
  • Fabricatie2:2005

Postat 06 April 2011 - 07:06 AM

Vezi postareaHOV17, la 05 April 2011 - 06:53 PM, a spus:

Am comandat ieri 2 bucse brat fata partea din spate-stanga, dreapta(asa mi-a zis mecanicul), 120 lei/bucata, producator delphi, pana aici toate bune! Azi cand am mers sa le schimb, dupa aproximativ 1 ora de chin sa dea bucsa jos de pe brat, cand sa infileteze inapoi bratu nu se potrivea filetul la bucsa noua, cu filetul la surubul vechi(bucsa nu a venit cu surub). Am cautat suruburi nu se gasesc de cumparat, si am lasat masina pe elevator la mecanic:(((((( A mai schimbat cineva bucsa asa, sau mai bine zis a mai patit cineva la fel? Ce imi recomandati sa fac? Multumesc anticipat Volvo s40 1.6d 2005 Am pus poza cu bucsa problema(se vede si filetul unde nu se potriveste)

Sa cumperi o bucsa originala.
Si daca tot ai umblat,frumos era sa le schimbi pe amandoua.
VOPSITOR AUTO 0723270130

#3 jrazvy

Senior

• Membru
  • PipPipPipPip
  • LocatieBucuresti, Constanta
  • Auto:V50 2.0D 136cp
  • Fabricatie:2004

Postat 06 April 2011 - 10:55 AM

Asta e o bucsa de fata. Bucsa aia mare. Le am schimbat si eu. Tot delphi. Acum nu imi mai amintesc, dar parca au venit cu suruburi. Le duci inapoi si le explici problema celor care ti au vandut o.

#4 HOV17

Junior

• Membru
  • PipPip
  • LocatieSuceava
  • Auto:Volvo S40 1.6D
  • Fabricatie:2005

Postat 06 April 2011 - 02:48 PM

Am rezolvat-o momentan, am fost la strungar si mi-a facut 4 suruburi cu filet bun. Asa e in Romania, ala de unde le-am comandat a zis ca nu a venit cu suruburi:(, le-a furat pentru fier vechi:))

0 membri citesc acest subiect

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

trafic ranking

Statistici web