crius74

sfat achizitionare xc90

189 posts in this topic

D4 de 2.4 la 163cp? Exista motorizarea asta? Nu fac gluma, intreb foarte serios.

Share this post


Link to post
Share on other sites
D4 de 2.4 la 163cp? Exista motorizarea asta? Nu fac gluma, intreb foarte serios.

Exista, fabricate intre 2011 si 2013 parca, 163 cp si 370 nm cuplu.

Probabil pentru taxele alora din Vest.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 12 ore, i love VOLVO a spus:

D4 de 2.4 la 163cp? Exista motorizarea asta? Nu fac gluma, intreb foarte serios.

Am citit printre randuri... :) 

Am bugetul limitat. Deja l-am urcat mai mult decat l-am avut initial...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Robert, exista D4 si are fix tractiune fata. :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

D4 de 2.4 la 163cp? Exista motorizarea asta? Nu fac gluma, intreb foarte serios.

Acum 23 ore, Bogdan G a spus:

@Robert, exista D4 si are fix tractiune fata. :D 

 

Asta cu tractiune fata nu prea o cred :)

Sa-l ajutam si pe colegul zic poate il atrage vreun 90. Motorul de 2.4 nu zic ca este prea mic dar se simte diferenta intre un suv si un kombi cu acceasi motorizare aceeasi caluti. Spun asta pentru ca am avut 70 dric si era mai sprinten.....mult mai sprinten fata de xc90 care de-abia ma tarai de la 0 la120km

Edited by i love VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai văzut XC90 FWD ? Păcat și modelul vechi și cel nou au versiuni FWD . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E putin aiurea la un suv fwd. De fapt e aiurea de tot fwd pentru ca o masina grea pe zapada, noroi etc te cam face de rusine. Chiar acum am fost intr-un parc de volvo si am vazut ca este si v70 d3 2011 tot 163cp. Mda

La mine s-a pierdut ideea de xc90 4.4ccm de cand am facut test cu ea in parcul auto. Nici macar nu m-a lasat sa ies cu ea de acolo plus ca acum nu am atatia bani. O sa ma dau pe v70 2 D5 din nou candva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este aiurea insa asta cere piata, masini mari cu motoare mici si economice . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu o iau nici pentru noroi, nici pentru zăpadă. 

Vreau doar volvo, 7 locuri, și sa fie Suv. (sau pseudo Suv)...

Adică.. Tare mi-ar place un D5, da'... familie mare, remunerație mică, după buget! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă nu ai o problema cu tractiunea fata atunci mergi pe XC90 D4 .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

In principiu nu m-am referit la off road sau drifturi pe zapada ci realitatea cum se comporta un suv pe zapada sau o rampa cu noroi (te duci la pescuit si este drum foarte rau). Ca si masina este mare cu in portbagaj imens iar pentru un road trip cu trupa 7 locuri e perfect doar ca fwd mi se pare comic. Eu am ramas cuplat pe d5 euro 3 fara tija swirl, dpf si alte mirodenii. Ulei bun, motorina si let's go

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna tuturor. Vad ca s-a uitat de discutia asta de ceva vreme. Am gasit o masina, suspect de ieftina, la cum arata. Isi da cineva o parere despre ea? Va multumesc anticipat.https://www.mobile.de/ro/Automobil/Volvo-XC-90-D5/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:25100_37_,frn:2000,prx:12000,ful:diesel,mlx:150000,ccx:2600,dmg:false/pg:vipcar/270004745.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, 

Mie nu mi se pare suspect de ieftin 5000 Eur in Austria pentru un XC90 din 2004.

ce mi se pare suspect e numarul KM 140k...dar nici interiorul nu pare prea uzat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intra pe mobile.de sa vezi xc90 sub 4000 de euro. Sunt o gramada de cand problema cu dieselul.   Am gasit v70 cum am avut eu impecabil la 1500 euro si cu 4 ani in urma era pretul inca de 2 ori pe atat.   Am un prieten cu a6 2.7d sta cu ea la vanzare de 2 luni si nimeni nu intreaba nimic de ea si cu un an in urma se vindeau ca pita calda.  Acum e momentul pentru tarile unde nu au probleme cu dieselul sa cumpere masini destul de bune la bani de nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now