eckko

pretul corect!?

11 posts in this topic

salutare tuturor! din motive obiective trebuie sa-mi vand batranica, 740 gl, din 1988, motor b230f si cutie automata ! nu stiu cat pot sa cer si sa si primesc pe ea! ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde şi de dotări, de antecedente (reparaţii, tamponări) şi mai ales de numărul de kilometri parcurşi şi de aspectele birocratice (înmatriculată, ITP).

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina a fost foarte bine intretinuta, primul proprietar in Romania fiind "Administatia Patriarhala Bucuresti". Eu am luat-o acum 4 ani de la un batran din Brasov care a achizitionat-o la licitatie de la Patriarhie si a tinut-o pe dreapta intr-un garaj fix un an. Nu are aer conditionat, tapiteria este din velur, cutie automata. Itp valabil pana 09.12.2012 si este inmatriculata. Cei de la RAR cand am facut identificarea mi-au spus ca vopseaua este originala(mi-au cerut voie sa o zgarie undeva pe contraaripa si sub vopsea se vedea stratul de cositor) deci nu a avut evenimente, numai pe aripa stanga spate am vazut eu cand am umblat la antena de radio ca are o reparatie si pe interior este aplicat un suport ca de plasa cauciucata(probabil pentru rigidizare). Pe mine m-a lovit un berbec cu un Logan in spate dar nu a ramas decat o urma destul de mica pe bara spate in timp ce la el s-a sifonat destul de bine bara fata!!! Jurnalierul este orpit pe la 74000 km si eu am mai facut vreo 25-30000 km in intervalul de cand am masina. De reparat la ea nu am facut mare lucru decat ce au constatat niste prieteni care aveau service cand am luat-o: am inlocuit capete de bara( se auzeau niste bocanelii la denivelari ) si mi-au zis ei ca ar fi bine sa schimb filtre, ulei si distributie ceeea ce am si facut. Uleiul si filtrele le-am schimbat in fiecare toamna si in toamna 2010 am mai schimbat si placutele de frana fata si spate. Nu stiu ce sa mai zic, poate am omis ceva dar sunt deschis la orice intrebare si masina se poate vedea oricand. Nu-mi cade bine deloc ca trebuie sa ma despart de ea dar o sa plec din tara si nu vreau sa o las sa zaca prin fata blocului nesupravegheata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, cateva poze ar fi binevenite !

Share this post


Link to post
Share on other sites

da-mi o adresa de mail te rog ca am mai multe fotografii! gata am gasit adresa la profilul tau!!! o sa trimit fotografiile acolo!

Edited by eckko

Share this post


Link to post
Share on other sites

cateva foto mai jos; mai multe pot trimite pe mail celor interesati; cerere foto la economistu2000@yahoo.com

post-226-0-61688800-1309247277_thumb.jpg

post-226-0-48844100-1309247285_thumb.jpg

post-226-0-10677700-1309247298_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, caută şi tu maşini similare, cu aceleaşi specificaţii ca a ta, pe site-urile specializate în vânzări de maşini second hand. Orientează-ţi preţul de acolo.

Dacă tu nu-ţi poţi asuma răspunderea pentru preţul maşinii tale, crezi că o va face altcineva? Concret: îţi pot spune că preţul e X euro. O vinzi cu cât zic eu, pe urmă, aflii că puteai să primeşti mai mult. Îmi reproşezi? Nu ştiu, dar am toate şansele... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asta e problema!!! pe la noi nu am gasit nimic la vanzare din gama 7xx(decat un car mortuar in ploiesti) si nu pot compara pretul cu unul de pe mobile.de ca masinile de acolo nu sunt inmatriculate in RO ! In plus acolo preturile variaza haotic intre 300 si 3500 euro chiar fara nici o logica vizibila(aspect, dotari, km!!!) ma gandeam ca poate s-au facut tranzactii intre membrii si stie cineva, asta a fost principalul scop al postarii mele ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asta e problema!!! pe la noi nu am gasit nimic la vanzare din gama 7xx(decat un car mortuar in ploiesti) si nu pot compara pretul cu unul de pe mobile.de ca masinile de acolo nu sunt inmatriculate in RO ! In plus acolo preturile variaza haotic intre 300 si 3500 euro chiar fara nici o logica vizibila(aspect, dotari, km!!!) ma gandeam ca poate s-au facut tranzactii intre membrii si stie cineva, asta a fost principalul scop al postarii mele ! wink.gif

Salut,eu am toyota cressida rx30 din 1980,este o raritate daca nu chiar unicat in tara,plus ca este deosebit de frumoasa.ideea ar fi ca a-si vrea sa o schimb cu un volvo ca al tau sau alt model deoarece socrul meu si-a luat un s40 care m-a fermecat.

Daca sunt persoane interesate de acest tip de schimb sa ma contacteze pe maill la vicanezu72@yahoo.com ,sau la tel 0767625878.

O sa atasez cateva poze cu modelul de masina luate de pe net,a mea fiind identica cu cea din poze,chiar si culoarea doar gentile fiind stock.

O sa fac si niste poze la masina daca este cineva interesat.

post-1737-0-57052400-1316940515_thumb.jp

post-1737-0-25691600-1316940533_thumb.jp

post-1737-0-03266500-1316940564_thumb.jp

post-1737-0-00420600-1316940577_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

@eckko din pacate esti intr-o situatie ciudata pt ca tu ai dat mult pe masina pt ca masina arata bine si avea o poveste frumoasa iar acum toata lumea e satula de povesti si masini Volvo care sunt peste 15.oooE dincolo aici nu se vand nici cu 9000E .

Sunt vremuri tulburi acum si greu se vinde o astfel de masina .

Din pacate si in Germania astfel de masina se costa intre 300E si 5000E .

Este greu sa-i faci un pret, probabil ca un pret corect la cum arata este 3500E dar la banii astia romanul prefera Logan Dizal fost taxi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now