rand

Inca un Accident cu Volvo:((

20 posts in this topic

Oboseala la volan si a spus parerea.

Banuiesc ca soferul Transitului avea peste 100 km/h,ca altfel nu cred ca se ajungea aici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred exista masina in care nu se moare...daca avea fiecare 90/100km/h asta e rezultatul. Odihneasca-se in pace.

In Volvo erau 4 barbati si o femeie care facea autostopul. In duba era doar soferul.

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

In astfel de cazuri, in care sunt implicate autovehicule cu garda la sol diferita, cel din masina mai joasa nu are nici o sansa.

Sa ne amintim cazul s60-ul care a intrat sub o raba... si din pacate, au murit toti ocupantii masinii.

Sa speram ca UE va urgenta dezbaterea legata de garda la sol obligatorie pentru (macar) autovehiculele de pasageri si asa cum a implementat in ultimii 2 ani: abs obligatoriu, DRL obligatoriu si mai nou tester de alcool obligatoriu, etc... va implementa si aceasta masura obligatorie, care mai mult ca sigur ca va salva vieti.

R.I.P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. E un nonsens sa dai definitie de accident (accident = lipsa culpa) unui eveniment rutier in care cel putin unul din cei implicati a avut o culpa... tocmai de aceea nu se mai foloseste de ceva ani buni (chiar si in Romania) aceasta sintagma de "accident" in nici un fel de eveniment pe drumurile publice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Accidentul reprezinta producerea unui eveniment nedorit. Sunt sigur ca soferul camionului nu s-a urcat la volan cu gandul sa omoare niste oameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar nici sa omoare prin..."adormire" atitea vieti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

de soferi adormiti nu te poti feri....

asta e si cosmarul meu, unul din motivele pentru care iti risti viata atunci cind te sui la volan....si mori nevinovat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au fost urmari neplacute??Ok am vazut link-ul..Sorry

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neplacut pentru cei loviti, fiind vorba de consum de alcool nu este valabil RCAul iar Volvo cand loveste distruge .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din moment ce a sarit motorul afara, i-a lovit urat...

Cel putin cu Passat-ul ala, nu stiu cum mai scot camasa.

post-169-0-99441300-1347776845_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

prea putin mai conteaza! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era Passat mai Paul si acum e Jetta :D

Lasa VAGurile alea doua din accident si vezi cum arata S-ul ala de 100.ooo E .

http://videonews.antena3.ro/video/romania/un-sofer-baut-a-distrus-4-masini-pe-soseaua-floreasca-din-capitala.html

Ma intreb cam cate generatii ale betivului o sa plateasca dauna de peste 200.ooo E . ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am vazut un S60 facelift, argintiu, cu numere de VL sau VS, facut cam praf pe Constantin Marinescu, intre BD 1 Mai (fost Compozitorilor) si Drumul Sarii. La prima vedere as zice ca cel cu Volvo a fost vinovat, dar ma grabeam si nu m-am uitat prea bine. Am facut si unn mic desen sa intelegeti cum arata treaba pe acolo. Volvoul a mai lovit si vreo 2 masini parcate. Si cum toti au ramas pe loc si era si militia acolo, speram sa nu fi fost si careva pe trecere

post-259-0-65731100-1423168578_thumb.jpg

Edited by paunionutz
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noul XC90 vs Renault Symbol =tragedie

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si un XC60 VS o rabla turceasca (cred)

 

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now