Sign in to follow this  
Followers 0
javer

Ce reprezinta butoanele

5 posts in this topic

SALUTARE

ieri am demontat consola de bord si am descoperit ca in dreptul "butoanelor"- "din poza"- mufe cu tot cu fire

intrebarea mea este daca stie cineva la ce folosesc aceste butoane si daca firele sunt acolo pot oare folosi acele comenzi?

post-1683-0-42238800-1309978107_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

In functie de echipare butoanele au anumite functii. Unul dintre ele este pentru dezactivarea senzorului de alarma pentru miscarea in masina (cand e echipata cu asa ceva si activezi alarma si ai un caine in masina). Celalalt nu stiu, dar oricum, daca nu ai modulele respective, degeaba ai cablurile trase din butoane

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine cel din stanga e pentru blocarea usilor iar in dreapta nu are nicio functie, nici macar nu se poata apasa pe el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. La mine cel din stanga blocheaza usile si portbagajul (nu se mai pot deschide din exterior) iar cel din stanga e siguranta pentru copii: blocheaza usile din spate (nu se mai deschid din interior). Dar modelul meu e mai vechi decat al tau. Cu ambele "on" sunt blindat ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

SALUTARE

ieri am demontat consola de bord si am descoperit ca in dreptul "butoanelor"- "din poza"- mufe cu tot cu fire

intrebarea mea este daca stie cineva la ce folosesc aceste butoane si daca firele sunt acolo pot oare folosi acele comenzi?

Salut,

La mine (V40/ 2003) cel din stanga este pentru dezactivare senzor miscare interior. In dreapta nu am decat (si eu) firele trase ...

Victor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0