contdezactivat

Putin Tracking... De unde vine masina ta ?

Din ce tara crezi ca provine masina ta?   73 votes

  1. 1. Din ce tara crezi ca provine masina ta?

    • Germania Nord-Vest
    • Germania Sud-Vest
    • Germania Est
    • Tarile de jos (Belgia, Olanda, Luxenburg)
    • Franta
    • Spania
    • Italia
    • Portugalia
      0
    • Elvetia
    • Tarile nordice (Danemarca, Suedia, Norvegia, Finlanda)
    • United Kingdom
    • Rusia (+spatiul ex-sovietic)
      0
    • USA si America de Nord
    • Romania
    • altele/alta, explica intr-un mesaj
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

42 posts in this topic

O stiu masina! Este foarte frumoasa! Sa o stapanesti sanatos victor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O stiu masina! Este foarte frumoasa! Sa o stapanesti sanatos victor!

Ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mea a copilarit in Austria la Kufstein :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina cu care circul a fost luata din Olanda (dar fabricata in Suedia), a avut doi stapani de noua, tata si fiu. Dupa care eu. Cea de piese de schimb a fost luata din Suedia. E fabricata tot in Suedia, vanduta de noua in Germania si "repatriata" de cel de la care am luat-o eu acum doi ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Achizitionata in 2004 de la o firma care o cumparase in urma cu 5 luni noua de la Primus , este luata cu preluare leasing la numai mult si nici mai putin de 7,800 de km , nici rodajul nu era facut .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mea a fost produse in Belgia (ca toate 850-urile de altfel) si a fost cumparata de noua de o firma (tipografie) din V Germaniei (Wuppertall). Urmatorul posesor a locuit in N-V Berlinului si a lasat-o "mostenire" nepotului care dupa 1 an mi-a vandut-o mie in 2007 cu 145.000km pentru ca nu i-si mai permitea sa o tina atat ca reparatii cat si din cauza consumului :D

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Am luat-o in nov. 2013 de la un dealer din Timrå, nordul Suediei.

Avea 99 500 km, fabricata in Suedia( dec. 2007) la Torslanda.

Site-ul transportstyrelsen.se zice ca eu sunt al cincilea proprietar - sunt socotiti si dealer-ii aici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Candva a fost B 88 AIG, fosta masina a directorului general de la fosta companie AIG Life, actuala Alico Romania - Asigurari de viata. A fost cumparata din reprezentanta Volvo, mai exact Primus Romania Bucuresti, ca mai apoi sa o preiau eu printr-o cunostinta in iarna lui 2009, prin noiembrie, cu 52.000 km. In prezent are cam 67.500 km smile.gif

Si uite asa se fac aproape 4 ani si jumatate de cand detin aceasta masina :D ... "prietenia" si placerea de a o conduce a facut radacini :smile:

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

S80-ul a fost livrat in data luna a 8-a 2005 unei reprezentante din Timisoara (parca...Forum se numea). Din cate stiu reprezentanta respectiva s-a inchis...si din pacate nu am aflat mare lucru despre masina. Tot ce stiu este ca a apartinut unei firme care se ocupa cu produse de panificatie. Stiu ca este o suedeza...(cam neagra ce-i drept) in varianta black edition (din cate stiu). A avut 96.000 km in momentul achizitionarii in 2009. In prezent are 204 000 km..si sunt al 2-lea propietar.

Xc90-ul a fost livrat in luna a 3-a 2007 la Primus, are cateva revizii la ei. A apartinut unui om care are undeva la 59 de ani in prezent. Tot ce stiu e ca iubea pescuitul...deoarece am gasit nylon(guta) infasurat de o planetara. Am luat-o in octombrie-noiembrie 2012 cu 108 000 km. In prezent are 126 000 km. Si uite asa mama mea este al 2-lea propietar.

ps: Xc90-ul a fost luat de acel om pe firma lui care se ocupa din cate stiu cu apa plata si dozatoare.

ps2: Xc90-ul a avut domiciliul in Bucuresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina mea provine din Germania, luata direct de la proprietar in 2008, de catre precedentul proprietar din RO ,de la care am achizitionat-o eu in Iunie 2013 parca.

Nu stiu precis la ce km a fost adusa.

Actualmente 190.000 km (reali sau nu) , parerile sunt impartite, doar testarea poate spune adevarul.

Imi place mult trotineta si sunt putine masini care mi-ar satisface acum exigentele, dupa ce am condus un Volvo aproape full options.

Share this post


Link to post
Share on other sites

V40-ul a fost fabricat in Olanda in 1998 si cumparat de o femeie din Germania. La 191.000 km l-a parcat in garaj si acolo l-a lasat sa moara aproape 1 an pana ce l-am luat eu.

V70-ul fabricat in Belgia in 2004 l-a avut un domn tot din Germania pana la 250 si ceva de mii km. Pe amandoua le iubesc si mi-ar fi greu sa ma despart vreodata de ele. Sunt primele mele Volvo-uri

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

850 achizitionat nou din Moldova, înmatriculat nou prima oară în România în 1996 de tatăl unui prieten de-al meu. Apoi a ajuns la mine în 2007 cu 270000km. Actual 365000km.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

V50-ul achizitionat din Blegia la 29000km de catre V50Saphir , apoi de mine la 78000 km .

V70-ul achizitionat in 2007 din germania la ? km de catre o cunostinta , apoi de mine la 538000 km.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

960-ul provine din Italia, Trieste mai exact.

Din 2009 in RO, un singur proprietar pana sa ajunga la mine, membru al forumului.

Asa arata la intrarea in tara:

post-169-0-74596900-1417720520_thumb.jpgpost-169-0-37200100-1417720522_thumb.jpgpost-169-0-54162200-1417720521_thumb.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luxemburg verificata la Bogdan si are si istoric la zi si certificate de autenticitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de unde vine a mea, dar stiu unde o sa ajunga toate. La fier vechiiiiii!!!!! :D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

adusa anul trecut din Belgia unde a fost inmatriculata in 2011. Km verificati carpass, reviziile facute la reprezentanta volvo ( carnet service+ sunat reprezentanta din Belgia.)De anul trecut si pina acum o luna a apartinut unui domn care a ingrijit-o foarte bine. De o luna este a mea. R-design black. O sa pun in curind si poze.  D3, 170000 km

Edited by felcer
completare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now