Achizitie Volvo v50/pareri

George_v
By George_v in VOLVO S40/V50 (2004-2012),
Salut ,sunt un viitor membru al clubului volvo ,sper eu de maine seara daca nu cel tarziu vineri. ce rugaminte am si eu la voi, sa imi da-ti si mie o parere despre un volvo v 50 02/2008 1,6 d pe care vreau sa il iau ,maine o sa ma duc sa-l vad cu un prieten care este mecanic dar vroiam sa va intreb este suspect pretul de 8300 pentru aceasta masina ? apropo are 110 000 km si este neanscrisa, am tot citit pe aici pe forum pareri despre masina si motor despre eu cred ca imi ajunge , tinand cont ca trec de la o corsa motor 1.0 benzina 58 cp . iar de piese cred ca o sa ma descurc pentru ca lucrez la o firma de piese auto unde le iau si eu mai ieftin. si cateva sugestii la ce ar trebui sa ma uit cand ma duc sa o vad dupa defectele importante? si prietenul meu care merge cu mine vine si cu un tester ,intrebarea este daca filtrul de particule are vreo problema ar trebui sa apara pe tester? si cum se verifica sau unde dupa seria de caroserie daca masina este ok, adica in sensul ca nu e furata sau ceva de genu, astept raspuns va multumesc frumos.
  • 160 replies