sil67

navigatie reactualizata

12 posts in this topic

Avem un S 80 din 2002 cu navigatie MY02-06,DVD care le am cred ca sunt din 2007,problema e ca anul trecut cind am fost in concediu,am cam avut probleme prin Budapesta cu iesirea de pe M0 si pe la Mestre,eu mergeam pe autostrada si ea arata ca merg pe cimp.Cred ca ar trebui niste DVD reactualizate.Cu as putea face rost de ele?Nu ma intereseaza Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilegal, gasesti navigatie actualizata pentru masina ta, la nivelul anului 2010. Cu bani, iei de pe okazii, fara bani, il intrebi pe prietenul nostru Gugal.

PS: seful meu a luat navigatie actualizata pentru XC60 de la un tuciuriu din Constanta. L-a asteptat ala langa masina si l-a intrebat "sefu' iti dau navigatie in romana pentru masina asta"? Din curiozitate, omul s-a riscat si a dat banii, 150 ron. Culmea ca merge, e actualizata la nivelul lui 2010, iar ghidarea vocala e in romana (cea cu care a venit masina era in engleza). Eu cred ca-i faceam vant "intreprinzatorului", convins fiind ca-i teapa curata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat cu 8xDVD+R DL Verbatim,nu merge,(apare pe ecran Volvo RTI System si atit),azi voi incerca cu DVD-r Dl poate poate.Sau poate nu am copiat ce trebuia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai degraba nu ai luat ce trebuie, la mine a mers perfect cu Verbatim DVD+R DL, scrise cu 2X.

Am incercat si cu DVD-uri Samsung, insa mi-a dat o tona de erori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut o intrebare daca am magazie cu cd nu dvd ce ar tebui sa fac sa mi mearga navigatia ca am 2 cd cu germania si as vrea sa pun si romania .ideia e ca nu stiu daca pot scrie un cd sau tre sa schimb magazia ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merge.

Pana si ecranul este diferit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Am un S80 din 2004si navigatia nu imi mai merge si astazi am fost la un garaj sa imi puna testarul pe masina pentru o problema majora si am vazut ca la navigarie imi dadea eroare(semnal lipsa antena).

Ce sa fac,unde sa umblu???

Daca se poate o schita cu traseul cablului de antena (mentionez ca nici tv-ul nu mai merge).

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Ma-m uitat si nu este nici o mufa iesita,stie cineva unde este plasata antena poate a iesit de acolo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,stie cinva unde este pozitia antenei la Volvo S80?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intre boxele din spate de la luneta, fix la jumatate .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antena gpspost-3286-0-19907000-1389562560_thumb.jp

In unitate intra doua mufe pentru antena gps una gri si una maro verifica sa faca contact .

Edited by adrian mangalia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now