feraru3333

PERSOANA JURIDICA CLUB .........

354 posts in this topic

of topic:

Am inteles !!! Nu ne dam..a-tot-stiutori ci........TE dai , oooooook ! ....nu reusesc sa trec cu vederea scrierea numelor membrilor acestei comunitati , cu atata rea vointa sau lipsa de respect , cu litera mica in locul masculei !!!

on topic :

Cu drag , imi aduc aminte de "ceaiurile" trase in adolescenta , cand....ne strangeam la cineva acasa si petreceam o noapte de neuitat.

Nu eram aceeasi de fiecare data , aparand fete noi la fiecare adunare.

Se desemna ORGANIZATORUL, care stabilea ce se bea si ce se manca , facea bugetul, strangea banii ,aproviziona si...uneori....fugea cu restul ! :))

Ce faceam noi?!!! COTIZAM ! Adica....plateam ,fiecare, pretul pentru a participa ; cativa ...se imprumutau (caci.....venise randul lui Icsulescu sa organizeze si....de fiecare data chefurile lui ...au fost dementiale, caci...aducea scule bune, muzica noua ,PEPSI,bere Gambrinus la litru, un Video si cateva filme,prajiturile erau mereu proaspete, Nessul era frecat spuma,..... , .......,).

Dar...nimeni nu comenta pretul ! Vroiai sa participi ...PLATEAI ! Poate ....dupa, caci mdeh e greu sa ai 100% multumiti.

Daca era ambitios ...Organizatorul obtinea admiratia participantilor , dar...niciodata EL nu platea c/v produselor consumate , nu platea cazarea(dupa caz) .

Si ce bine ne distram !!!!

O faceam fara sa fim membrii unui......grup cu personalitate juridica !

E adevarat , am participat si la petreceri organizate prin Sindicat ( fara sa fiu membru ) ! Cazarea , masa ,uneori si bautura erau mai ieftine, distractia (datorita Organizatorului) era garantata , dar.....reducerile de care beneficiam se datorau multora, care plateau o cotizatie anuala la Sindicat(caci era impusa de partid) , si care nu participau niciodata, la nici un eveniment, din diferite motive(familie numeroasa, lipsa banilor,alte gusturi, alte preocupari....)

Fata de cele de mai sus, va rog analizati si dispuneti masurile ce se impun !

PS : Supot consecintele :avertisment...ban/span/coada de ciocan/mana pe bulan...........

BUGA , Alin BUGA

Share this post


Link to post
Share on other sites

TOTI PENTRU "VOLVO" VOLVO PENTRU TOTI CRED CA SUNA MAI BINE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

thumbs up for Volvo Club Romania. Suna simplu, scurt si la obiect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau sa fiu cel care va demoleaza sperantele, dar folosirea cuvantului "ROMANIA" in ORICE denumire a unei persoane juridice, fie ea non-profit, este INTERZISA PRIN LEGE. Singurele situatii in care se accepta este atunci cand acea persoana juridica este o sub-entitate a uneia internationale (Vezi Coca-Cola Romania).

De asemenea, fiindca nu a citit nimeni ce-am scris eu in trecut, dupa discutiile pe care le-am avut cu VOLVO AB., nimeni nu are de unde sa stie ca pt. a fi "recunoscuti" si "pe placul" lui VOLVO automobile Suedia, in titulatura atat a site-ului cat si a clubului trebuie sa existe cuvantul AUTOMOBILE.

In rest, va urez succes, este cel putin a treia oara cand vad cum incepe sa se cladeasca acest castel de nisip. Sper sa nu il darame valurile si p-asta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

>>VOLVO CLUB AUTOMOBILE .RO<< :evil6:

Si beneficiile sa fie pentru inceput doar simbolice, un stiker, un breloc. Cu astea se mai pot face si niste bani;dar asta e alta mancare de peste. Nu stiu cata economie se va face pe la service-uri, atata vreme cat multi isi repara masinile pe la prieteni sau chiar singuri.

Poate ,ca , daca am fi recunoscuti oficial, sa avem acces la VIDA de ex, sau sa avem acces la anumite chestii care pe aici sunt..."monopol".

Altfel o sa fie doar o chestie de satisfactie.

Edited by sfc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex prietene eu le-am zis...

Nu am fost la nationala ca sa ma dau cu parerea on-site asa ca din functia pe care o are si Andu, cea de musafir, ma dau si eu cu parerea(contine subtilitati).

Ca sa nu ajunga si acest topic pe paginile urmatoare va propun urmatoarele chestii:

1 - Dezgropati din negura timpului celelalte subiecte si analizati ce n-a mers.

2 - Incepeti si dati telefoane sa recuperati ce ati pierdut.

3 - Grabiti-va cu treburile administrative si strangeti lovelele pana pe 18-oct (Atunci e data scadenta abonamentului la forum si tot pe acolo si la hosting. Cui i-am cerut in trecut, nu-i mai cer)

4 - Si cel mai important: nu va uitati inaintasii care au investit timp, sudoare, nervi si bani.

Dar ei nu... betmen betmen.

daca te uiti prea mult in urma s-ar putea sa nu ai timp sa MERGI MAI DEPARTE

Evident ca nu sunt bagat in seama. Cum si cu logo-ul.

Toti il vor pe asta

stockvectorracebadgeswi.jpg

Si sa ma bati tu draga alex daca nu seama cu asta.

audi_logo.gif

Dar ce conteaza?

seamana cu cel de la audi, numai ca scrie volvo. e o diferenta , nu ? si volvo are tot 4 usi,roti si 5-6 viteze ca audi, nu ?

nu cred ca cineva de la audi l-ar confunda,d-apai cineva de la volvo.

De luna pe care ai petrecut-o discutand cu suedezii si studiind in acest sens nu intreaba nimeni si nu intereseaza pe nimeni asa ca nu mai fi bagator de seama, lasa-i sa o ia de la zero si cel mai probabil si acest topic o sa moara la fel ca celelalte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Careva , care se pricepe , poate combina "stiker-ul" cu asta?

Cu putina grafica,sau partial, ar fi mai deosebit, parerea mea...

Sau sa contina culorile tarii , inglobate in sigla .

post-63-0-67067100-1315486361_thumb.jpg

Edited by sfc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau sa fiu cel care va demoleaza sperantele, dar folosirea cuvantului "ROMANIA" in ORICE denumire a unei persoane juridice, fie ea non-profit, este INTERZISA PRIN LEGE. Singurele situatii in care se accepta este atunci cand acea persoana juridica este o sub-entitate a uneia internationale (Vezi Coca-Cola Romania).

Alex, azi am verificat pe site-ul Ministerului de Finante si exista cel putin 4 asociatii / cluburi auto care contin in denumire cuvantul "Romania". Am sa verific si la Registrul Comertului aspectul acesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ASOCIATIA "AUDI SPORT CLUB"

ASOCIATIA NON PROFIT "CLUB FORD ROMANIA"

CLUBOPEL ROMANIA

ASOCIATIA BMW CLUB ROMANIA

ASOCIATIA BMW AUTO MOTO CLUB ROMANIA

http://listafirme.oceanus.ro/

ASOCIATIA VOLVO CLUB ROMANIA

Share this post


Link to post
Share on other sites

se poate numi oricum. daca ne aduna e bun.

daca pe mine ma chema vasile, nu eram tot atit de cum sint ?

volvo e DOAR ocazia cu care ne-am intilnit. restul e prietenie. sub un nume sau sub alt nume....

nu e mare lucru sa ai un volvo ( un bmw mai bun) , mare lucru e sa meriti sa ai volvo !

cei mai multi iubitori de volvo,care il si merita, n-au volvo. si voi ati trecut prin asta !

asta nu inteleg cei ca bogdan si ca alin. ( si, mai nou, danyx)

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiindca VOLVO nu este o masina obisnuita propuneti si voi astia mai vechi pe forum ceva inedit ,nu volvo club sau asociatia volvo ,veniti si voi cu ceva inedit doar suntem posesori de VOLVO nu de masini......

Share this post


Link to post
Share on other sites
:evil5: ASOCIATIA(CLUBUL) IUBITORILOR DE AUTOMOBILE VOLVO DIN ROMANIA. :glasses9: Cu asta impacam pe toti iubitorii, doritorii,carcotasii,nebunii, :evil6: soferii, posesorii de volvo, ne putem afilia si la firma mama, si o sa stie si lumea de prin ce gradina suntem.. Noa, e bine asa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Laura: S-ar putea sa ai dreptate si atunci imi retrag cuvintele. Dar prin lege (acum 3 ani cand am incercat noi prima data pers. juridica) se interzicea folosirea numelui tarii intr-o denumire de persoana juridica (exceptie erau pe atunci reprezentantele in RO ale multinationalelor si ACR-ul, care era de stat). Daca s-au schimbat lucrurile, perfect...

Citez :

"Inscrierea unei firme care contine cuvintele sau sintagmele national, institut, roman si/sau derivatele acestora ori cuvinte sau sintagme caracteristice autoritatilor si institutiilor publice centrale sau locale se realizeaza numai cu acordul Secretariatului General al Guvernului, respectiv a prefectului judetului sau al municipiului Bucuresti, in circumscriptia teritoriala in care solicitantul si-a stabilit sediul social. Autoritatea competenta se va opune eliberarii acordului pentru folosirea denumirii daca firma in cauza este susceptibila sa creeze confuzie cu denumirea unei institutii publice sau de interes public. "

Si mai departe :

"

Folosirea cuvantului "roman"

si/sau a derivatelor sale este acceptata atunci cand:

  • u in totalul cifrei de afaceri din ultimul an a persoanei juridice solicitante veniturile din export reprezinta minimum 50%;
  • u in cuprinsul firmei unei persoane juridice romane la care unic actionar/asociat este o persoana juridica straina, cuvantul roman este utilizat pentru diferentierea din punct de vedere geografic;
  • u cuvantul roman sau derivatele sale servesc la diferentierea geografica a reprezentantei sau a altui dezmembramant fara personalitate juridica (cum ar fi sucursala)."

Adica exact ce v-am spus mai sus. Daca s-a schimbat ceva din 2004 pana acum, o pot sti cei care se ocupa de juridic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bag si eu in seama, sunt de aceiasi parere cu blackhole.....Asociatia Volvo - for life...sau Volvomania. Si orice nume ar fii nu cred ca o sa deranjeza pe cineva.....asa ca alegeti unul care va place...sau propuneti sa votam. si din urna iese cine trebuie...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nimeni nu are de unde sa stie ca pt. a fi "recunoscuti" si "pe placul" lui VOLVO automobile Suedia, in titulatura atat a site-ului cat si a clubului trebuie sa existe cuvantul AUTOMOBILE....

VOLVO Clubs

Sa inteleg ca aceste cluburi listate pe site-ul oficial nu sunt nici recunoscute si nici pe placul suedezilor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram si noi pe acolo Dragos dar a avut cineva grija sa nu mai fim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prea multe pareti vad ca strica fa acolo asociatia inteba la ce nu esti hotarat si dupa vina cu ohbiectul muncii gata facut si eu cotizez dar vreau un stiker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca se vorbeste mult din "auzite"

volvo nu mai e al suedezilor

pe chinezi o sa-i intereseze daca are si " automobile" in denumire?

vad ca la altii nu exista "automobile" in denumire,si ROMANIA ,e in fiecare denumire

iar sunteti mai circotasi decit trebe?

abia astept comentariile la statut-acum e in lucru-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo club sa fie.

Simplu si usor de inteles!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"abia astept comentariile la statut-acum e in lucru- "

daca o sa astepti sa se termine comentariile la statut ne mai inscriem prin septembrie 2013

Share this post


Link to post
Share on other sites

am suparat pe cineva de m-am ales cu un cartonas galben-adica avertizare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.