alin89

Filme recomandate

67 posts in this topic

The Condamned

Invisible target

Apocallypto

The history of violence

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Malos !!! Stiam ca ne putem baza pe tine :-*

As mai adauga (pentru copilul din fiecare) :

Transformers

Seria Alien, Predator si vs-urile

Seria Terminator

Space Balls - DE REFERINTA ! ;D

Hot Shots 1 si 2

Naked Gun 1, 2 si 1/2 si 33 si 1/3 - DEMENTIALE

Daca-mi mai aduc aminte pe parcurs mai adaug...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un film mai vechi, dar care mie mi-a placut foarte mult, pt cei ce inca nu au vazut  "Dances with Wolves" Castigator a sapte premii Oscar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt latura emotiva a voastra: "Eight Below" ( l-am vazut pe HBO super marfa )

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Eight Below".....e super fain si "Transformers" deasemenea....cele 2 le recomand si yo,pe langa:

      1.Hannibal Rising

      2.Perfect Stranger

       

doar astea 2 imi amintesc acu'... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu o rugaminte! ziceti-mi si mie niste filme d-astea independente. d-astea facute cu 10 000 dolari si filmate cu o camera! chiar scurt metraje! filme d-astea de arta!  poate stiti niste titluri! thanx!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blair Witch Project. Mi s-a parut de-a dreptul spooky ! Dupa ce l-am vazut, un an am jurat ca nu mai intru in padure !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti sa intri si la noi in padurea Baicului, in special de Sanziene noaptea, asa ca sa mai iesi din rutina  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Last Ride - ati ghicit e cu masini, ma rog O masina, un 76 Pontiac GTO

Saving Private Ryan - e din 98 dar e dupa parerea mea cel mai realistic film facut vreodata dupa WWII

Christine - again cu o masina, o masina foarteee rea

Pe parcurs o sa va mai recomand, eu in general le caut pe astea cu masini :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto..am un film "Nitro", e cu masini...daca l-ai vazut spune-mi si mie daca merita urmarit ca il am acasa dar nu gasesc timp sa ma uit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa spun, cica ar fi varianta Canadian al filmului Too Fast Too Furious dar numai asa nu e, e in franceza, povestea ar fi cam asa, e un racer cam nebun, are un accident si ajunge in spital unde sta ceva timp, in spital se indragosteste de una care are probleme cu inima si care are si un copil, ies pana la urma din spital dar starea fetei se agraveaza si necesita un transplant urgent de inima dar din pacate daca ar astepta dupa acea lista nu ar mai avea sanse, asa ca singura solutie e unul ilegal, dar pt asta are nevoie pt inceput de 50 000, asa ca el se reapuca de curse, face ceva bani, apeleaza la niste mafioti si la o veche prietena tot racer-ita, face rost de inima dar da in conflict cu mafiotii repsectivi si de aici incepe carambolul, urmariri, etc, finalul te las pe tine sa il vezi.

Personal as zice ca meritca cat de cat vazut, nu e chiar cine stie ce dar are o poveste realistica fata de alte petarde de filme unde numai realitate nu vezi, ma refer la imitatiile gen Fast and Furious sau ceva de genul.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ce sa spun, cica ar fi varianta Canadian al filmului Too Fast Too Furious dar numai asa nu e, e in franceza, povestea ar fi cam asa, e un racer cam nebun, are un accident si ajunge in spital unde sta ceva timp, in spital se indragosteste de una care are probleme cu inima si care are si un copil, ies pana la urma din spital dar starea fetei se agraveaza si necesita un transplant urgent de inima dar din pacate daca ar astepta dupa acea lista nu ar mai avea sanse, asa ca singura solutie e unul ilegal, dar pt asta are nevoie pt inceput de 50 000, asa ca el se reapuca de curse, face ceva bani, apeleaza la niste mafioti si la o veche prietena tot racer-ita, face rost de inima dar da in conflict cu mafiotii repsectivi si de aici incepe carambolul, urmariri, etc, finalul te las pe tine sa il vezi.

Personal as zice ca meritca cat de cat vazut, nu e chiar cine stie ce dar are o poveste realistica fata de alte petarde de filme unde numai realitate nu vezi, ma refer la imitatiile gen Fast and Furious sau ceva de genul

L-am urmarit, dar nu a fost cine stie ce...o sa ma uit la filmele acelea postate de tine  :D)) cu masini.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu va suparati...niste filme cu animale imi puteti recomanda? Mama mea e moarta dupa ele  :D))) si m-a pus sa intreb!

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Deci... mai animalule ;D... personal iti pot recomanda Cats & Dogs pentru inceput. Te tavalesti de ras, nu alta !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garfield 1 si 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantastic Four "The Rise of the Silver Surfer"

Super Bad

The Boondoock Saints  ::)  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

iar pentru Malos:Shreck 1,2,3....  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lock Stock and Two Smocking Barrels

Snatch

Cele 2 de mai sus trebuie vazute

The Bank Job

Street Kings

Hero Wanted

Step Up 2

Conspiracy

Cele 5 de mai sus sunt interesante in special primele 4, le recomand, dar cel mai mult primele 2 de sus, Lock Stock, Snatch, combinatie de actori bomba, actiune si comedie britanica cu galeata, sunt 2 filme geniale, daca nu ati mai vazut de mult o comedie buna sau un film de actiune bun ( si sincer sa fiu in ultima vreme numai filme sub medii au aparut ) cele 2 sunt Must See.

Nu sunt noi, unul e din 98 si unul din 2001 parca, pacat ca nu se mai fac filme ca ele.

http://www.youtube.com/watch?v=KZh33gGK3Y8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baieti, daca vreti "recomandari" de filme cumparati si voi ca mine un ProTv magazin...Este acolo un sau o cretina care da un numar de stele la cit de bun e filmul...sa mori de ris nu alta...ex.

      G.I.Jane - *** (Demi Moore)

      Cocosatul de la Notre- Dame- *** (Anthony Quinn)

      Puterea- ***  ( Clint Eastwood )

      Ochi de urs (Romania)- ****  Sofia Vicoveanca !!!

Deci nu pierde-ti Ochiul de urs,,,made in Romania

      De fiecare data jur ca nu mai cumpar revista si tot nu ma invat minte....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa deschid alt subiect!

Traficantul de arme, N. Cage, ACUM!!! Pe PRO Cinema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now