Heimdallr

Votarea emblemei Asociaţiei Volvo Club România

   44 votes

  1. 1. Care imagine consideraţi că ar trebui să fie emblema Asociaţiei Volvo Club România?

    • 1
      7
    • 2
      3
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      3
    • 6
      0
    • 7
      0
    • 8
      0
    • 9
      1
    • 10
      0
    • 11
      1
    • 12
      0
    • 13
      0
    • 14
      0
    • 15
      0
    • 16
      0
    • 17
      1
    • 18
      0
    • 19
      1
    • 20
      2
    • 21
      2
    • 22
      0
    • 23
      0
    • 24
      0
    • 25
      0
    • 26
      0
    • 27
      3
    • 28
      0
    • 29
      0
    • 30
      0
    • 31
      0
    • 32
      12
    • 33
      0
    • 34
      1
    • 35
      0
    • 36
      0
    • 37
      0
    • 38
      0
    • 39
      0
    • 40
      0
    • 41
      0
    • 42
      0
    • 43
      1
    • 44
      1
    • 45
      3
    • 46
      1
    • 47
      0
    • 48
      0
    • 49
      0
    • 50
      1

Please sign in or register to vote in this poll.

60 posts in this topic

Avem de unde alege...asta e lucru bun. Astept cu nerabdare sa vad ce sticker voi lipi pe iminentul meu proiect 2008 facelift R-Design :laughing7:

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai am inca 2 idei dar inca nu sunt terminate... acum lucrez la ele ... le postez dupa ce le termin

Stima

Claudiu Ungureanu

a doua varianta

a treia propunere ... mai am o idee dar sa vad cum va iesii ...

Stima

Claudiu Ungureanu

nu a iesit cum mi-am imaginat eu ... si am lasat-o balta ... dar am revenit la una din primele mele si am refacut-o putin ... astept pareri .... momentan ma bag la somn ca sa facut 6:37 ... am lucrat toata noaptea ... asta e

Stima

Claudiu Ungureanu

nu m-am putut abtine sa nu fac si o chestie gen ... sa vedeti cum ar arata ... am facut doar cu ultimul design ca mi-a fost mai la indemana ... noapte buna

post-3284-0-97178100-1318391823_thumb.jp

Stima

Claudiu Ungureanu

Edit by Heimdallr (identificarea imaginilor pentru vot):

28.

post-3284-0-11115400-1318386708_thumb.jp

29.

post-3284-0-64844500-1318388181_thumb.jp

30.

post-3284-0-91392400-1318389557_thumb.jp

31, 32.

post-3284-0-79557900-1318390674_thumb.jp

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu m-am putut abtine sa nu fac si o chestie gen ... sa vedeti cum ar arata ... am facut doar cu ultimul design ca mi-a fost mai la indemana ... noapte buna

....si ai dreptate chiar da bine si arata frumos ,....mie-mi place ultimul design.

Share this post


Link to post
Share on other sites


  • vad ca somnul nu vrea sa-mi fie prieten azi ... multumesc frumos Danyx ... uite am mai facut cateva chestii ca sa vedeti cum va aparea ... daca vrei sa pun si pe alte chestii sa-mi spuneti ...

Stima

Claudiu Ungureanu

post-3284-0-80781100-1318396474_thumb.jp

post-3284-0-00826300-1318396476_thumb.jp

post-3284-0-16221200-1318396477_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept sa dam drumul la votare... nu vad de ce sa facem o prevotare. Si nu vad nimic rau in a vedea numele autorului .

Edited by lucian.1950

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ordinea preferintelor : 1. ClaudioRaiz - Nr. 32 ; 2. irina_f - Nr. 10 (pantru ca apare si adresa www......) si 3. sigla deja existenta - Nr. 1.

Nu vad unde ar putea fi subiectivismul si favoritismul. Ce am castiga daca votam pentru un user sau altul? Eu am ales o emblema, o sigla, nu un user...

Asa ca am votat "Nu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum unii dintre noi cunosc, care cum a cui sigla este... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

32 pe suport transparent mi se pare cel mai frumos sticker.

deci si ca sigla (emblema) mi-ar place.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot avem voie sa facem comentarii, mie mi-ar place numerele 15 si 17 de la ClaudioRaiz si imi permit sa-i fac doua sugestii, sa incerce si variante un pic modificate, la 15 inclinarea din dreapta in celalalt sens, sa aduca cu V , la 17 sa coloreze literele de la Romania cu tricolorul. Daca ii place ce iese sa le propuna , daca nu ... eu oricum, din ce am vazut pina acum le am pe 15 si 17 favorite.

Inteleg ca 32 este tot de la ClaudioRaiz, nu ?! ca altfel ar fi plagiat .... de aia cred ca e bine sa apara si autorul . E frumoasa foc si asta, dar la ea as face literele de la Romania negre de exemplu, sa iasa mai mult in evidenta ...

Sper sa nu se supere nimeni pe mine pentru sugestii... cine se supara ,,ii taiem nasul" ...

post-3264-0-35108200-1318410885_thumb.jp

post-3264-0-40743100-1318410893_thumb.jp

Edited by lucian.1950

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca n-am voie sa-mi pun sigla preferata a avatar, va rog sa-mi spuneti. o schimb.

poate autorul nu e de acord...

nu e nici o problema : o schimb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

o schimb ca n-o mai voteaza nimeni !

Share this post


Link to post
Share on other sites

32 pe suport transparent mi se pare cel mai frumos sticker.

deci si ca sigla (emblema) mi-ar place.

Sunt deacord cu tine, daca avea si "O"-ul de la "VOLVO" cu sigla in loc de litera (la fel ca 17) era si mai ok parerea mea.Spun asta ca sa apara si ceva specific Volvo in emblema.

L.E. - mie imi place si 20-ul

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

32-ul transparent, arata foarte bine, in opinia mea. Am votat "Nu" la ascunderea designer-ului si "Da" la comentarii. Cred ca finala se va da intre modelul Irinei si cel al lui Claudio. E bine ca sunt multe idei si toate valoroase. Nivel inalt, ca de Volvo-Club... :P

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot avem voie sa facem comentarii, mie mi-ar place numerele 15 si 17 de la ClaudioRaiz si imi permit sa-i fac doua sugestii, sa incerce si variante un pic modificate, la 15 inclinarea din dreapta in celalalt sens, sa aduca cu V , la 17 sa coloreze literele de la Romania cu tricolorul. Daca ii place ce iese sa le propuna , daca nu ... eu oricum, din ce am vazut pina acum le am pe 15 si 17 favorite.

Inteleg ca 32 este tot de la ClaudioRaiz, nu ?! ca altfel ar fi plagiat .... de aia cred ca e bine sa apara si autorul . E frumoasa foc si asta, dar la ea as face literele de la Romania negre de exemplu, sa iasa mai mult in evidenta ...

Sper sa nu se supere nimeni pe mine pentru sugestii... cine se supara ,,ii taiem nasul" ...

salutare ... asa mai veniti de acasa daca aveti sugestii chiar va rog sa le postati ... sau revizii la propunerile mele ... orice se poate modifica ...

chiar acum ma ocup de modificari ... o sa le postez in maxim 20 de min

modificari ... desii parerea mea este ca 32`ul este cel mai bun ... dar pana la urma e alegerea voastra ... si gusturile nu se discuta :smile:

Stima

Claudiu Ungureanu

Edit by Heimdallr (identificarea imaginilor pentru vot):

33.

post-3284-0-81378700-1318429762_thumb.jp

34, 35.

post-3284-0-83546600-1318429763_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Votarea propriu-zisă va începe cel târziu în data de 17 Oct 2011 şi va dura o perioadă care va fi anunţată în momentul demarării votului (cel mai probabil o săptămână). Se va putea vota câte o singură variantă. În cazul în care, la final, există egalitate, votul se va prelungi cu câte o zi

Datorita faptului ca sunt foarte multe idei de unde putem alege cred ca este necesara o preselectie sau o finala (50+1).

In teorie: in cazul unei singure sesiuni de vot, sigla castigatoare poate fi aleasa cu doar 5 voturi dintr-un total de 50 de votanti, in cazul in care ceilalti 45 de votanti isi dau voturile in mod egal celorlalte sigle. Nu cred ca este corect !

P.S. Cred ca trebuiesc reglementate si eventualele pretentii ale autorilor in cazul in care produsul lor ajunge pe stampila clubului, sau se vinde sub forma de stickere !!

Edited by DragosGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt offtopic? trebuia sa fac un topic separat?

imi cer scuze, am vrut doar sa atrag atentia asupra unui lucru foarte important care nu a fost adus deloc in discutie. pretentiile financiare chiar pot face diferenta pe un astfel de subiect si cred ca aceste pretentii trebuiesc stabilite inaintea concursului.

p.s. referitor la votare, a fost o opinie! nu te-a rugat nimeni si ma astept sa nu iei o decizie de unul singur.

Edited by DragosGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi plac 16 , 22 si 27.Daca trebuie numai una as alege 27. Poz 22 cred ca ar arata mult mai bine cu alta culoare si varful la sageata un pic mai scurt.

.

Edited by cristiann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, de votat se voteaza; se alege logo-ul...cine se ocupa de facut sticker`ul/livratul cu noua emblema a clubului ? Sau e necesara cand se trece pe juridic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

32, e singurul pe care as putea sa-l lipesc pe masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

32!

Share this post


Link to post
Share on other sites