ambreiaj care a inceput sa patineze

tudormed
By tudormed in VOLVO S40/V50 (2004-2012),
salut, am un 1,6 D din 2007 si a inceput sa-mi patineze ambreiajul. la inceput a fost doar o impresie fugara si se intampla doar in viteza a 4-a, cand o calcam un pic. apoi a devenit evident ca are scapari dar lucrurile se petreceau tot doar intr-a 4-a si nu tot timpul, pentru ca de 2-3 zile sa-mi faca asta si in vitezele 2 sau 3 in special in urcare. masina are 146000 km dintre care cel putin 75-80 % au fost facuti in regim de autostrada. e motivul pentru care e un pic cam curioasa defectiunea dar, asta e situatia. nu am ce face, trebuie sa schimb kitul de ambreiaj. intrebarea mea ar fi, pentru cei care cunosc problema, cam care e pretul pentru reparatia asta. cinstit vorbind m-ar interesa, in primul rand, un pret de reprezentanta cu piese originale. asta pentru ca, nefiind in tara, nu-mi pot permite sa ma duc la un garaj despre care nu stiu absolut nimic si sunt practic nevoit sa apelez la o reprezentanta. numai ca, as vrea sa stiu un pret in tara, sa pot face o comparatie cu ce-mi vor cere astia aici
  • 9 replies