blackbaron

Vreau sa cumpar un V50

229 posts in this topic

Impozitul la mine este 178/an si asigurarea pe 1 an o am la omniasig parca si a fost cam 4mil/AN...facuta la inceputul anu

Lojic ca la 1.6 este mai mic impozitul(am confundat cu 1.8 cand am zis mai sus 150lei) dar diferenta de maxim 2mil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' un alternator? Da' un DPF? Da' niste bujii incandescente? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

la 2.0 180 lei? Eu am platit anul trecut 160 lei la 1,8, voi merge azi sa platesc si eu sa vad cat s-a mai facut :D

Adica imi da de gandit ca s-a mai ieftinit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la impozitare?

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D pai vezi Heim, ceva tot trebuie sa fie scump :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine optezi pentru 1,6 benzina decat 1,6D. Dar, cam cati km faci anual de vrei neaparat diesel?

Circa 25.000 km / an. Ce fabricatie sunt motorare la V50 ?

Aoleuuuu!!! :banghead:

Nu l-am plătit anul ăsta, încă, dar undeva pe la 930 RON, cu tot cu reducere... :slap:

Asa e, eu am scapat se el, daca ai card Garanti il poti imparti in 4 rate fara dobanda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca le-au scos din serie pe cele cu motorul de 1,8 benzina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Circa 25.000 km / an. Ce fabricatie sunt motorare la V50 ?

Fabricatie PSA, adicatele diesel-urile pe care le regasesti pe Peugeot, Citroen, Ford, Mazda si, mai nou, Mini.

La 25000km/an esti cam la limita dintre nevoia de diesel si nevoia fata de benzina.

Avand in vedere rulajul estimat de tine, cu carburantul platesti intr-un an sub 1000 de Euro in plus daca alegi benzina. Pe de alta parte, la diesel iesi mai scumpisor putin cu piese, revizii etc. Si sa nu uitam de DPF. Dar ai si cuplu mai bun la turatii mai joase.

Vezi tu... E vesnica disputa diesel vs benzina. Depinde de nevoile tale reale si de stilul tau de condus. E o dilema pe care o poti avea si tu, o au si altii, am avut-o si eu. Eu am ales diesel.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

D5 de 2l?esti sigur?d5 are 2400.Din cate stiu d5 nu exista sub 2400cm3

Pe wikipedia arata si 3 motoare d5 de 2000 dar nu am vazut de vanzare asa ceva,si alea parca sunt d4 din ultima generatie(2011)

Edited by thor4ever
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari, revin cu un V50 de vanzare vizionat azi in TM http://www.autovit.ro/volvo-v50-C23207049.html , jantele schimbate, urme de lovire pe aripa spate, usa dr. fata, aripa fata, in rest masina arata ok, problema ar fi km. 102.000 km , unde as putea vedea in TM su in zona, daca sa umblat la km si un test serios.

Edited by mariusyoyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu vrei masina ieftina cu km putini si sa arate impecabil...Nu vei gasi asa ceva!!! Mai ales o masina adusa din UE ! M-am uitat la poza cu volanul si arata mult mai rau decat al meu la 210k km.

PS: cred ca are inca 120-150k km, cel putin....fata de ce indica bordul.

PS2: arunca un ochi pe mobile/autohus si ai sa vezi acolo ca la 6000e au km

Edited by Dinoco
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu la v50 se vede f usor nr de km la masina.Deci doar trebuie sa cauti un tester in zona...sau la reprezentanta.

Nu mi se pare ca arata f rau in interior:poza cu volanul nu este f clara, si daca masina a fost pe post de taxi in paris iar km sunt mai mult in oras de acolo si uzura.

Esti aproape de granita:vezi pe la unguri

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi place cel mai mult capacitatea cilindrica a acelui motor 1896cm :lol:

Oamenii astia nici nu stiu ce vand :evil6:

L.E:Vreau si eu un model ca ala,1.9 D si 140cp :)

Edited by Vita_Fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e de Franta poti s-o uiti. De obicei sunt si vandute de pigmentati.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina aia si in poze arata rau... Nu recomand.

In legatura cu kilometrii, pe baza VIN-ului poti cere o verificare pe e-mail la domnii de prin Ungaria. Si s-ar putea sa te ajute, de obicei sunt destul de amabili daca oferi si tu acelasi lucru.

Dar masina aia... Sincer... Las-o.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa culoare! Nu am mai vazut asa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu cred ca are 200mii dar din cele cu motor de 2.0d care sunt inmatriculate pe piata auto cred ca este cea mai eftina si cea mai ok

si tot din ciclul "argesenii au cele mai multe volvo" : http://www.ebursaauto.ro/volvo/v-50/2005/vanzare/arges/second-hand/autoturism/308773.html

sau

http://www.ebursaauto.ro/volvo/v-50/2005/vanzare/dolj/second-hand/autoturism/313355.html

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce mai nene!! Cei mai tari. Si masinile sunt evident full extra!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce mai nene!! Cei mai tari. Si masinile sunt evident full extra!!

Da, da, ... full extra, fara high-performance, navigatie, trapa, cred ca nici nu 'stie ei cum arata pielea, in anunt scrie ca are, dar in poza e textil.

Hai ca asta a fost chiar buna.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu prea are cum sa fie masina din poza.

Pentru ca in anunt zice de bare portbagaj (in poza n-are), jante aliaj (in poza n-are, eventual daca mai are un rand de roti), navi nu e originala si in niciun caz nu e "business", tapiteria mie mi se pare din textil nu velur, putin probabil sa aiba xenon ca n-are spalatoare la faruri (eventual xenon aftermarket), zice de proiectoare de ceata (in poza nu se vad), senzori de parcare (probabil bine ascunsi ca in poza nu apar), dublu climatronic nici pomeneala (e clima simpla), volanul nu e din piele etc...

SI mai e o chestie - zice ca are 115 cai si daca e din 2008 nu prea are cum; 115 cai au doar masinile 1.6D cu eDrive si 6 trepte, introduse abia din 2009.

In ceea ce priveste testarea, te poate ajuta colegul nostru volvo 244 sau reprezentanta din Cluj.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minte ala cu nesimtire la aproape toate dotarile, la care se adauga 100% si km modificati.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tara de origine Germania,dar masina parca are nr de Olanda..

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, aia cu numerele am vazut, dar la bare chiar nu am fost atent, va multumesc pt. promptidudine, posibil sa fie o mica teapa, acu 1 luna am vizionat o Skoda Octavia 2, iar ,,proprietarul'' foarte amabil mi-a trimis scan dupa CIV , Talon... dar am gasit si numerele in alte foto de pe alte situri, cand am intrebat ce numar are acum masina nu a mai raspuns nici la mail nici la telefon ... dupa o verificare..... masina era de 2 luni vanduta in alt judet ... , iar cand am vrut sa reclam faza undeva toti se spalau pe maini... , si nu am mai depus nici o reclamatie. :(((

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.