Zefirus

KM reali? C30

89 posts in this topic

Nu exagerez dar am vecini care si-au luat renault clio si nu au facut mai mult de 4000-5000 km pe an. Le si spuneam ca cu banii dati pe masina se plimbau toata viata cu taxiul. Genul de om care se duce doar in vacanta cu masina si cateva drumuri la spalatorie cand e murdara. Daca masina pe benzina este ok dpdv tehnic si km sunt justificati si sustinuti de proprietar sa stii ca e mai ok decat cealalta cu motorul de 1.6 diesel. Poti citi pe forum diesel vs benzina, ori despre motorizarile diesel c30, s40, v50. Ca exemplu 1 an de zile n-am bagat decat ulei si fitre in masina si alte maruntisuri si un amic cu s40 dar motor diesel a fost cu masina in service de 3 ori in timpul asta. Pentru regenerare si desfundare si ultima data pentru schimb filtru particule ( dpf)

Sent from my iPhone using Tapatalk

i-am cerut sa imi trimita pe mail mai multe detalii legate de masina plus inca cateva poze si i-am cerut detalii legate de km rulati.. poate o fi uitat de ea in garaj vreo 3 ani. sincer am cam obosit in ultimele saptamani am vazut in jur de 20 de masini.. astept sa vad ce zice si nea` george ..:)

20 de masini volvo c30 nu aveai cum sa vezi ptr ca de cateva luni numarul masinilor scoase la vanzare nu depaseste 13-14 bucati. :) Studiem piata :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

volvo am vazut 3.. am mai vazut si focus astra gtc polo golf dar dupa ce am vazut primul c30 nu m-a mai interesat altceva.. am mai vazut si seria 1 cum zicea Bogdan si A3 la banii astia, dar rasturnate si sudate

Share this post


Link to post
Share on other sites
volvo am vazut 3.. am mai vazut si focus astra gtc polo golf dar dupa ce am vazut primul c30 nu m-a mai interesat altceva.. am mai vazut si seria 1 cum zicea Bogdan si A3 la banii astia, dar rasturnate si sudate

Off Topic!

Nu vrei un Peugeot 308, 2007, 1.6hdi, 90cp, 75oookm?

Cumparata noua din Ro.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din toate recomand volvo. Si eu m-am uitat la un seria 1 dar sincer desi era in 4 usi era mica rau ca spatiu interior. Tractiunea spate iti asigura un condus sportiv dar iarna ... Depinde de sofer si stilul de condus. Si A3, seria 1 la 7000-7500 gasesti numai fugarite, avariate si aduse din afara avand km modificati. Designul la c30 te acapareaza. Unii sunt atrasi altii spun ca nu. Depinde de gust. Oricum a castigat cateva premii internationale de design si era considerata cea mai hot dintre masinile compacte.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din toate recomand volvo. Si eu m-am uitat la un seria 1 dar sincer desi era in 4 usi era mica rau ca spatiu interior. Tractiunea spate iti asigura un condus sportiv dar iarna ... Depinde de sofer si stilul de condus. Si A3, seria 1 la 7000-7500 gasesti numai fugarite, avariate si aduse din afara avand km modificati. Designul la c30 te acapareaza. Unii sunt atrasi altii spun ca nu. Depinde de gust. Oricum a castigat cateva premii internationale de design si era considerata cea mai hot dintre masinile compacte.

Sent from my iPhone using Tapatalk

la seria 1 si a3 am renuntat sa imi mai bat capul .. nu am buget.. iar la c30 ..carapacea nu ma atragea initial dar dupa ce m-am jucat putin cu ea chiar mi-a facut placere sa o conduc si ma simteam ok la volan.. still searching..

anyway.. cred ca am facut cam multe posturi.. sper sa nu incep sa deranjez.. daca mai vrea cineva sa ma ajute cu vreun sfat parere, sa recomande vreo masina .. astept mesaje pe privat.

multumesc

Edited by Alina Cristina Georgescu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi maine ce faci cu Bogdan si vezi si masina pe benzina.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este batut in cuie, treaba cu kilometrii putini si poate exista si o explicatie pentru asta. Eu spre exemplu, in ultimii trei ani, nu cred ca am facut mai mult de 10000 de km cu S60-ul, iar de la inceputul anului acesta, nu cred ca am facut nici 2000 de km macar. explicatia este simpla: masina de serviciu, pe care o folosesc si in interes personal :D. Volvo-ul odata la 2-3 luni cand mai plec din localitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se dau kilometrii inapoi la Volvo, in draci! Poate confirma Bogdan, ca i-au trecut multe prin mana!

Cred ca Rares se referea ca Volvo nu prea se cauta , fata de VW , Audi , BMW care vezi 5 pe aceeasi strada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum sa nu se caute Volvo ? C30 sau S40 se vand ca painea calda, recordul a fost 7h de la dat jos de pe platforma pana la vanzare, Daann poate confirma ca a vazut masina, la ora 13.oo a fost coborata de pe platforma iar la ora 20.oo pleca spre Giurgiu impreuna cu noul proprietar. Daca pretul e bun se vinde instant .

@Alina, iti poate confirma colegul Ramon care a luat de la mine C30 2010 cu 6800E, masina avea 165.ooo km reali . Eu am spus ca 5500 face masina gasita de tine pe baza afirmatiilor precum ca a fost lovita si reparata prost, daca tu vrei sa dai mai mult e problema ta .

La Galati este acum un C30 frumos la un pret bun si este vanduta de dealer auto nu de pers fizica .

http://www.autovit.ro/volvo-c30-C33361282.html

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am vazut doar una si am si luat o ca fugea tare si mi era frica ca n o mai prind :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar km daca sunt dati inapoi , cei reali raman memorati undeva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar km daca sunt dati inapoi , cei reali raman memorati undeva ?

La modelele vechi nu, la astea noi se poate vedea decat, daca au fost dati inapoi de unul care nu stie

Share this post


Link to post
Share on other sites

La modelele vechi nu, la astea noi se poate vedea decat, daca au fost dati inapoi de unul care nu stie

Astea noi incepand cu ce an ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea se poate vedea (din cate am inteles). Mi se pare ca nu retine ore de functionare pe componente ... sau retine si le dau si pe alea inapoi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now