alexandrubog

ulei liqui moly

11 posts in this topic

A folosit cineva ulei de motor liqui moly? am vazut ca sunt facute in germania...or fi mai bune decat mobil si castrol?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am folosit.Din ceea ce am auzit ar fi peste Castrol.Asta daca este produs in Turcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am folosit Liqui Molly , facut in germania, 0w30 norma a5/b5. Am bagat ultima oara. exceptand ca e mai scump decat castrol-ul, nu stiu ce sa zic. am aproape 10000 km cu el. greu sa it dai seama daca e bun sau nu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai "suna" altfel motorul in prima faza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in principiu as vrea sa l incerc pentru ca nu sunt multumit de mobil...cei de la primus mi au recomandat cu tarie sa nu schimb prea des modelele de ulei( adica firmele producatoare),nu stiu cata dreptate au

Share this post


Link to post
Share on other sites

In mare parte au dreptate.Poti incerca Lm sau Rheinol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma m am hotarat pt motul 4100 turbolight facut in franta,sper sa fie bun,o sa va tin la curent in caz ca mai e cineva interesat sa schimbe uleiul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bun ca Lm ar fi Rheinol sau Ravenol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am folosit produse din gama Liqui Moly, inclusiv ulei de motor, si sunt foarte multumit. Le folosesc de aproximativ 3 ani si mi se par bune calitativ. Cam toata lumea e reticenta cand e vorba de o marca noua insa dupa ce folosesti aceste produse capeti incredere in ele. Am prieteni care au facut schimbul de ulei in Italia sau Germania la autoturisme marca Volvo si li s-a recomandat un ulei de la Liqui Moly .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liqui Moly nu e deloc marca noua, doar ca nu e cunoscuta pe la noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O paranteza la capitolul uleiuri, printre alte recomandari Volvo (vezi Castrol)se afla din octombrie 2010 si Motul, anume MOTUL 8100 Eco-nergy SAE 0W30 sau 8100 Eco-clean 0W30 ,pt motoarele fabricate dupa 2011.

In ideea de a fi cit mai verde planeta cei de la Motul au incercat sa dea o mina de ajutor .

Cit priveste L.Moly este foarte valabil mai cu seama ca nu se face pe linga Romania printre vecini (vezi Turcia ,Croatie ,Slovenia,Rusia etc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now