mariusdaniel

Omul cu seringa

13 posts in this topic

http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=94613&postdays=0&postorder=asc&start=0

Imi permit sa postez acest link catre un topic de pe forumul Opel, pentru ca m-a impresionat ardoarea cu care initiatorul doreste sa-l identifice pe cel care i-a intepat prietena cu un obiect ascutit, posibil o seringa, in tramvaiul 41. Merita incercat sa fie identificata persoana. Cu cat mai multa lume citeste, cu atat se strange latul in jurul posibilului suspect.

Eu am citit prima oara pe Facebook, postat de Claudiu Scurei, un link de pe forumul motociclistilor :

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?/topic/672652-ajutor-identificare-persoana-din-41-zona-billa-lujerului/

Ideea e sa incercam sa ajutam la identificarea persoanei, pentru a putea fi luat la intrebari de organele competente. Sper sa nu fie un bluff, pare destul de realist, omul si-a lasat si numarul de telefon.

Alte detalii in forumurile de mai sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auzi daniel? Este vre-o ruda apropiata tie? Sau pur si simplu doar o rupere de suflet pentru un cetatean roman?

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicidecum. Sper sa nu fac o mare greseala si sa fie vorba de vreo razbunare a cuiva pe cel din fotografie. Dar nici nu pot sta de lemn tanase. Mai bine gresesc decat sa nu ma implic.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Cea mai mare greşeală este să nu faci nimic"...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La asta ma gandeam eu, sa nu fie doar o simpla razbunare spusa sub o forma de nevinovata, mai exac, facand pe victima!smile.png

In ziua de azi, nu mai ai incredere in tine, dar pai in unul strain si in plus de asta tu nu vezi cate nenorociri se intampla pe zi ce trece? Nici nu mai sti care sunt de partea dreptatii si care nu....

Acum exemplu Heim, daca iti sare unu in masina din senin urmarit de "mafie", cu nush ce arme in mana, ce faci in momentul ala? Iti risti viatza, apelezi la organe, incerci sa impaci taberele, sau ce?

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Credeti-ma ca am citit ambele topicuri ( si la opel si la moto ) integral si am cantarit bine inainte sa deschid topicul aici. Sper sa nu gresesc si sa fie un succes toata actiunea asta care ia amploare pe internet. Din pacate, cresc si sansele ca posibilul suspect sa fie pus in garda :wacko: . Om trai si om vedea. Sunt un om matur si-mi asum intreaga responsabilitate a actiunilor mele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut si eu acum 10 minurte la stirile ProTv. Mi se pare aproape imposibil ca posibilul suspect sa nu fi aflat deja ca e cautat si sa nu-si ia masuri. Pe de alta parte, daca e un om inocent, ar trebui sa se lamureasca rapid, caci ar fi normal sa mearga la Politie si sa-si clarifice situatia. Poate poza e falsa, cine stie, desi pare putin probabil. Ar fi o premiera, cred, in care, daca e prins, e datorita unui forum auto ( nu al nostru, evident, ci www.clubopel.ro ). Sunt foarte curios cum se va termina povestea asta.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este din capitolul copiilor furati si goliti de organe ?

Hai sa fim seriosi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Marius, dragi colegi de forum, omul cu seringa a fost prins! L-au aratat acum 5 minute (ora 13:03) la stirile PRO TV!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banuiam ca se va ajunge repede aici. Nu am vazut stirea, iar site-ul e blocat....

Aha, s-a incarcat... e audiat la sectie... e un functionare de banca si s-au depus sase plangeri pe numele lui, de catre mai multe femei.

Sa vedem ce are de zis, daca e vinovat sau nu.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecinul meu de cartier... ( brrr... cum suna...) a declarat ca le intepa pe fete, pentru ca "erau frumoase si dorea sa le atraga atentia".

Ferice de cele urâte !

Doamne, in ce jungla traim...

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now