iulirx

Ma duc si io in piata

13 posts in this topic

Da, ma duc miercuri seara, pe la ora 18.00 +/- 30 min ca vin de la constanta.

Mai striga cineva "jos basescu" cu mine ?

o sa strig pentru fii-miu si fii-mea. si pentru mine.

punct de intilnire : la duba. daca nu ne intilim la duba , poate avem noroc si ne intilnim la sectie. io beau multa apa inainte si las masina la locul nostru.

daca vreti , ziceti , sa ne intilnim undeva.

ma duc acolo sa fiu la numar !

merita tara asta macar atit.

daca nu va e frica de curbe , sigur n-o sa va fie de un simplu jos basescu !

FARA OFF-TOPIC AICI, va rog ! Veniti, sau NU.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli, maine, miercuri 25 ianuarie vii la Bucuresti?Masina vrei sa zici ca o lasi la polivalenta? Poate vin si eu, nu promit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai p-acolo, ca nu prea m-as apropia cu masina de piata....

Daca stii tu niste alte locuri cit de cit mai sigure, zi...

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost tot fost si voi mai merge in piata.Problema e ca...joi am un examen destul de importat de dat.Daca reusesc sa imi termin de invatat...voi fi si eu prezent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost si voi merge ... eu parchez prin spatele Ambasadei SUA .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca am dreptul sa vorbesc in acest topic. Nu am fost la mitingurile din Deva pentru ca sunt organizate de USL si nu vreau sa simpatizez cu ei. Ce vrea sa spun este ca sustin aceste mitinguri si vreau sa schimbam Romania. Nu pentru mine neaparat ci pentru copii aceste tari. Asa cum spunea si Iulrix.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai p-acolo, ca nu prea m-as apropia cu masina de piata....

Daca stii tu niste alte locuri cit de cit mai sigure, zi...

Te salut !

Daca vrei loc de pacare ...e simplu : in spatele Universitatii ! Adica intre Universitate si Arhitectura , parcare platita pe timpul zilei si foarte sigura seara .

Ti-o spune unul care merge "in strada" cu masina !

Mai ramane de vazut cat va fi de curata , caci in noaptea asta trebuie sa ninga !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu stau de obicei pe langa Caragiale,e un loc bun...daca ne strangem,nu ma uitati...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

La trei eram acolo. am stat 15 minute. am strigat de 2 ori jos basescu. puteam sa strig de mai multe ori insa m-am simtit penibil intre 15-25 de oameni care STATEAU.

Oricum mi-am facut un cadou !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate eu nu am putut fi prezent.Dar voi merge azi -26.01 (ca e trecut de 12 noaptea).Daca mai doreste careva sa zica aici.(asta daca iuli ne permite.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lumea e prea scarbita de totul.

Si e adevarat, nu prea suntem noi de actiunea. Nu trebuie sa ne judecam. Asa suntem, genetic, de la romani incoace.

asa sunt toti latinii.....

Poate si eu as fi mers dar... evit sa fiu penibil si revina la vechea mea intrebare, pe cine am putea pune in loc? (nu sustin pe nimeni, sunt doar scarbit si devin indiferent ceea ce nu e bine, stiu.)

Dar totusi, nota 10 pentru iulirx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma scuzati ca-mi permit o sugestie/un sfat.

in piata, decat sa va consumati energia strigand, mai bine mergeti cu o pancarda/carton cat mai mare / vizibil inscriptionat cu ce doriti, fie ca e de base fie ca e depre taxa auto. asa veti fi mult mai vizibili / eficienti, atat local, cat si la televiziunile noaste, dar, MAI ALES pt televiziunile internationale care fie preiau imagini de la noi, fie au operatorii lor.

pentru taxa asta mizerabila, oricine are oprelisti din cauza ei ar trebui sa paca o plangere / sezizare la UE. cred ca realizati ca daca le sosesc vreo 200.000 de plangeri din RO, automat se sezizeaza !!! mai ales ca interesul TUTUROR tarilor europene e sa-si vanda pe cash masinile second-hand, iar interesul nostru, din pacate, e sa le cumparam ca-s mai ieftine si doar asta ne permitem in momentul si conditiile de azi.

de ex in DE, daca 1000 de nemti nu-si vand masina unui ausslander, fie o dau la "rabla: lor (si fac statul german sa le platesca masina<< nu prea-i convine statului>> ) , fie o dau la schrott dar trb sa plateasca pt asta ei alt cash din buzunar, <<nu le convine lor>>. in schimb daca pt 1000 de masini intra in DE macar 500 euros/buc, e intresul statului / al oficialilor sa se intample asta, le intra un cash flow de 500.000 euros in tara pt care nu se cheltuieste nimic, nu se face poluare la ei, deci ii intereseaza ca 1000 de cetateni de-ai lor sa fie mai bogati cu macar 500 euros pe care-i vor cheltui sigur la ei in tara, generand alte venituri pt stat.

in concluzie, orice protest trebuie sa fie cat mai vizibil pe televiziuni, mai ales internationale, cu un efort minim si randament maxim pentru protestatar.

ValiU = o sa punem in loc pe altul care-si va da seama ca trb facut ceva, daca nu pateste si el la fel, asa cum i-a zis si domnisoara aceea seara la A3 lui C Antonescu. si, totodata, se mai repara din nedreptati, vezi legea sanatatii/Arafat/taxa auto , care, DE FAPT IN ACEST MOMENT NU A FOST MODIFICATA DECAT VERBAL, PT A INCERCA O MANIPULARE A DEMONSTRANTILOR PE ACEST SUBIECT.

Edited by le car

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now