rosubog

VIDA-DICE...?

300 posts in this topic

Acum 10 ore, Midnight Caller a spus:

Iei de 2014A

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Sau cauta la PM......

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 55 minute, mario74 a spus:

Sau cauta la PM......

Mersi ! 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 15 ore, mario74 a spus:

Sau cauta la PM......

Unde era PM-ul ala? :D

Thx in advance!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trimit eu ?, cum zice si alex merge si de la 2014A doar ca 2014d merge numai cu Internet Explorer 9 , lucru care inca nu l-am gasit , am pus 11 si nu vrea sa imi arate nimic (status running ) dar nu apare nimica in fereastra

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasesti IE9 pe Softonic. IE11 are o gramada de gainarii de securitate

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu vrei sa instalezi IE9 poti incerca din IE11 in felul urmator: tastezi F12, jos iti va aparea o fereastra Developer Tools, in coltul din dreapta jos unde ai monitoarele selectezi versiunea de IE pe care o doresti. Atentie, sa nu inchizi feareastra de Developer Tools, altfel IE va reveni la versiunea 11 si va face refresh la pagina. Metoda nu e garantata 100% pentru ca tu vei avea un IE9 emulat, nu versiunea nativa, dar de multe ori este cam greu sa faci downgrade de la IE11 la IE9 asa ca merita incercat mai intai varianta asta.

http://screencast.com/t/3WYH2FwS9Bb

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 22 ore, JonJon a spus:

Daca nu vrei sa instalezi IE9 poti incerca din IE11 in felul urmator: tastezi F12, jos iti va aparea o fereastra Developer Tools, in coltul din dreapta jos unde ai monitoarele selectezi versiunea de IE pe care o doresti. Atentie, sa nu inchizi feareastra de Developer Tools, altfel IE va reveni la versiunea 11 si va face refresh la pagina. Metoda nu e garantata 100% pentru ca tu vei avea un IE9 emulat, nu versiunea nativa, dar de multe ori este cam greu sa faci downgrade de la IE11 la IE9 asa ca merita incercat mai intai varianta asta.

http://screencast.com/t/3WYH2FwS9Bb

Apreciez , dar momentan am ramas pe ie8 , cu vida2014a , la care nu imi merge graficul in timp real , si am dat peste un ie9 , am sa incerc sa pun vida 2014d si sa vad ce si cum , dar probabil in weekend . Oricum va tin la curent cu ce anume am folosit !  Si eventual incerc sa fac un vida pack pe filelist, daca imi permite filelist-u 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit de cumparat vida dice si pretul e undeva intre 70 si 150€ si vroiam sa stiu daca o sa functioneze.

Am laptop si ce vreau sa cumpar arata cam asa.

Screenshot_20170218-162144.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 oră în urmă, i love VOLVO a spus:

Am gasit de cumparat vida dice si pretul e undeva intre 70 si 150€ si vroiam sa stiu daca o sa functioneze.

Am laptop si ce vreau sa cumpar arata cam asa.

Screenshot_20170218-162144.png

Cam interiorul este important si singurul care iti poate da indicii daca este un dice bun (din cate am inteles). Acuma teoretic poti sa il cumperi si vezi cum merge .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa aibă placa verde făcută de Teleca .

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de raspunsuri. Am gasit dice si la 800€ dar nu ma întind la asa ceva. O sa iau unu sunt curios daca ma descurc si daca poate ceva. Inca odata multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua.

Vida 2014 functioneaza cu interfata (tester) DELPHI?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bună seara, vă rog să mă ajutați, dacă se poate, cu următoarea problemă: am achiziționat un dvd "volvo vadis 2005A" si respectând pașii din instrucțiuni am instalat ce era de instalat si in momentul in care trebuie să deschidă pagina cu informațiile cerute apare următoarea eroare

20170806_193824.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acesta este dvd-ul

Multumesc anticipat

1502038495893989490303.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am reușit, aveam IE11, l-am dezinstalat si acum functionează, am dezinstalat si antivirusul inainte

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mă simt ca un copil care are jucărie nouă 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bună seara, o intrebare am pentru cei care au folosit sau folosesc Vadis, nu-mi dau seama, ori nu stiu eu să folosesc programul ori nu există, caut scheme electrice pentru sistemul audio c70 anul 2000, nu găsesc nimic, dacă mă puteți ajuta cu o indicație vă rămân dator si vă mulțumesc anticipat 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are scheme electrice numai daca e instalat si Ewd

 

Gasiti pe net pdf wiring

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vă mulțumesc pentru intervenție, ce este Ews, ceva ce însoțește Vadis-ul ?mentionez că nu mă pricep de loc, vă mulțumesc pentru răbdare 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Electric wiring diagram .

Sent from my SM-N920S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tatian Tudor dar scheme electrice stii sa citesti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadis nu are wiring diagrams, pe vremea respectiva existau niste carti in fiecare reprezentanta cu ele. Cauta pe Volvowiringdiagrams.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now