feraru3333

Intrunirea Nationala 2012

373 posts in this topic

precum a fost hotarit ,--intrunirile volvo,vor avea loc in primul wechend din septembrie-anul acesta ar insemna 31 august-2 septembrie

unde?

vom hotari in acest topic

eu unul as vrea in moldova

daca vreti tot la CINCIS ,sunt de acord--de fapt sunt de acord oriunde :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din punctul meu de vedere e ok. (Mai ales ca vin pe Cheia, nu ?)

Am vazut un hotel cu 90 ron /zi/camera dubla, cu piscina acoperita, n-ar fi un dezastru....

Ar trebui, localnicii, sa ne spuna ( cam prin aprilie) cum sint drumurile pina acolo :

Slanic - Tg Secuiesc - Sf. Gheorghe (Ozun) - Brasov (Sacele)

Slanic - Tg Ocna - Onesti -Adjud , sau Slanic - Poiana Sarata - Onesti - Adjud

http://www.hotelslanicmoldova.ro/

O ciorba de cocos si pui la ceaun ca-n moldova nu maninci nicaieri in lume ! Vom gasi noi acolo pe cineva sa ne faca....

Poate vine si Tomita si Kadudu sa facem o coloana cu mine si cu Matrix... :smile:

... si cu fii-miu :smile:

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu v-as propune Plaiul Foii , la cabana cu acelasi nume . Credeti-ma este absolut SUPERB

Cabana destul de spatioasa , loc de parcare destul , loc pt poza de grup cate vrei , este si loc de camping ( aici ValiU poate sa confirme , dar eu stiu ca am fost cu , cortul acolo) Aveti de ales cateva trasee extraordinare , si nu foarte dificile , este oarecum central , 10-12 Km de Zarnesti.

Aveti incredere in ce spun , daca as face 1 top prima pozitie ar fi Cheile Butii , locul 2 Poiana Negri , iar locul, 3 Plaiul Foii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E frumos , insa : "Cabana poate găzdui un număr de 40 de turişti. Împărţită pe două etaje şi având 15 camere şi un apartament". Asta inseamna maxim 16-17 masini, dar, mai probabil , 12-13..., restul pina la, sa speram 25-30, urmind sa faca , ce ? Cort ? Alt loc de cazare (nu prea e in zona) ?

E excelenta locatia pentru o intermediara, unde vin mai putini, parerea mea...(poate am inteles eu gresit ca te-ai referit la nationala).

Chiar as face prin mai -iunie o intermediara acolo !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai sint in zona (la maxim 500 m de cabana plaiul foii) :

http://www.turistinf...hus-c25403.html cabana dianthus "13 camere cu paturi duble si baie proprie fiecare, cu Tv si balcon in unele camere"

http://www.turistinf...rai-c42038.html complex turistic 7 crai, 21 de camere , din care, 10 cu baie proprie.

pozitionare +/- 500m N/S fata de cabana plaiul foii, vezi imaginea.

(in 2010 , cu atentie, cu maaaare atentie, am intrat cu rs-ul pina acolo, deci , acum, cit de rau poate fi ?)

Ps2. cred ca Andu o sa doarma in camera cu Heim... :smile::hello2::headbang:

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai , la Plaiul foii, exista variantele astea : cabana (echivalent hotel 3*), cabana (echivalent hotel 2*), camping. NU exista casute...

Singura mea "problema" este daca ploua. Ori nu mai ajungem , ori nu mai plecam. Poate doar cei ca tine sa mai poata merge pe drumurile alea, asta daca din 2010 pina cind vom ajunge acolo nu se va fi imbunatatit calitatea drumului. Oricum eu am sa ma mai duc p-acolo la primavara, ca tot mi-ati adus aminte de locatia asta. Binenteles ca m-ar bucura prezenta oricui de pe forum !

Ba exista si casute ! http://sabin.ro/roma...ii_025.jpg.html

Si loc de campare!

Caii, ii luam noi si-i bagam in motoare ! :hello2:

Ps. Si eu pot dormi cu aproape oricine, exclus Danyx ca asta inghite perdeaua cind doarme ! :)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neata

Drumul era foarte bun pana la Plaiul Foii. Este o portiune uratica aproape de cabana insa tot restul drumului l-am parcurs cu 50 km/h, de altfel, deasupra vechii cabane a mai fost construita o cabana/hotel, mult mai mare.

Zona a inceput sa se dezvolte destul de mult.

Nu stiu cum o sa fie drumul dupa atata zapada insa cred ca o sa fie ok. Ultima oara se bagase foarte multa piatra acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

As merge pe Slanic Moldova pentru nationala si Plaiul Foii pentru intermediara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu. La fel as zice.

Sa vedem ce spun si ceilalti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Plaiul Foii putem discuta cu d-na Butuza pentru a obtine un pachet de cazare si masa avantajos !

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Slanic Moldova as dori si eu sa merg - oricum merg oriunde s-ar tine Nationala, insa asa, ca parte a tarii unde nu am ajuns, e o optiune.

Asteptam si alte pareri. Sa fie drumul bun pina acolo, sa avem ce vedea prin imprejurimi, un hotel decent fara figuri, cu o parcare incapatoare - asta-i inceputul cautarilor si propunerilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Îndrăznesc să vă fac şi eu două propuneri: 1 şi 2... :blackeye:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E , intr-adevar excelent, insa pune si tu niste variante de cazare din cele 2 zone. Eu am incercat sa caut - fara succes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, ştiu şi io... la o căutare ultrarapidă, mi-a dat următoarele rezultate. Ar fi şi cabana, dacă o mai fi deschisă. Ultima dată am fost în acea cabană în 1999. Ştiu că par puţine ofertele, dar sigur mai sunt, dacă sunteţi interesaţi, cautaţi şi voi... eu ştiu doar că am cutreierat acei munţi de zeci de ori, ani la rând, în toate anotimpurile, şi am amintiri plăcute de acolo...

Pentru Cheile Turzii, tot aşa, la o căutare la care n-am tocmai asudat... ;D

Oricum, sunt foarte aproape de Turda, acolo se găseşte mai multă cazare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciprian (cheile turzii) e bun, insa dincolo nu prea e nimic....

Cind propui , propune concret. Dincolo am cautat si eu si n-am gasit nimic OK.

Vezi ca, neaparat, trebe sa spui cum sint drumurile pina acolo. Doar n-oi vrea sa spun io cum sint ....

Oricum, cheile turzii se poate califica ...

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu era mai simplu sa spun de la bun inceput

ANUL ACESTA INTRUNIREA VA AVEA LOC LA SLANIC MOLDOVA INCEPIND CU 31 AUGUST?

si gata toate discutiile astea inutile si deloc constructive

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba da! ;D

"Io" aduc Dice-ul si muzica. Astfel imbinam utilul cu placutul... :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Anul asta Intilnirea Nationala se va face la Slanic Moldova. Vom fi acolo toti care vor dori. Sper si citiva din cei care nu vor dori. Ce atita discutii si propuneri. Vreti despotism ? Asta-i o mica proba, sper ca in sensul bun :headbang:

Acum, putin democratic ar fi sa-i lasam si pe cei care si-au castigat dreptul de a vota - prin participarea la cel putin o Nationala, sa spuna un Da sau Nu, cu privire la locatie - sa vedem ce spun doritorii. Macar atit merita si ei, nu ? :beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ar trebuii curatat putin topicul!

In ceea ce priveste in a lua decizii, propun sa facem intai o lista cu cine se va inscrie la nationala anului acesta!

In al 2 lea rand, zic eu ca este de preferat sa mentinem discutia aprinsa numai pentru cine va merge.

In al 3 lea rand, propun un loc linistit, curat si frumos, nu pentru aventuri si peripetii pe munte, pentru plecari cu cortul si dormit prin padure! Mentionez ca majoritatea dintre noi au familie!

De aceea propun SLANIC MOLDOVA! Este o locatie la capat de drum (deci nu prea exista circulatie pe acolo), ascunsa in natura si plina de peisaje frumoase. Vreau sa va spun ca am merg anual acolo pana acum 3 ani, si inca nu m-am saturat de aceasta statiune. Va asigur ca se mananca excelent, stiu cateva restaurante bune.

Eu ma inscriu la aceasta nationala!

01. Agr350r

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce usor se ajunge la jigniri, cuvinte aruncate si atacuri la persoana.

Si eu ma inscriu la nationala daca este la Slanic Moldova.

02. ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saluuuut!

Pentru NATIONALA 2012 la Slanic Moldova, "colegii" stati la rand: 00. avx :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Midnight Caller-u' prezent la datorie !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now