feraru3333

Intrunirea Nationala 2012

373 posts in this topic

Am plătit şi eu azi, aşa cum am promis.

Brrr...deabia aştept...

Share this post


Link to post
Share on other sites

31 aug - 2 sept

http://www.montanaslanic.ro/

01. Avx

02. Midnight Caller

03. ValiU

04. Agr350r

05. IulirX (6 persoane + catel)

06. Matrixxx

07. Feraru3333 [platit avans, Nr.2]

08. Vita_Fresh

09. musashi1973 (+ catel)

10. Laura

11. Mariusdaniel [platit avans, Nr.3]

12. Dani_dy

13. Mav [platit avans, Nr.1]

14. Opus

15. Pilgrim

16. Baubau (in principiu...)

17. Radoo( + catel !! )

18. lucian_hd ( Desigur, oricare ar fi alegerea sunt decis sa particip! Cu bine! )

19. cipilika ( sigur vreau sa ajung si eu la prima mea nationala VOLVO)

20. adrian mangalia

Avansul aici :

Pîrciog Laura

BCR

RO81 RNCB 0318 0498 0082 0001

Ca sumă eu propun 200 lei / persoana. Cum spunea Matrixxx, 100 lei masa festivă + o noapte de cazare ~ 60 - 70 lei. Am rotunjit la 200 lei.

Termen : 25 aprilie vi se pare ok? Camerele se rezerva (se aleg) in ordinea platii avansului : primul venit, primul servit !

Edited by Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tic-tac-tic-tac....Se apropie 25 aprilie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iata ca a venit si acest moment, sper sa se treaca cit mai repede de el, fara nici un val: eu nu mai pot ajunge la Nationala, acest an. Va fi prima de cind sint aici, printre voi la care lipsesc...Si-mi pare atit de rau, locatia este chiar minunata...Macar imi ramine in suflet multumirea ca v-am putut arata ce frumos este acolo si, o parte din mine va fi langa voi cind va veti aminti ca putin, si datorita mie, Nationala se va tine acolo acest an. Sper din toata inima sa va simtiti foarte bine, sa cantati cu totii si sa inchinati un pahar si pentru mine. Sa fiti mai buni, mai iertatori si mai aproape sufleteste unii de altii.

Life will go on. With or without me.

Si nu uitati - stringeti banutii mai repede, intelegerea cu patronul a fost ca pina in primul weekend din Mai se va vira avansul...Sau se va anunta telefonic ca intelegerea a cazut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iata ca a venit si acest moment, sper sa se treaca cit mai repede de el, fara nici un val: eu nu mai pot ajunge la Nationala, acest an. Va fi prima de cind sint aici, printre voi la care lipsesc...Si-mi pare atit de rau, locatia este chiar minunata...

Life will go on. With or without me.

Sincer, ..... lipsa ta ar fi SINGURA exceptie , pe care as accepta'o pt . decalarea datei , ...anul acesta :)

Dar , din pacate nu depinde de mine :)

In orice caz te vei simti ca un leu in cusca , am experimentat anul trecut:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si

Iata ca a venit si acest moment, sper sa se treaca cit mai repede de el, fara nici un val: eu nu mai pot ajunge la Nationala, acest an. Va fi prima de cind sint aici, printre voi la care lipsesc...Si-mi pare atit de rau, locatia este chiar minunata...Macar imi ramine in suflet multumirea ca v-am putut arata ce frumos este acolo si, o parte din mine va fi langa voi cind va veti aminti ca putin, si datorita mie, Nationala se va tine acolo acest an. Sper din toata inima sa va simtiti foarte bine, sa cantati cu totii si sa inchinati un pahar si pentru mine. Sa fiti mai buni, mai iertatori si mai aproape sufleteste unii de altii.

Life will go on. With or without me.

Si nu uitati - stringeti banutii mai repede, intelegerea cu patronul a fost ca pina in primul weekend din Mai se va vira avansul...Sau se va anunta telefonic ca intelegerea a cazut.

Si eu dupa cine mai merg pe serpentine ?

O sa ne lipsesti in septembrie, dar poti sa vii mai des la Polivalenta si sa te razbuni la urmatoarea Nationala sau la o intermediara. Probabil ca fiecaruia ii vine randul sa lipseasca, macar o data...

In ce priveste inscrierea ( cu plata de avans ) sunt chiar surprins sa observ ca au platit asa de putini. Daca nu strangem banii, nu vom putea rezerva locatia.

Ar fi pacat, asa ca hai sa ne mobilizam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa incerc sa vin vineri sa stau cu voi si sa plec sambata dupa prinz...sper din tot sufletul sa reusesc asta macar, sa fiu alaturi de voi putin, chiar de voi fi super obosit ma voi incarca sufleteste alaturi de voi.

Da, mai e foarte putin timp pentru achitarea avansului... de aceea "surprinderea" mea m-a facut sa va mobilizez putin... Probabil ca vom fi din ce in ce mai putini...an de an...la Nationala noastra. Spiritul Volvo s-a erodat, Nationala mai ramine inca intreaga...

Locatia acolo este super: bautura si mincare facuta acolo...liniste...foc de tabara vineri spre sambata...relaxare si voie buna...destule motive sa iasa ceva frumos, nu ?

Cum doriti dragilor, nu va sileste nimeni, doar stiti asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, sunt multe nume pe lista de inscrieri...de ce nu se plateste avansul ? Mi-e greu sa inteleg.

Stiu ca fiecare are o marja de rezerva, nimeni nu poate fi sigur 100% ca va putea participa, dar chiar asa, numai trei persoane ?

Hai, mobilizarea !

Tortul.bmp

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuia marita putin perioada! Eu vreau sa vin numai ca momentan am cateva alte prioritati spre rusinea mea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici mariusdaniel are dreptate - suma in sine nu reprezinta o comoara. Nici eu nu sunt sigur 100% ca voi putea veni, deoarece am si eu prioritati si este prea devreme sa confirm pe deplin - insa mai trebuie sa ne asumam si responsabilitati/riscuri.

Pe de alta parte se tine o contabilitate stricta cine plateste - daca cineva plateste si nu vine, va fi rambursat la final sau pe parcurs ce se strang banii.

important este in acest moment, acum, sa strangem suma de bani sa arvunim locatia - deci haideti sa ne mobilizam va rog.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am virat si eu 200 de roni. uitasem recunosc

Scuze.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am virat si eu 400 ron in seara asta.(eu si vita_fresh)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

31 aug - 2 sept

http://www.montanaslanic.ro/

01. Avx

02. Midnight Caller

03. ValiU [platit avans, Nr.4]

04. Agr350r

05. IulirX (6 persoane + catel)

06. Matrixxx

07. Feraru3333 [platit avans, Nr.2]

08. Vita_Fresh [platit avans, Nr.5]

09. musashi1973 (+ catel)

10. Laura

11. Mariusdaniel [platit avans, Nr.3]

12. Dani_dy

13. Mav [platit avans, Nr.1]

14. Opus

15. Pilgrim

16. Baubau (in principiu...)

17. Radoo( + catel !! )

18. lucian_hd ( Desigur, oricare ar fi alegerea sunt decis sa particip! Cu bine! )

19. cipilika ( sigur vreau sa ajung si eu la prima mea nationala VOLVO)

20. adrian mangalia

Avansul aici :

Pîrciog Laura

BCR

RO81 RNCB 0318 0498 0082 0001

Ca sumă eu propun 200 lei / persoana. Cum spunea Matrixxx, 100 lei masa festivă + o noapte de cazare ~ 60 - 70 lei. Am rotunjit la 200 lei.

Termen : 25 aprilie vi se pare ok? Camerele se rezerva (se aleg) in ordinea platii avansului : primul venit, primul servit !

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu cred ca voi ajunge....din pacate....daca voi avea posibilitatea sa trec asa ...vreo 3 ore....sa ne salutam...m-as bucura.... imi pare rau ca nu sunt printre cei care vor fi acolo.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai vine cineva la Nationala asta ?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu vreau sa se renunte.

Putem mergi si daca nationala se va face cu 3 masini.

Asta e

Este o traditie pe care sa o pastram chiar daca o sa fie tinuta de doar 5 oameni.

Sigur or sa mai apara atunci....

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum sa renuntam ? O fac si singur, si cânt de nebun la 12 noaptea "Cântec pentru prieteni", daca e cazul.

Hai oameni buni, mobilizarea, ca pierdem locatia daca nu platiti avansul. Hai, mai trebuie 3.000 de lei ca sa inchiriem locatia, asadar pana sambata hai sa mai strangem 15 persoane, ca nu e asa de greu. Chiar vreti sa ma apuc sa strig "catalogul" ? :P ... cred ca nu e cazul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai vine cineva la Nationala asta ?????

In principiu,cred ca anul asta voi veni si eu,numai ca imi este greu acum sa stiu 100%.,ce voi face in septembrie ..pt. mine este prea devreme.

Stiu ca nu astfel de raspunsuri vreti,dar asta e situatia. :dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimeni nu stie sigur 100 % ca va fi acolo. Poate se devanseaza sfarsitul lumii, sau cine stie ce o avea fiecare de facut pana in 31 august.

Dar, daca vrem sa mergem la Nationala, platim avansul asta rezonabil de 200 de lei. E un mic risc asumat. Si o garantie ca vom avea o locatie decenta inchiriata numai pentru noi, ca sa ne putem simti bine ca de fiecare data.

Ma intreb unde e forta grupului pe care am simtit-o acum doi ani cand v-am cunoscut ? Ce s-a intamplat intre timp ? Unde sunt ardelenii, banatenii si cei din Crisana, sau moldovenii, caci se face la ei acasa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misto, clasic ...

Si sa vezi cu cateva zile inainte cum se agita lumea sa gaseasca cazare pe acolo, caci camerele se vor da la cei care anunta ca vin cu o saptamana inainte :).

Noi sa fim sanatosi ... ca de belele cotidiene nu mai indraznim sa ridicam capul sa indraznim macar sa privim increzatori catre viitor, sau sa ne motivam gandindu-ne la lucrurile bune care ne asteapta - nici macar efortul asta nu il mai putem face, daramite sa ne si motivam sa facem ceva pentru asta.

Asa a ajuns viata in Romania, din pacate - descurajanta. Si cand nici o Nationala Volvo nu ne mai motiveaza sa facem ceva bun, incep sa cred ca e bai. Bai mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu cateva zile inainte se agita sa gaseasca cazare ? Sa vezi cu cateva zile inainte cati zic "nu mai vin..." !!!! :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ALEX ai zis ca o sa te duci la intrunirea celor cu SMRT si o sa "furi" metode de organizare,si o sa le faci publice

anul trecut am inteles ca nu a fost deloc organizata intilnirea volvo,si totusi S-A TINUT

adevarat este ca am bat inapoi banii de avans-celor care au trimis- si fiecare a platit individual cazarea, masa, intrarea la castel etc

de ce?

ca sa nu existe voci care sa afirme ca organizatorul a "ciupit"ceva bani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca idee, e aceeasi dezorganizare peste tot, ca doar romani suntem cu totii. Exemplu link-ul de mai jos :

http://forum.smartfa...g44470#msg44470

Cat despre returnarea avansului, da, ai dreptate legat de comentariile rautacioase. Pe de alta parte, daca iti rezervi o excursie in Malibu si dai 1000Eur avans, dar nu mai poti sa ajungi ca iti face pisica pneumonie, nu intereseaza pe nimeni si nu pupi niciun ban inapoi. Asa ca nu ar trebui sa se puna problema asa, avansul e AVANS si e problema celui care il vireaza daca il pierde. Asta e viata, plina de riscuri, in definitiv nu pune banii la Caritas sau alt joc piramidal sa ii piarda din cauza organizatorilor, ci ii pierde din motivele lui personale.

Sincer la cat de dezinteresati au devenit oamenii in forum, nu stiu de ce nu aplicam aceeasi regula. Sau poate pe asta se si bazeaza cei nehotarati, ca avansul lor e 100% returnabil si pot sa gandeasca cand vrea muschii lor (a se citi cu o saptamana inainte) sa se retraga ca nu pierd nimic, durandu-i fix in varful pixului ca incurca socotelile altora.

Sunt concluziile trase de mine dupa cel putin 4 nationale + intermediare + alte iesiri de grup. Si mai rau e ca asa e PESTE TOT, nu numai pe forumul nostru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am citit-ultima pagina- nu ai ce sa "furi"

diferenta e ca la SMART avansul e de100 lei

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 - 200... Nu cred ca e mare diferenta, ca nu vorbim de 1000 de RON.

In afara de coloana pe care o facem si noi, nu e nimic mai special. Poate doar faptul ca acolo cam toti sunt de varste mai apropiate (28-33 de ani cu foarte mici exceptii). Unul din motivele (dupa mine) pentru care lor le "iese" mai bine sa zicem este ca dupa cum ati citit, sunt 11 masini. Apai daca mie-mi spune cineva ca atunci cand eram 100 de oameni pe forum si veneam 10 la intalniri nu iesea BINE, il mananc cu fulgi cu tot. Cei "vechi" stiu foarte bine asta.

E un lucru cat se poate de logic. Creste numarul de oameni, creste numarul de "idei" si tipuri de personalitate, implicit creste dezorganizarea. La o scara FOARTE MICA apare conflictul "dintre generatii" (vechi - noi), cei vechi isi amintesc cum "era pe vremuri", cei "noi" vin cu entuziasm (unii - ca altii vin doar la plesneala) si propun niste lucruri care ii scot pe "cei vechi" din uzual, astia nu mai vin ca "nu mai e ca atunci" si uite-asa se face bulgarul care darama intrunirile.

Daca nu sunteti de-acord cu parerea mea, dati cu pietre, da' sa dati aia care n-ati "pacatuit" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now