feraru3333

Intrunirea Nationala 2012

373 posts in this topic

Pentru cei nehotarati ...

Am recitit posturile celor care nu au putut participa anul trecut si acum doi ani, regretele lor exprimate si hotararea de a fi prezenti anul acesta.

Anul acesta e acum.

post-677-0-67053300-1336118302_thumb.jpg

post-677-0-95367400-1336118313_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

In principiu trebe sa stau pe mare in perioada 13 iulie 25 august. Daca toate treburile merg uns voi veni, daca ma tin aia pe mare mai mult, aia e....ghinion de nesansa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haide bre ca'i simplu . :D Doar am auzit asta de multe ori , mare scofala se da avansul catre locatie , dupa care lumea se simte bine si pleaca , ...mai simplu de atat se poate ?

Rezolvarea ar fi :

Exemplu :

In fiecare an primul weekend din septembrie( sau la alegere alta data) este Nationala ; fara amanari sau macar discutii despre posibilitatea amanarii.

In fiecare an Nationala se va tine la CHEILE BUTII ( este iar un exemplu ) , astfel fiecare membru de pe forum sau cei ce noi vor stii unde este locatia , si mai ales faptul ca nu se schimba . Acest fapt vine cu avantajul reducerilor de pret ce se pot obtine avand in vedere ca an de an se va meerge in acea locatie , seriozitatea gazdelor , ca doar na, "astia" au venit si anul trecut si anul asta si vor veni si la anu' , ...etc.

Sa se stabileasca o data maxima pana la care poate fi platit avansul , si care sa nu se schimbe , cine nu a platit este binevenit dar se descurca .

Avansul nu va fi returnabil , in cazul in care acei bani pot fi recuperati de la gazde se vor duce automat in contul asociatiei .

Data fixa pt cei ce au platit avansul , sa plateasca restul de bani . Cine nu plateste restul banilor pana la data stabilita pierde avansul .

Suma totala sa fie calculata pt. 3 zile si 2 nopti ( vineri-sambata-duminica) , cu specificatia clara ca nu vei plati mai putin daca stai doar sambata sau poate doar duminica . Vrei altfel te descurci .

Probabil ca vor fi destui care nu vor agrea acest plan , vor exista discutii si trimiteri catre "epoca de aur" , dar in timp toti se vor obisnui cu acest regulament si vom scapa de "tigania" ce insoteste fiecare nationala .

Probabil ca daca se va impune acest regulament , primul an vor fi cei care stiu ce este si cum VIBREAZA o Nationala Volvo , si va fi perfect dupa pricipiul "putini da buni" , urmand ca in anii ce urmeaza cei noi sa vada sa isi doreasca , si sa urmeze planul ca sa poata simti si ei acel spirit calcat in picioare de unii.

Va urez succes in organizare si rabdare multa , ganditi-va ca totul va culmina cu 2-3 zile perfecte . Merita efortul , la mine a meritat de fiecare data , si nu trebuia sa imi spuna cineva , o vedeam in fiecare cantec pe care il cantam impreuna , in fiecare dans executat de IuliRX , in fiecare pahar ciocnit , si in fiecare strangere de mana .

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

AMIN ! :salut:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postat 08 September 2009 - 01:17 PM

nu am putut participa acest an la intalnire :(

dar am o intrebare: de ce doriti sa schimbati locatiile si perioada? de ce nu alegeti un loc frumos si o data fixa?

majoritatea altor intalniri sunt tot pe aceasi data si in acelasi loc. avntajele sunt multiple:

- munca mai usoara si mai eficienta pentru organizatori

- lumea se poate pregati din timp

- locatia este cunoascuta si nu apar multe variabile

- se inbunatateste infrastructura (adica daca stiu cei de la hoteluri, restaurante etc, se pot pregati din timp)

- se creaza o anumita imagine si vine mai multa lume

- printr-o "institutionalizare" a intalnirii poate ar participa si reprezentanti volvo, fie prin prezenta, prin sponzorizari, test-drive etc (ceeace mi se pare oricum urat, ca nu au participat si acum la vatra dornei... sau cel putin din comentarii sau poze nu reiese acest lucru)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

cand am facut aceasta propunere contra-argumentele au fost: plictiseala tot in aceeasi locatie, fiecare vrea altceva, mai aproape de casa, anotimpuri diferite si alte figuri. si se mai minuneaza unii, ca toti isi dau cu parerea, dar putini dau cu prezenta

pe mine personal nu ma mai intereseaza cum organizati, ca dupa atacurile de acum 3 ani am hotarat sa nu mai particip la nici un fel de intalnire, dar totusi ar trebui sa dea de gandit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...cand am facut aceasta propunere contra-argumentele au fost: plictiseala tot in aceeasi locatie, fiecare vrea altceva, mai aproape de casa, anotimpuri diferite si alte figuri. si se mai minuneaza unii, ca toti isi dau cu parerea, dar putini dau cu prezenta

pe mine personal nu ma mai intereseaza cum organizati, ca dupa atacurile de acum 3 ani am hotarat sa nu mai particip la nici un fel de intalnire, dar totusi ar trebui sa dea de gandit...

Never say never !

Pentru o simpla lupta de idei sa te lipsesti de bucuria magica a unei intalniri nationale Volvo ? Nu merita, dragul meu. Mai gandeste-te. Te asteptam sa ciocnim un pahar la Slanic Moldova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IO ZIC

pe malul lacul CINCIS exista cele mai variate posibilitati de cazare

de la cort la 3 stele

poate sa alega cine ce vrea

pt mine a fost simplu anul trecut

am dat 5-10 telefoane si am rezervat-FARA SA DAU AVANS-ceea ce ati dorit

gasiti o locatie care sa ofere cazare de la cort la 2 3 4 5 stele,si o sa o facem PERMANENTA

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sint de acord cu ce a subliniat Danyx. In fiecare an cautari de locatii, votari, trageri de timp, avansuri cerute inapoi... Totul atit de mioritic...

Trebuie neaparat un regulament, o stabilizare a acestei sacre Nationale. Uitati-va la cei din Slovenia - fara ifose, fara pretentii...vin cu copii mici (in carut!) si stau la cort, cheltuie cit mai putin dar SE SIMT FOARTE BINE ! In acelasi loc, in aceasi perioada, de 4 ani deja...Nici o votare, nici o cearta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar au unde sa si mearga :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@agresor

nu inteleg

aia din slovenia?

nu merg niciunde

stau acolo si se distreaza

cautind azi prin cotloanele mintii mele am gasit o locatie care sa aiba si hoteluri si camping pt rulote si corturi

la SATURN

si sa nu uitam ca incepind cu 1 septembrie incepe si programul LITORALUL PT TOTI unde preturile la cazare sunt chiar MOCA

http://www.viaromania.eu/sejur.cfm/15189-hotel-saturn-saturn-litoralul-pentru-toti-01092012-30092012-camera-dubla.html

si asta e o oferta mai scumpa

pareri clienti

http://www.viaromania.eu/sejur.cfm/13747-pareri-hotel-cupidon-saturn-litoralul-pentru-toti-camera-dubla.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar suna bine sa mergem si la mare. In ce priveste cazarea, nu cred ca e cazul sa stam la cort sau in rulote. Desigur, fiecare e liber sa se cazeze cum doreste. Dar avand in vedere preturile reduse din septembrie, nu cred ca banii vor fi o problema. Se pot face excursii frumoase in zona litoralului. E de luat in calcul. Oricum, noi romanii suntem mai sofisticati decat slovenii. Nu stiu daca e mai bine sau mai rau, dar noi tindem sa facem si altceva intr-o astfel de ocazie, decat sa stam la cort si sa jucam pietre. Avem apetenta si pentru vizite la obiective culturale sau istorice, vrem sa ne si deplasam in faimoasa coloana ce ne defineste, nu doar sa stam la cort si sa bagam whisky in noi.

Hai sa fim noi insine si sa ramana intalnirea din Slovenia cu specificul si farmecul ei aparte.

Dar mai ales, hai sa le facem si noi o invitatie oficiala prietenilor din Slovenia pentru la toamna !

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si iti dai seama stimabile ca toata Romania de la Sibiu incolo o sa strambe din nas si n-o sa vina, nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici vorba ! Ce, noi regatenii strambam din nas cand mergem la Slanic Moldova, la Vatra Dornei, la Izvorul Muresului ?

Ai nostri fac 1.000 de km. pana in Slovenia si nu-i opreste asta.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai domne, dupa o vara intreaga cu concedii la mare, tot la mare se merge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cam inceput sa deviem de la subiect. Anul asta e stabilit. Se merge la Slanic Moldova. Vedem de la anul cum o sa facem. Hai cu inscrierile !

Share this post


Link to post
Share on other sites

UP!

venim de la Cluj-Napoca, cine se mai inscrie pentru coloana? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TREBE SA TRIMITI AVANS!!!!!!!!!!!!!!

Cont? Suma?

si am trimis :)

puneti PIN la cont - suma si detalii sa nu recitesc 1000 de pagini :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

31 aug - 2 sept

http://www.montanaslanic.ro/

01. Avx

02. Midnight Caller

03. ValiU [platit avans, Nr.4]

04. Agr350r

05. IulirX (6 persoane + catel)

06. Matrixxx

07. Feraru3333 [platit avans, Nr.2]

08. Vita_Fresh [platit avans, Nr.5]

09. musashi1973 (+ catel)

10. Laura

11. Mariusdaniel [platit avans, Nr.3]

12. Dani_dy

13. Mav [platit avans, Nr.1]

14. Opus

15. Pilgrim

16. Baubau (in principiu...)

17. Radoo( + catel !! )

18. lucian_hd ( Desigur, oricare ar fi alegerea sunt decis sa particip! Cu bine! )

19. cipilika ( sigur vreau sa ajung si eu la prima mea nationala VOLVO)

20. adrian mangalia

Avansul aici :

Pîrciog Laura

BCR

RO81 RNCB 0318 0498 0082 0001

Ca sumă eu propun 200 lei / persoana. Cum spunea Matrixxx, 100 lei masa festivă + o noapte de cazare ~ 60 - 70 lei. Am rotunjit la 200 lei.

Termen : 25 aprilie vi se pare ok? Camerele se rezerva (se aleg) in ordinea platii avansului : primul venit, primul servit !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avansul strans pana acum nu este suficient pentru rezervarea intregii locatii. Momentan rezervarile sunt facute...verbal.

Sunt surpinsa in continuare de lista destul de numeroasa de inscrisi si de lista foarte scurta a celor care au platit avansul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa nu apuc ziua in care intalnirea anuala se va face doar virtual, pe forum !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now