feraru3333

Intrunirea Nationala 2012

373 posts in this topic

Pana acum evenimente propuse la Nationala 2012:

- jaloane - condus sportiv si evitare obstacole - prezentare PowerPoint si demo practic

- condus diesel / benzina vs. precizie AWD/FWD/RWD - curs documentat cu prezentare Powerpoint si demo practic

- campionat de table - doar practic ca deja teoria de la cele 2 activitati ne-a omorat deja.

Deja avem de lucru o saptamana :smile:

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat pe site-ul locatiei si au masa de ping pong. Ma ocup de inscrieri la campionatul national Volvo-club :P

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu o zi inainte de intalnire eu vreau sa urc pe ceahlau.

Cei care doresc, sunt bine veniti.

Am doua variante, pentru mine. Pe jos daca mai merge cineva, cu bicla daca raman singur sau mai e cineva doritor pentru varianta asta.

Pentru bicla traseul este greu....sau f greu.

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu telecabina - vreau sa vad cum intra S60 in telecabina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

149 membri au vizualizat subiectul...........................................................................................................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si l-au considerat...neinteresant.

Si noi mai vrem sa ne mintim in continuare ca sintem o comunitate unita de acelasi...Spirit Volvo ? Sau sintem doar un grup de inimi care trage dupa el toata "chestia" asta numita - Volvo Club Romania ?

Hmmm....

Dupa cum am spus - la anul care vine nu va mai exista nici o votare. Nici un comentariu. Se va alege o locatie si cine vrea, vine. Cine, nu, carcoteste in barba.

Daca nici Nationala Volvo, o data pe an, nu reprezinta un reper, un crez pentru care sa vrei sa fii acolo, printre ceilalti...nu mai e nimic de adaugat. In afara de topice create din spatele monitorului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai poate confirma cineva, din cei 19 membri inscrisi (mai putin cei 5 care au platit deja avansul), ca vine totusi la Nationala?

Intre 10 - 20 august eu sunt in concediu. Pana pe 31 august vor mai ramane 10 zile...Cam cum am putea organiza ceva acolo daca nici macar nu stim cate persoane vom fi prezente la Nationala?

Sau va ramane doar o intalnire in grup restrans?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un grup restrans care se va simti bine....

Mie mi se pare foarte ok si asa...

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florine, nu-ti fa griji in privinta participantilor. Multi se vor hotara si vor decide sa vina in ultima clipa, ai sa vezi. Eu voi anunta in ultima clipa daca vin sau nu, voi fi elementul surpriza ;D ;D ;D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-i locul aici de rautati.

Mai bine hai sa-i invitam pe cei care vor sa vina, sa spuna ce si-ar dori sa facem acolo.

Hai sa vorbim de banere, stegulete, tricouri, sepci, stickere si alte asemenea materiale pe care le vom purta cu mandrie acolo.

Sa propunem un traseu pentru celebra noastra coloana ( iar aici astept mult de la membri care locuiesc in zona, sau care cunosc bine locurile).

Hai sa gandim pozitiv si sa ne bucuram ca se apropie Nationala !

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa propunem un traseu pentru celebra noastra coloana

:laughing4: :laughing4: :laughing4:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideea este in felul urmator. abia ce mi-am schimbat job-ul. de unde pot sti eu sigur ca in sambata respectiva nu va trebui sa fiu la munca? de aceea nici nu am platit avansul, deoarece nu stiu care imi va fi programul . daca nu am job venim. loc de cazare sigur gasim nu asta e baiul.

Cat despre bannere, sepci, etc vreau si eu... ca reni n-am mai apucat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum bine a intrebat Laura:

"Cam cum am putea organiza ceva acolo daca nici macar nu stim cate persoane vom fi prezente la Nationala?" : cum puteti veni cu asemenea scuze ieftine ? Mai bine nu mai scrieti nimic, fratilor, ca e mai bine - tacerea e de aur...uneori.

Coloana de mers pina acolo ? Foc de tabara vineri seara, cu gustari de-ale casei sub cerul instelat ? Camere/restaurant/terasa in aer liber rezervate ? Ce-i spunem patronului concret ? "Loc de cazare sigur gasim nu asta e baiul." ?!?!? Cind am fost cu Iuli acolo, se astepta raspunsul (pentru EXACT primul weekend din septembrie) a unui alt grup (congres) de doctori ! Iar noi vroiam toata pensiunea rezervata in aceea perioada, chiar ne faceam probleme ca va fi prea mica, la cit de frumos e acolo. Am fost la fata locului (si nu am mers la consum!) ca sa stim exact ce ni se ofera! La 1 mai trebuia platit avansul pentru X camere/persoane !

Din Martie se stie concret despre Nationala, ca sa nu mai spun ca data a ramas aceeasi (primul weekend din septembrie). In fiecare an iese tot mai prost aceasta...opinteala mioritica...ba ca nu stiu sigur, ba ca vin la anu`...ba ca as merge si eu dar nu stiu ce o sa gasesc acolo, etc.

Nu s-a cerut decit putina tarie de caracter, putina coloana vertebrala - se incepe topicul Nationalei cu "vin si eu - si eu - si eu" si cind se cer date concrete (un avans, un nr. de participanti) se naruie totul. Ce draq tot ne invartim ca ****** in lighean ?

Faceti ce vreti, in fond nu e nimeni obligat sa vina. Sa simta sau sa traiasca ce se intimpla la o Nationala. Totul e banal si insipid.

Observ, cu intristare ca aceasta comunitate nu se maturizeaza deloc, odata cu anii care trec. Din contra, as putea spune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing4: :laughing4: :laughing4:

Cum sa traduc Alex, postarea ta ?

Evident ca nu era vorba de coloana Volvo de pe drumul pana la locatie. Ci de coloana organizata local.

Nu stiu cum e mai bine sa facem, dar am o idee. De intalnirea Nationala sa se ocupe Asociatia Volvo-Club România, care sa faca rezervari, organizare de eveniment si apoi sa-si recupereze banii de la participanti. Ca sa nu mai para ca ne rugam de oameni sa vina.

Va fi un pic mai scump, dar mai corect.

Eu unul, in 2010, la prima mea participare, am stat cu inima cat un purice caci nu stiam daca voi fi sau nu acceptat la Nationala, avand in vedere ca eram cam nou in forum. La doi ani de atunci, constat cu mahnire ca din 4.000 de membri, citesc 150, se inscriu 15 si platesc 5 ! Fara cuvinte !

In final, de pe plaiuri moldave vine cineva ? Caci la discutiile despre alegerea locatiei muilti se plang de distanta, iar cand se face langa ei, vad ca e liniste totala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o intrebare.

De ce trebuie sa discutam atata despre neprezenta de la intalnire?

Nu vor, nu vor si gata. Cihiar nu vad de ce trebuie sa va rugati de ei. Nu inteleg de ce trebuie atatea discutii.

Eu sunt de parere ca daca cineva isi doreste foarte mult sa vina, o sa vina fara sa fie rugat si o sa isi faca programul in functie de intalnire

Eu asta am facut. De la inceputul anului am declarat wee respectiv ca fiind ocupat.

Poate doar nunta unui foarte bun prieten, botezul sau ceva de forta majora ma poate determina sa nu vin daca am apucat sa promit....

Cred ca e suficient sa se comunice atat. Pe data de .... are loc intalnirea nationala. Costa atat... avansul se face pana la data de.....

Sincer.... ce atatea discutii....

Cei care vin pe in ultimul moment, sunt bine veniti dar se vor descurca singuri....

Intr-un an i-am vazut pe cei de la vw Golf cu corturile pe transfagarasan.... si erau multi..... dar asa suntem noi romanii, ne e in gena. Promitem multi si multe .... dar facem putine si putini.

Mai bine hai sa vedem ce putem face acolo... iar din cei care nu vin si incep sa comenteze pe topic, propun sa li se stearga comentariile sa nu mai poluam atata cu comentarii inutile...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Cred ca e suficient sa se comunice atat. Pe data de .... are loc intalnirea nationala. Costa atat... avansul se face pana la data de"

Da dragule, dar noi avem avans dat de...5 oameni. Ce se poate face de-atit ? Ce organizare ?... Ce masa festiva ? Ce... ?

Bineinteles ca cine va veni si in ultima clipa va fi primit mereu, cu bucurie. Nu era nici o clipa vorba de asta. Era vorba doar de cum poti organiza/vorbi ceva acolo, cu acei oameni care conduc pensiunea, de un program cind noi, concret, sintem 5 pina acum ? Cum era sa se faca un anunt prin martie, de genul:

"daca nu se stringe un avans de minim x persoane, Nationala - asa cum o stim noi - nu se va mai tine acest an. Va fi o intilnire campeneasca. Ne vom intilni in ziua de....in locul x si gata. Ne descurcam noi ce vom face acolo".....?!?

Danyx a organizat 2 Nationale si STIE toate aceste frecusuri...intrebati-l pe el cum e sa vrei sa faci ceva frumos si sa nu poti.

Comentariile considerate inutile se vor sterge in toamna, de pe topic, cind totul se va consuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 oameni x 2 (sa zicem ca vin insotiti. 10.... paaaai... eu zic ca putem face un mic foc de tabara, cu un gratar langa, multa bere, vin si ce mai vrea fiecare.

Va fac eu cate un bultz la jar, poate un cartof copt in spuza de jar, un porumb copt..... he he he.... pai ce mai masa festiva poata sa iasa......

Trebuie doar sa ne adaptam situatiei si cine mai comenteaza de modul de organizare le dam peste ochi cu lista de doar 5 oameni care au platit....

Deci... important e sa existe intalnirea iar noi sa fim suficienti de adaptabili incat sa improvizam ceva astfel incat sa ne simtim bine.

Cat despre prezentare?

Asa este... ce prezentare de mecanica, de VIDA, de cum se conduce sportiv, de modele de masini am mai putea face cand mai sunt doar 5 persoane prezente..... nu prea mai merge.... dar asta este... o sarim, iar la anul cand cineva din cei care nu au fost o sa spuna ca altii fac si dreg.... le dam si noi peste nas cu lista de 5 avansuri platite.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din exeprienta va spun ca au fost intalniri senzationale si cu mai putin de 10 oameni - vezi Buzau de exemplu. Sau la mare. Deci la noi, eu inca cred ca atata vreme cat ne adunam, numarul e mai putin relevant. Deci ne vedem cu totii la Nationala - care vin. Cu altii sau/si aceiasi si mai devreme.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din punctul meu de vedere nu este bine ce faceti , ....nu este absolut deloc incurajant pentru cei care inca nu s-au hotarat , atitudinea asta .

Eu situ , poate, cel mai bine cat de greu este , acum o simtiti si voi , dar de fiecare data cand am organizat nu lasam sa treaca nici macar cateva zile fara sa indemn la participare , iar rezultatul il are fiecare din cei ce au participat , in diferite formate media si in suflet ;)

Succes cu organizarea si mai mult suflet va rog macar din partea organizatorilor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

31 aug - 2 sept

http://www.montanaslanic.ro/

01. Avx

02. Midnight Caller

03. ValiU [platit avans, Nr.4]

04. Agr350r

05. IulirX (6 persoane + catel)

06. Matrixxx

07. Feraru3333 [platit avans, Nr.2]

08. Vita_Fresh [platit avans, Nr.5]

09. musashi1973 (+ catel)

10. Laura

11. Mariusdaniel [platit avans, Nr.3]

12. Dani_dy

13. Mav [platit avans, Nr.1]

14. Opus

15. Pilgrim

16. Baubau (in principiu...)

17. Radoo( + catel !! )

18. lucian_hd ( Desigur, oricare ar fi alegerea sunt decis sa particip! Cu bine! )

19. cipilika ( sigur vreau sa ajung si eu la prima mea nationala VOLVO)

20. adrian mangalia

21. Ygrec [platit avans, Nr.6]

Avansul aici :

Pîrciog Laura

BCR

RO81 RNCB 0318 0498 0082 0001

Ca sumă eu propun 200 lei / persoana. Cum spunea Matrixxx, 100 lei masa festivă + o noapte de cazare ~ 60 - 70 lei. Am rotunjit la 200 lei.

Termen : 25 aprilie vi se pare ok? Camerele se rezerva (se aleg) in ordinea platii avansului : primul venit, primul servit !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bineinteles ca se pot - dar trebuie platit avansul - ai mai sus datele de contact si contul Laurei unde trebuie platit avansul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare tuturor ! vreau sa stiu daca rezervarile se pot face de catre orice posesor de volvo , ce doreste sa participe la intrunire , sau daca e o chestie interna intre membrii clubului . am vazut ca s-a decis suma de 200RON/persoana pentru a se putea inchiria o pensiune , dar as vrea sa stiu si daca mai sunt locuri disponibile . multumesc anticipat pt eventualele informatii !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now