feraru3333

Intrunirea Nationala 2012

373 posts in this topic

Tare as vrea sa vad si eu ursul ala.. sa il vad live.... Sunt curios cum o sa reactionez si cum o sa rezolv problema cu el...

Oricum, alerg mai repede decat tine :ppppp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca va alearga ursu' bine-bine inainte sa va pape inseamna ca l-a invatat mama lui ca oamenii sunt mai gustosi fara caca in ei ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)))))..cu sau fara urs...important e sa ajungem la nationala si sa ne distram...si vedem noi cine alearga mai repede :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... sa nu mai spui nimanui dar.... avem o sansa... stim noi cine, e mult mai lenesa.... sa speram ca nu se prinde ursul ca e mai in varsta si are carnea mai tare si sa ne prefere tot pe noi ;)

e buna si ea pentru ceva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Printre ursi,paduri si alte faneturi poate stabilim si noi o ora de intalnire/plecare din Buzau ;)

Sent from Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce greu o fi. Eu zic sa stabiliti o ora

O ora plecare din Bucuresti, una din Buzau... daca stati sa negociati la ele.... trece intalnirea....

Toata lumea trebuie sa faca un efort pentru a respecta orele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... sa nu mai spui nimanui dar.... avem o sansa... stim noi cine, e mult mai lenesa.... sa speram ca nu se prinde ursul ca e mai in varsta si are carnea mai tare si sa ne prefere tot pe noi ;)

e buna si ea pentru ceva....

:)))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic : Decât sa va manânce ursul pe voi prin Ceahlau, mai bine adiuceti-i labele sa le punem pe gratar :P

On topic: Daca toate drumurile duc la Buzau, atunci e excelent. Observ ca Google Map da 2 ore si 30 de minute pentru Constanta Buzau si o ora si 36 de minute de la Bucuresti la Buzau.

Hai sa ne intalnim la 09:30 la un loc pe care il rog pe Avx sa il indice, eventual cu o imagine exemplificativa si cu ceva indicatii de orientare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Locatia perfecta pentru intalnire este in parcarea magazinului PRAKTIKER, aflat la intrarea in BUZAU.

Coloana de la Bucuresti, la Spataru viraj dreapta, intercepteaza DN 2B pana la intrarea in Buzau. 1/2 giratoriu la stanga, 200m pe partea stanga se afla parcarea.

Pentru cei care vin de la Constanta pe DJ 203D, la intrarea in Buzau, 1/4 giratoriu la stanga, 200 m pe partea stanga parcarea PRAKTIKER.

In atasamant aveti locatia parcarii si street view din ambele directii.

Marius, Google Map-u' ala furnizeaza un timming pentru trafic in conditii "ideale" ... :evil6:

Din Bucuresti nu faci mai mult de o ora si un pic, insa colegilor din Constanta (tinand cont de starea drumurilor si traficul aferent) nu le sunt suficiente cele 2 ore si jumatate...De aceea propun ora 10.30 LT, astfel incat la cel tarziu 11.00 LT (dupa un suc /cafea/etc. ) sa iesim din BUZAU.

Hai, DRUM BUN si sa ne revedem cu bine! :-*

PRAKTIKER BUZAU.doc

Edited by avx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos! Am inteles ora si locatia sunt clare. Dar in ce zi? Joi sau vineri? Sau sambata? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum pot sa spun si eu un lucru la care as vrea sa va ganditi pe viitor.

Pe la inceputul discutiilor, s-a reprosat ca noi nu avem nimic organizat si ca de asta nu vine nimeni.... au fost cateva tentative de organizare insa.... au esuat cu "succes"

De ce?

Foarte simplu. Acum o luna, sigur mergeau doar 5 masini... acum suntem mai multi....

Si acum, valabil pentru toata lumea......

La urmatoarea organizare a nationalei, sa nu mai auzim pe nimeni ca incepe sa comenteze pentru proasta organizare.

Noi inainte cu o luna nu am fost in stare sa spunem cati o sa mergem..... Ce mai vreti? cautati vina in oglinda si apoi aruncati pe forum. (valabil si pt mine desigur)

Astia suntem.... trebuie sa fim multumiti cu noi. Ne descurcam acolo, pe plan local.

Ma bucur insa ca totusi ne-am strans cativa.

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haide Mav.....Joi bineinteles :smile:

Maverick se pare ca a intrat in "atmosfera" Nationalei inca de pe acum, caci daca il intrebi nici nu mai stie cand incepe si cand se termina... :P ma astept sa replice : "joi ?... care joi ? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu Marius,

Eu am spus ca vin dinspre Cluj de mult - din ce am citit nu mi-a fost clar in ce zi se face coloana la Buzau - si m-a amuzat teribil - detalii legate de traseu, GPS, ora, locatie exacta, mai putin zi .... haios. Eu zic ca este important ca virgula colegii care vor sa vina, sa stie exact concret, per zi, axact cum a propus Matrixx:

- zi

- ora

- locatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragul meu prieten, eu glumesc si tu o iei prea in serios :smile:

Deabia astept sa ne intalnim la Slanic Moldova!

Altceva e ceea ce eu observ. Ca e prima data cand prietenii din Volvo-Club vor mai mult de la aceasta intalnire nationala.

Sa stea mai mult timp impreuna, sa se cunoasca mai bine, sa rada, sa cante, sa danseze, sa fie o mare familie Volvo. Asta e cel mai important.

"Ne vedem joooi, ne vedem joooi...am strigat..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

concursuri ce se pot organiza pe loc

saritura in lungime de pe loc

50m plat sau 25 ca 50 e prea mult

premiile sunt in "constructie"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi am platit avans pentru 2 dar o sa venim 4. Sper ca nu e nici o problema:)

Sent from Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vineri - campionat de ping-pong (luati si citeva palete/mingi care aveti) si darts - macar astea 2 exista acolo. Sah, table, carti...vointa sa fie, ca distractia vine si ea negresit.

Sa vedem unde putem merge prin imprejurimi sambata - sa facem si faimoasa poza de grup care nu ne prea iese. Caci eu, dupa cum stiti citiva, sambata pe la 16-17.00 trebuie sa ma intorc la botezul cumnatului meu...caci trebuie sa impac pe toata lumea.

Dupa experienta tuturor Nationalelor, in ziua de vineri se simte toata lumea Perfect, relaxata. Se poate sta tarziu, in noapte, la un pahar de vorba, zambind si cu sufletul plin. Caci deja sambata incep "grijile" reintoarcerii de duminica...

Sa vedem daca promisiunea gazdelor cu ...focul de tabara de vineri noapte se poate concretiza cumva. Vorbim acolo, la fata locului.

Si poate reusim sa facem, pe langa pozele binevenite, un filmulet-doua...cum facea Avx-ul cindva...cu toata coloana in drum spre locatia pozei de grup...Deci cine are "scule", sa le aduca.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu aduc negresit doua palete si mingi. Cine se mai inscrie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu, direct in finala... cu laba de urs joc....

Edited by ValiU
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cu parere de rau nu va pot incurca anul asta... pozitia mea in firma unde lucrez e instabila si nu imi permit gaura in buget.

Sa aveti petrecere frumoasa !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

odata ,de mult,nu se tinea nici o intrunire fara tine

anul trecut nu ai fost-sau ai fost si nu mai tin eu minte-anul asta nu......la anu,o sa vii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odata de mult... erau alte conditii... :) Nu intru IAR in amanunte, ca lucrurile s-au schimbat mai mult sau mai putin fara voia mea.

PS: N-ai trecut prin Bucuresti, rautate :P

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update:

31 aug - 2 sept

http://www.montanaslanic.ro/

1. Maverick [platit avans, Nr. 1]

2. Feraru3333 [platit avans, Nr. 2]

3. Mariusdaniel [platit avans, Nr. 3]

4. ValiU [platit avans, Nr. 4]

5. Vita_Fresh [platit avans, Nr. 5]

6. Ygrec [platit avans, Nr. 6]

7. Dany_dy [platit avans, Nr. 7]

8. mariusb [platit avans, Nr. 8]

9. Ina [platit avans, Nr. 9]

10. Daniel [platit avans, Nr. 10]

11. IulirX

12. Matrixxx

13. Avx

14. Agr350r

15. musashi1973 (+ catel)

16. Opus

17. Pilgrim

18. Radoo( + catel !! )

19. Ramon

20. Brava

21. badgogo

22. vlpvlp06

23. szatyus

24. Laura

Avansul aici :

Pîrciog Laura

BCR

RO81 RNCB 0318 0498 0082 0001

Ca sumă eu propun 200 lei / persoana. Cum spunea Matrixxx, 100 lei masa festivă + o noapte de cazare ~ 60 - 70 lei. Am rotunjit la 200 lei.

Termen : 25 aprilie vi se pare ok? Camerele se rezerva (se aleg) in ordinea platii avansului : primul venit, primul servit !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now