feraru3333

Intrunirea Nationala 2012

373 posts in this topic

Buna seara ,prieteni ! Asa cum a spus si Laura( careia trebuie sa-i multumim pentru organizare ) Florin a cuprins esentialul, iar cuvintele mele sunt prea sarace pentru exprima bucuria revederii prietenilor care de fiecare data se straduiesc sa ajunga la Nationala. Ca de obicei , atmosfera este superba , este ...VOLVO. Pacat ca dureaza atat de putin ! Cu toate acestea inca mai simt dogoarea focului de tabara ca si racoarea din salina si sper ca ele sa ramana la fel de vii pina la anul cand voi avea ocazia de a canta din nou alaturi de prieteni.... CANTEC PENTRU PRIETENI ! Yours, Pilgrim.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

asteptam cu nerabdare sa vedem poze.... :):glasses9::hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns si noi cu bine acasa,a fost frumos, ne-am simtit bine,poza de grup a iesit ok,mersul in coloana m-a umplut de bucurie si mandrie.Steguletele din partea asociatiei au fluturat pe masinile noastre realizand o atmosfera oficiala ce ii facea pe trecatori sa priveasca coloana.Gratarul cu celebrii carnati de Plescoi au fost la inaltime,la polul opus a fost ciorba radauteana de la Tg. Ocna(prietenii stiu de ce). Deja visez la urmatoarea nationala.

Dani_dy

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns si noi in final - eu cu Bogdan si Ramon, dupa un traseu de intoarcere de vis pe Oituz. Nu are sens sa mai completez cu vorbe - de prisos. Pozele si filmutele nu cred ca pot reliefa ce am experimentat acolo. Unic, si de data asta.

Am avut 2 colegi noi cu Volvo care au venit pentru prima oara - si cred ca vor mai veni si in viitor.

@Dani_dy: Ciorba radauteana a fost intrecuta de la distanta de limonada, tot acolo la Tg. Ocna.

Urmatoarea nationala ar putea fi la mare - cine se ocupa ca timpul e scurt? :)

Edited by maverick
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si anul acesta naționala, zic eu, si-a atins scopul. A adus laolalta oameni veseli, cu chef de distracție, oameni care apreciază sau dețin Volvo, oameni care vor sa își facă prieteni noi si care pentru câteva zile au lăsat deoparte grijile pentru a petrece puțin timp si pentru a închina un pahar in cinstea Volvo. A fost frumos, a fost puțin, dar am ramas cu poze si cu amintiri frumoase. Si in acest an am cunoscut oameni noi, cu care speram sa ne vedem si la anul. N-are rost sa spun mai mult, esentialul a fost scris de Matrix si Laura. Acum așteptăm cu nerăbdare naționala 2013.:)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW, credeam ca topicul asta va fi in top inca cel putin vreo 2 saptamini...dar se pare ca a murit inainte de vreme ?!?...

De-aia nu e bine sa nu crezi in nimic si sa te bucuri doar de viata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haideti bre cu poze , .....filmulete , ....impresiiii , .....orice . De sambata tot verific acest topic pt. a prinde orice update , ......so , mai faceti un mic efort si aratatile si celorlalti care nu au putut ajunge , ce au pierdut . :smile:

Si inca ceva , ....FTP-ul creat de mine acum ceva timp in urma inca este viu :smile: asa ca hai sa profitam de el , si sa punem acolo spre impartire tot materialul media ce s-a adunat :smile:

User: *****

Pass: ****

Cine nu stie a folosi un cont FTP , imi poate scrie un PM si voi explica bucuros cum se foloseste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai aparura cateva pe facebook...

Eu scriu dar inca sunt obosit.... deh, alcoolul asta :P

Dar hai sa scriu si eu putin....

A fost frumos. Locatia foarte frumoasa, statiunea, imprejurimile, foarte frumoase.

Am vizitat si salina, am reusit sa facem si pozele de grup, am socializat, am mancat, am dansat, am facut poze...

Nu am testat piscina, am uitat de ea.

A fost o intalnire usoara, fara foarte multa agitatie dar care cred ca a priit tuturor.

S-a condus putin... am stat mult impreuna. Asta cred ca a contat foarte mult....

Si pe viitor cred ca e frumos sa facem acelasi lucru, sa conducem mai putin, sa socializam mai mult.

O sa incarcam si pozele insa inca sunt la developat :P. Sunt foarte frumoase. Am avut si fotograf foarte bun.

Putintica rabdare la poze si stati cu ochii pe facebook...

:smile:

Au venit si baietii de la vaslui. Profit sa le urez bine au venit...

Au stat ei putin mai separat de noi, din pacate, dar ma gandesc ca pe viitor, o sa se integreze mai bine

:)

O sa ne cunoastem mai bine si o sa fie mai ok.

Edited by ValiU
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au fost si d-alea Heim.

Eu am avut ceva "paduchi" pe la axa cu came si la conditionat, Florin (AVX) mi-a sters acele erori,ii multumesc si pe aceasta cale.

Si baietii de la Vaslui au avut ceva probleme, dar cea esentiala nu stiu daca s-a rezolvat.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ce pierzi mai Heim....

in primul rand pe noi, apoi o diagnoza ca la carte :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor ! Intr-adevar , un pic mai retrasi datorita faptului ca am fost pentru prima oara si noi prezenti . A iesit destul de bine , dupa parerea mea , aceasta intrunire VOLVO . Tin sa multumesc in mod special lui Florin , ''doctorulul AVX'' , care a facut tot posibilul sa afle , si sa imi spuna , de ce boli sufera si al meu S40 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog mult nu folositi Facebook-ul pt poze , ....eu si cred ca multi altii nu avem cont . Forumul sau acel cont FTP cred ca ar fi mai indicat pt impartirea pozelor .

Plus ca as dori ca pozele sa le pun in vechea galerie VolvoClub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor,,

O sa pun eu poze azi dar putin mai tarziu. Abia aseara tarziu am intrat in posesia lor...asa ca urmariti topicul... :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai idee cum sa folosesti acel cont de FTP ? ar fi mai indicat sa le pui acolo , in caz ca nu te pricepi da-mi un PM si iti explic , ...este foarte simplu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dl. Feraru a rugat pe toata lumea prezenta acolo sa puna toate pozele pe Facebook - asa ca nu sint sanse prea multe sa vedem poze aici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

unde pot fi vazute pozele pe facebook? un link ceva pls...pls pls :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

unde pot fi vazute pozele pe facebook? un link ceva pls...pls pls :help:

Aici cred ca urmeraza a fi puse pozele: http://www.facebook.com/volvoclub :hello: :hello: :hello: Edited by Andu G
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozele vor fi postate si pe forum la un moment dat, probail cand se va intra in posesia tuturor si filmul va fi si el gata.

Cei nerabdatori sa vada cum a fost la nationala, poate la anul vor veni si ei, ca sa nu fie nevoiti sa astepte atat de mult pentru poze, filmulete si discutii despre intalnire... (desigur printre cei la care ma refer acum nu este vorba de Danyx, Badgogo si IuliRX - pentru care prezenta a fost imposibila din varii motive, este vorba despre cei care nu mureau sa isi sacrifice 2 zile si cateva sute de lei pentru a veni la nationala)

Si Florin nu stiu de ce te astepti la o perioada atat de lunga in care topicul asta sa fie in top. Sincer daca am fi inceput sa postam pozele de duminica de cand am ajuns acasa, topicul asta cel tarziu joi sau vineri era inchis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect sau nu , .....nu sunt in masura sa judec asta , ....dar de ce Facebook ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sincer daca am fi inceput sa postam pozele de duminica de cand am ajuns acasa, topicul asta cel tarziu joi sau vineri era inchis."

Nu era vorba de postat poze - pentru a sta topicul cald, ci despre povestiri despre cum vi s-a simtit sufletul...Daca s-ar rezuma totul doar la niste poze, am fi niste gandaci.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facebook-ul poate fi folosit ca promovare a forumului. Cred ca e o modalitate buna de a ne raspandi prin cat mai multe like-uri...

Nu vad nimic rau la facebook.

Matrixxx are si el dreptate.

Nu se prea discuta dar eu cred ca toti cei care au fost, au intrat deja in paine si nu au avut inca timp sa scrie.

Dar ca si concluzie, a fost frumos. Totul a fost ok iar cel mai frumos era cand toata lumea se uita dupa coloana facuta de masinile noastre.

Chiar am vazut doua poze cu oameni, privindu-ne.

Ne facea sau cel putin pe mine, ma facea sa ma simt mandru ca fac parte din acea coloana si mai ales ca masinutele noastre poarta in bot sigla volvo.

Am vorbit zilele trecute cu un priete care are Kia ceed... cei care au facut renumita coloana.... NU au mai reusit sa faca nicio nationala.

Si pana la urma... sincer, chiar nu ma intereseaza daca scrieti aici pagini intregi sau daca nu mai scrie nimeni nimic.... eu tot merg la anul... si asta pentru a ma intalni cu voi toti pentru ca asa cum spune olteanu' din mine, "sunteti simpatici firet'ai dracu"

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei care au fost la o Nationala au ramas pentru totdeauna cu sufletul macar un pic mai plin, "bateriile" mai incarcate. Sau cel putin asa vreau eu sa cred.

E ca la jocurile pe calculator, atingi un obiectiv si prinzi puteri si viata mai lunga, astfel incat mai poti juca un nivel in plus.

Cand stiu ca din an in an exista 3 zile in care ne intalnim, mie una imi ard talpile si imi bate inima de nerabdare sa ajung cat mai repede acolo.

Sunt prieteni care din varii motive nu mai ajung la Nationala. Imi pare rau ca nu i-am mai vazut de ceva timp : sfc, alexb, Nelu, Rebelu, Victor, Volvo 460 si mai sunt si altii .

Stim de badgogo (anul ce vine veniti si cu juniorul), Danyx (next year you must be there), iulirx (sunt sigura ca anul viitor recuperezi si nationala asta). Motive obiective i-au tinut departe anul acesta. Opus nu a ajuns la Slanic, sper sa fie bine si sa nu se fi intamplat ceva cu el.

Asa a fost sa fie anul acesta, sa fim mai putini. Ce-mi doresc este ca cei cativa care ni se alatura an de an sa ramana fideli acestui moment, Nationala Volvo.

Va pup si va iubesc :smile:

Edited by Laura
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi prieteni, regret ca nu am putut participa nici in acest an la Nationala. Motivul este unul bun, am fost Nas de cununie chiar in acest week-end. Si totodata, incepand din iulie anul trecut am avut o investie majora de derulat, care s-a finalizat in luna august a acestui an. Inclusiv copii mei simt deja lipsa acestei intalniri, si imi aduc reprosuri. Voi face tot ce e posibil sa vin la urmatoarea nationala.

Astept si eu cu interes poze si filmulete, oriunde ar fi ele postate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now