Brava

Pana si dealerii auto fac manarii la Km .

38 posts in this topic

Acum , cautand un Logan van pentru frima , am gasit fostul logan van , nu cel de 7 locuri :D ...care l-am dat la 220 000 de km ( sau pe acolo )

Masina este de vanzare acum la Baet invesment prin Urziceni cu 102 000 km si 3500 E , masina care mai mult de 1000 E nu face (teoretic) .

Ce frumos suna : "masina este in stare perfecta tehnic si estetic" :lol:

http://www.autovit.ro/dacia-logan-van-C22909686.html

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca scrie si "primul proprietar". Daca vrei sa faci un bine, de ce nu-i reclami la Militie? Teoretic (si practic) e inselaciune.

Edited by mironb
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai este corect, primul proprietar a fost firma de leasing .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , dar acum astia sunt al 2 lea . Oricum cel care o va cumpara isi va lua teapa vietii .

Pe langa Km , masina este plina de chit ( aripa dr spate + usa dr spate ) , a fost lovita lateral si reparata pe casco intr-un service made in romania si mai sunt de spus .

Acum cand vad cum arata masina asta .. si cand ma gandesc cum arata cand am dat-o , stau si ma intreb de unde iti poti lua din romania o masina care sa fie "corecta" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca masina este la firma mai sus mentionata, ei sunt intermediari si nu apar ca proprietari pe carte! Vadime, era bine daca aveai facute foto-copii dupa cartea service! Sau poti sa te duci la service-ul la care faceai reviziile sa ceri istoricul masinii si asa poti face firma care o vinde de cacao!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am hartia de cand am dat masina , in care scrie clar 220 000 Km + ce avea masina .

Faza e ca o cumpara cineva de buna credinta , si incepe sa-i pice turbina , injectia , alternator samd .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadime, pe pagina cu anuntul, sub programul firmei si ofertele lor, ai RECLAMA INCALCAREA TERMENILOR DE POSTARE! Selecteaza tentativa de frauda si completeaza la subcategorie cu manaria facuta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai hartia cu 220 000 km, in care e si seria sasiului, eu zic ca trebuie facuta o plangere la Protectia Consumatorului, poate se mai sperie teparii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai hartia cu 220 000 km, in care e si seria sasiului, eu zic ca trebuie facuta o plangere la Protectia Consumatorului, poate se mai sperie teparii.

Ar merge si asta, dar ce rezultat crezi ca va avea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar o stire pe Antena 3 intre Bianca Dragusanu si Gigi Becali. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o caut ca o am sigur , este trecut numarul de inmatriculare din cate tin minte .

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Acum cand vad cum arata masina asta .. si cand ma gandesc cum arata cand am dat-o , stau si ma intreb de unde iti poti lua din romania o masina care sa fie "corecta" ?

De noua, de la magazin !

Da, merita sa-i reclami. Este inselaciune toata ziua. Ar fi bine daca ar afla si televiziunile, ca sa le treaca cheful si altora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor e vb de un cotet de 3500E nu de vreo scula de 50.ooo E .

Toate S40-urile 1.6D care se aduc din Olanda oare cati km au cand ajung in RO ? Vad ca atunci cand vine vorba de Volvo nimeni nu se isterizeaza .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai toti au "acea siguranta" ca is reali.Doar a luat o de afara! :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca atunci cand vine vorba de Volvo nimeni nu se isterizeaza .

Pai nu, ca "cine stie cunoaste".. ca un Volvo de 300.000km cu 100.000 in bord ramane tot un Volvo si merge inca pe-atat, pe cand Loganul fie el si "vreo scula" de 70.000 a Politiei chiar ca numai pe post de cotet il poti folosi. :P

bine, si motorul aluia de-ai zis tu, drept casuta pt porumbei :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era vorba de minciuna nu de cit costa masina aia - cotetul cum ii ziceti. Din cauza acestui cotet vandut peste tot in Europa ne mai stie si pe noi lumea, nu prin faptul ca - "uite domnule, si romanii ai volvo-uri...".

P.s. La fiecare topic, in ultimul rand se tot abereaza pe linga subiect, prin o gramada de comentarii inutile. De parca s-a transformat tot forumul in "hai sa ne dam cu parerea" ca pe facebook.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor e vb de un cotet de 3500E nu de vreo scula de 50.ooo E .

Toate S40-urile 1.6D care se aduc din Olanda oare cati km au cand ajung in RO ? Vad ca atunci cand vine vorba de Volvo nimeni nu se isterizeaza .

Jupane , diferenta este ca aici avem dovada .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si cum ai de gand sa actionezi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cred ca cea mai buna metoda de a reactiona ar fi sa cumperi masina si apoi, fara sa o ridici de acolo sa chemi politia si cu acte sa le demonstrezi ca au incercat sa te pacaleasca.

Politia constata, face cele necesare.... (desii... politia noastra e la pamant) si apoi ii dai in judecata si le ceri si niste despagubiri consistente.

Cel mai dureros lucru pentru ei o sa fie sa le iei banii.....

Eventual mergi si cu presa. Abia asteapta un scandal.

Daca esti sigur ca aia e masina (eventual mergi acolo si verifici seria) si stii ca ei cunosc, pe hartie, toate problemele, merita sa le organizezi un flagrant pe inselaciune.

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma complic aiurea ...am sa fac o reclamatie la OPC sa le aduc la cunostinta . Inca mai rad la ce scrie in anunt , stiind ce masina este aia :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai mult timp si bani pierzi pentru aceasta reclamatie! Si stai linistit brava, toate sunt gandite inainte de a iesii in gura lumii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu , oricum n-are rost sa ma obosesc , nu rezolv nimic cu asta . Am postat aici un exemplu clar la cat de corecte sunt masinile pe aici prin romania .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti sunt numai dupa pacalit si luat :|

Mai exact, am ajuns sa ne furam caciula unul altuia, si asta nu datorita vremurilor, ci datorita sistemului din Romanica!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agr, vezi ca este un alt topic despre Romania , sa nu il "murdarim" si pe asta , te rog ;)

Si ca sa fiu ontopic , Vadim , parerea mea este ca ar trebui sa faci orice e normal sa faci in o astfel de situatie . De la reclamatii pana la actionari in judecata . Stiu ca este un drum anevoios si birocratic in Romania , dar asa este normal si corect sa faci , asta daca vrei sa fii unul din cei care incearca sa schimbe ceva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze de offtopic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now