Brava

Pana si dealerii auto fac manarii la Km .

38 posts in this topic

Dany .. 1 persoana n-are cum sa schimbe mentalitatea unei natiuni ...nici 1000 . Sti vorba aia .. romanu pana nu fura nu se simte bine :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic: Romanul fura pentru ca e furat de toata lumea (francezi, italieni, canadieni, etc). PAcat ca noi furam cu sutele de euro si altii cu miliaonele.

ontopic: N-as da mai mult de 1000 E pe un logan sh...prefer un cazan "din afara".

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu ai da mai mult de 1000 euro pe un logan sh? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca nu merita. O masina sh adusa sau intretinuta chiar din 94-2000 e net superioara unui logan de 4-6 ani. Mama mea are un chevrolet kalos si suntem foarte multumiti de ea. Zic de kalos deoarece e o alternativa la logan. Uitati o masina care pare ok cel putin la prima vedere. Nu o avea ea km reali dar e net superioara loganului. http://www.autovit.ro/opel-vectra-C23228881.html

ps: Sunt anti logan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te asigur ca Loganul este "the best" pentru drumurile noastre ;)

O masina straina nu este proiectata pentru "santiere".....in plus de asta, la acel opel, de curiozitate ai vazut cam cat este taxa de prima inmatriculare?

Iti zic eu, este vre-o 1500 euro, plus pretul masinii ajunge la pretul unui Logan, culmea foarte bun! Deci nush ce afacere faci, plus ca are 100 de ani, plus ca o masina din ce invecheste mai tare din aia cere mai multi bani, plus ca piesele sunt exagerat de scumpe ;)

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

La cat de prost e loganul mi-as lua o masina de 10-12 ani.. Mecanicul meu mi-a zis ca la logan poti schimba doar odata pivotii originali. A 2-a oara cand incerci sa ii schimbi...se largeste gaura in care intra picvotul in bascula si joaca. Si nu e singura buba la logan. Aceasta masina este relativ ieftina dar papa bani in alte parti. Prefer o masina care a fost mai scumpa la viata ei in care au fost investiti mai multi bani in proiectare, care are alt confort, etc. Asta cu drumurile noastre si masinile romanesti sunt relative. Francezul stie sa faca bani. Cat e un injector de logan diesel si cat tine....si cat e unul de s80 si cat tine? Eu sunt fericitul utilizator a unei masini care a fost facuta sa mearga pe drum fara gropi si care a rezistat cu brio pana la 167k de Romania fara sa scbimb nimic la articulatii inafara de bieletele de pe fata care le-am schimbat pe la 140k din cate imi aduc aminte. La logan schimbam de 2 ori articulatiile si probabil eram la al 2-lea set de amortizoare. Ieftin dai....ieftina face. Aici este "buba"....ca la 8-9k cat e un logan nou putem cumpara altceva. Vorba aia.... strangem din "fund" 2-3 ani sa cumparam o masina...avem 9000e si nu mai putem strange inca 2000 sa cumparam o masina cu mult mai buna. Asta e buba romanului...ne zgarcim unde nu trebuie. Eu niciodata nu m-am zgarcit la un produs care trebuie sa il folosesc un timp mai indelungat. Va dau un exemplu: Mi-am luat pentru bucatarie cu 850 ron un tv philips de 22inch. Am preferat sa dau cu un milion in plus fata de unul vortex deoarece vreau si o sa ma tina macar 5 ani + ca are alta imagine si alt sunet. PE langa asta pun pariu ca un vrotex mai mult de 3 ani nu tine. Am avut un cuptor cu microunde vortex si m-a tinut fix un an si o saptamana. Am invatat sa ma zgarcesc unde si cand trebuie.

ps: Prietena mea are un Citroen c3 1.4 hdi 68 cp. Un injector la ea e aproximativ 1500 ron si la s80-ul meu e aproape 1000 ron. Am tras o concluzie: francezii sunt niste perversi si nimeni nu imi schimba pararea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are dreptate Matrix! Se abereaza la greu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zack ... chill , un injector nou la logan este 1200 ron la reprezentanta . Opelul care l-ai postat tu are 300 000 km lejer si incep sa cada de pe el articulatii , caseta , daca e diesel hehee . La logan ii faci articulatia cu 500 ron cu piese noi , la opelul ala nici cu sh nu o faci cu 500 . Crede-ma loganul pentru banii lui este o masina perfecta , crede-ma ca am avut 2 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca era asa de buna de ce ai schimbat 2? :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut trei! Unul pe benzina, restul diesel! Mai am 2 dintre ele! Sa sti ca altfel tine la drum decat volvachele! Adica am posibilitatea sa intru ce orice tip de strada!

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zacky: de unde ai tras matale concluzia ca le-a schimbat ? S-au aliniat planetele si ai gasit raspunsul ? :smile:

Bai ce-mi place mie cand "scrie" unii ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu inteleg unde e problema daca e Logan sau Volvo? Putea sa fie si Ferrari.

Vadim, ai gasit fosta ta masina, de care te-ai despartit la x km, la vanzare cu y km, unde y<x. E o inselatorie pe fata si atat.

P.S. Nu stiu cum va puteti aseza pe un scaun de Logan dupa ce stati pe unul de Volvo (ma refer la confort). :smile:

Edited by mironb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca era asa de buna de ce ai schimbat 2? :smile:)))

Au fost luate ambele in aceeiasi luna , un van si unul de 7 locuri si au fost schimbate din motive de prea multi km 160k si 220k in 4 ani si niste probleme cu firma de leasing care a dat faliment , a fost cumparata de alta ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now