adi_28

S80 tuning

21 posts in this topic

Buna dimineata

Am deschis un topic nou cu modificarile aduse masinii mele, un volvo S80 , fabricatie 2002, motor 2.0 T

Modificarile aduse masinii, pana in momentul de fata, sunt : Eleron portbagaj , eleron (pleoapa) pe luneta, suspensii sport, folie neagra pe toate geamurile, jante pe 18' , evacuare dubla custom, stopurile si farurile facute negre si inauntru am montat un player Pioneer 2 DIN.

In ciuda faptului ca eleroanele sunt micute si discrete, sa stiti ca s-a lucrat destul de mult la ele, au fost facute de la zero, dar la final au iesit foarte bine.Pacat ca masina e culoarea neagra si nu se vad bine in poze liniile si muchiile eleroanelor, dar in realitate au niste muchii si niste forme deosebite.Daca va uitati atent, curbura eleronului de pe portbagaj urmareste curbura barii masinii, va spun asta deoarece nu stiu daca va dati seama din poze.In realitate se vad mai bine modificarile aduse masinii decat in poze, dar am incercat sa pozez masina din niste unghiuri pe care le-am considerat ca ar fi mai potrivite pentru a se vedea mai bine detaliile. Nu sunt fotograf bun, dar sper ca au iesit cat de cat bine si va vor place.

post-500-0-52174200-1333771316_thumb.jpgpost-500-0-52174200-1333771316_thumb.jpgpost-500-0-92625600-1333771358_thumb.jpgpost-500-0-53379400-1333771385_thumb.jpgpost-500-0-35394400-1333771411_thumb.jpgpost-500-0-58593900-1333771442_thumb.jpgpost-500-0-47743800-1333771469_thumb.jpgpost-500-0-14724400-1333771504_thumb.jpgpost-500-0-29472500-1333771540_thumb.jpg

Edited by adi_28
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos lucrata evacuarea !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut pe faruri ai pus folie fumurie ai faruri cu sticla banuiesc ca daca erau din plastic le dadeai cu lac fumuriu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri. Farurile sunt infoliate cu folie neagra pentru faruri...acea folie se poate pune pe faruri indiferent daca ele sunt de sticla sau de plexic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru lucrare!

Eu as incerca si o grila neagra complet.(se gasesc grile custom)

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Una dintre urmatoarele modificari aduse masinii va fi o grila fata custom, dar iinca nu au avut baietii timp sa o faca......Multumesc pentru aprecieri

Edited by adi_28

Share this post


Link to post
Share on other sites

Folia de pe faruri nu afecteaza vizibilitatea pe timp de noapte? De unde ai cumparat eleronul de pe portbagaj? Arata demential.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Folia de pe faruri nu afecteaza vizibilitatea pe timp de noapte? De unde ai cumparat eleronul de pe portbagaj? Arata demential.

Am intrebat si eu la o firma cum e cu folia de faruri-proiectoare, nu afecteaza nimic din vizibilitate, ci doar te scapa de acele ciobituri sau mai rau cate o gaura in far, daca sare schimbi folia, conditia e sa nu nimeresti un camion ca arunca si pietre cat oul de prombel.

@ adi_28 arata bestial asa, cum e cu folia pe fata? cea legala parca e mai deschisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eleroanele mi le-au facut pe comanda niste baieti care se ocupa cu tunning auto....au costat destul de mult si timpul de executie a fost destul de lung.

Folia pe faruri, intr-adevar protejaza de pietre si de ciobituri, dar cea neagra afecteaza luminozitatea farurilor pe timp de noapte (iti spun din proprie experienta). Exista folie de protectie transparenta pentru faruri si caroserie. Acea folie, intr-adevar nu afecteaza deloc lumina farurilor. Pe portierele din fata folia nu este omologata....cea omologata are aproape transparenta geamului

Va multumesc pentru aprecieri

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

masaina arata extraordinar de bine, mai ales evacuarea si jentile. dar parca eu sunt impotriva colorarii luminilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri

Faza cu colorarea luminilor....masina arata mai bine asa, parerea mea, si folia de pe faruri protejeaza foarte bine farurile de loviturile pietrelor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata bine masina.

Totusi cred ca ar arata si mai bine din spate daca ai da jos inscriptia cu S80.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de apreciare.Si eu as vrea sa scot afara inscriptiile acelea si cred ca o voi face cat de curand.Intrebarea mea este...acele inscriptii sunt prinse doar cu banda dublu adeziva sau au si niste gauri de fixare sub ele, care se vor vedea daca scot inscriptiile? desi eu cred ca sunt prinse doar cu banda dublu adeziva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar cu banda!Cel putin asa a fost la mine.

App la motor ai facut vreun upgrade?DAt fiind faptul ca ai un 2.0t :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare.

Am revenit ........azi noapte am hotarat sa incerc sa imi dau jos inscriptiile de pe capota.....a fost putin mai greu sa curat capota de banda dublu adeziva de sub inscriptii, dar a iesit bine.Acuma arata mai bine asa.....inscriptiile erau prinse doar cu banda dublu adeziva, fara a avea si alte gauri.......

In legatura cu motorul, nu am facut nimic upgrade pe el, doar un filtru KN am pus pe el , in rest nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara tuturor.

Dupa cum am promis in posturile anterioare, de destul de mult timp, ceea ce e adevarat, am revenit cu niste poze cu grila fata , facuta la comanda de niste baieti care se ocupa cu tuningul... las pozele sa vorbeasca de la sine, sper sa va placa.

post-500-0-25971200-1380726622_thumb.jpg

post-500-0-10460300-1380726657_thumb.jpg

post-500-0-81156600-1380726703_thumb.jpg

post-500-0-61594400-1380726782_thumb.jpg

post-500-0-12944700-1380726867_thumb.jpg

Edited by adi_28

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata foarte bine!! Cat te-a costat grila fata? Niste manere cromate ar da foarte bine pe masina ta!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am optat pentru culoarea gri inchis la grila, deoarece daca era neagra nu se mai deosebea grila de restul barii, asa arata mai bina si griul acela se asorteaza foarte bine cu griul inchis de pe jantele masinii, de fapt este aceeasi nuanta de gri ( rotile avand culoarea gri inchis pe laterale si fata este aluminiu polisat)

Multumesc de apreciere. Grila fata, cu tot cu vopsit, in starea finala, pe care o vedeti acum pe masina, m-a costat 550 RON

Am uitat sa precizez....grila e facuta din 2 bucati care se asambleaza perfect...este vorba de grila (conturul) propriuzisa si a doua piesa este mijlocul ei, pe care este pusa sigla volvo, aceasta piesa putand fi data jos oricand, ramanand doar conturul (grila)

Edited by adi_28

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata bine! Are imaginea aia "stealth" :evil7: , care imi place mie. :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru aprecieri.

Sa o folosesti si tu pe t snatos, multi Km, fara incidente

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now