Sign in to follow this  
Followers 0
zzSami

cine stie ce e si de unde vine?

6 posts in this topic

la un XC90 D5, cutie manuala pe instalatia de admsie am gasit ce se vede in poze

'mizeria' asta incepe de la piesa care intersecteaza aerul de la turbo cu cel din esapament...nu am idee care e numele ei

cine imi spune ce e, de unde provine, ce inseamna, cat de grav e, sau poate e ceva normal, cum scap de, cum se curata sau cu ce, ce e de facut?

post-4037-0-25302800-1336823638_thumb.jp

post-4037-0-48198400-1336823655_thumb.jp

post-4037-0-78804200-1336823671_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si cum ai vrea sa arate ? :D

EGR este raspunsul la intrebarea ta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

am inteles

merci

dar o idee cu ce curat????mai ales capacul de plastic, apoi chiuloasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

am inteles

merci

dar o idee cu ce curat????mai ales capacul de plastic, apoi chiuloasa

Cu solutie speciala de curatat motorul.Folosesti o pensula si cum ai picta asa intinzi si solutia respctiva in locurile unde trebuie.O lasi citeva minute sa isi faca efctul.Se indeparteaza cu apa suflata la presiune normala.Acolo unde nu e permisa indepartarea cu apa folosesti o cirpa dar se usuca ea insasi cite putin si iti va fi mai usor.Cauti si vezi pe net pe unde s-ar gasi solutia minune ori la vreun amic care lucreaza la service de reprzentanta.

Ca o paranteza ,in caz ca vrei sa cureti un motor plin de ulei si pamint (nu conteaza de ce ar fi ajuns asa) folosesti solutia asta si in 15 minute arata ca si nou.Ai vazut cum arata in tirg motoarele masinilor de vinzare!!

Spor sa ai si chef de treaba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti folosi si Wurth Spray de frane !

Spray-ul ala curata chiar si lucruri care nu sunt murdare :)), nu stiu ce contine, dar curata orice ! :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0