Godfather

La revedere (pe jumatate)

22 posts in this topic

Dragilor,

Dupa mai bine de 8 ani de zile colaborarea mea cu Primus Auto se incheie. Astfel, voi ramane printre voi doar ca simplu membru si fan inrait Volvo fiind in continuare posesorul a doua autoturisme suedeze (mai mult sau mai putin :smile: )

Toate cele bune,

Horia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horica, important e nu unde lucrezi, ci sa ramai printre noi. Dupa cat c...t ti-ai luat ca ai aparat intr-un fel firma de mai sus, acum esti liber de sarcini ;D

Sper sincer sa ramai macar cu una din suedeze, eventual cu aia cu fundu' mai mic, si in consecinta printre noi. Eventual si la intrunirile nationale, acu' ca ai scapat de responsabilitati :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te asteptam cu sfaturi "adevarate" de achizitionare ale acestei marci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un sfarsit e si un inceput... Sper ca nu regreti ca ai lucrat la Primus, ba dimpotriva, eu zic ca e un punct important in CV. Opt ani de zile in acelasi loc e ceva in ziua de azi.

Mai bine vorbeste-ne (daca poti, evident) despre proiectele tale de viitor.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot ai inceput, da mai multe detalii! Ce s-a intamplat de nu mai colaborezi cu Primus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu, nu asta conteaza acum. O relatie de munca se uzeaza in timp, in mod inevitabil. Nimeni nu lucreaza o viata la acelasi angajator. Opt ani de munca intr-un loc inseamna in primul rand o experienta deosebita, si avantaje de ambele parti. Restul e cancan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi reveni ulterior cu detalii despre traiectoria mea profesionala.

Despartirea de Primus este grea, insa se produce pastrand cele mai bune relatii atat cu colegii, cat si cu superiorii mei ierarhici. Decizia de a pleca a fost luata de mine din considerente practice. Emotional vorbind as fi putut iesi la pensie de la Primus :)

Best,

Horia

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa cum, probabil, dragostea dureaza 3 ani :smile: , probabil la fel si legatura cu un loc de munca dureaza ~ 8 ani. Tot dupa 8 ani si un pic am plecat si eu de la fostul meu job ::)

Iti doresc mult succes in ceea ce vei face mai departe, Horia. :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites
. Emotional vorbind as fi putut iesi la pensie de la Primus :smile:

Best,

Horia

Asa am crezut si eu,la un moment dat,numai ca eu nu am rezistat decat 7 ani,asta multumita (cred) stii tu cui. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horia - tu stii cel mai bine ce te-a determinat sa pleci. Important e sa STII ca ce faci e bine pentru tine.

Noi te-am primit intotdeauna printre noi si vei ramine aici cit timp vei dori acest lucru.

Frictiunile cu Primus au fost si vor fi inerente DOAR in latura service-ului, nu a vanzarilor. Noi doar am punctat, intr-un mod mai mult sau mai putin adevarat, niste probleme. Reale.

Fii linistit si impacat cu decizia ce ai luat-o. Si bineinteles, cum ai mai fost invitat, te asteptam la (cel putin !) o Nationala, langa noi, sa cintam impreuna: Cintec pentru Prieteni !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Undeee pleciii tu nasuleeee si cui ne lasiiiii ? ? ?

Hai sa fie intr-un ceas bun si sa nu regreti alegerea facuta .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari. Din punctul meu de vedere este o promovare avand in vedere noul post. Iti urez succes si sigur o sa ne intalnim si la marca respectiva cand o sa am bugetul necesar pentru modelul de top cu echipare ridicata ( asta daca o sa mai scada si preturile).

Succes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor,

Conform promisiunii revin..

Dupa cum v-am spus am incetat colaborarea cu Primus Auto si implicit am renuntat la Volvo - profesional vorbind. Incepand de luna aceasta ocup functia de Director Comercial la SC Service Auto Serus SRL.

Asadar, daca aveti un gand sau doua vis a vis de nemuritoarea marca Dacia sau vreti sa faceti un cadou fiicei, sotiei sau amantei un Renault sau un Nissan sunt aici sa va deschid apetitul. Facem buy back, trade in (orice marca), avem finantare "in house" si nimic nu ne sta in cale.

Daca la firmele prospere pe care le conduceti sau in care va lasati ficatii si rinichii de dimineata pana seara exista astfel de masini..contractele noastre de mentenanta ofera conditii optime pentru ingrijirea flotelor auto

Pe parte de after sales suntem multimarca reparam si vopsim orice are 4 roti, volan si merge pe motorina, benzina sau GPL. Toti asiguratorii importanti din piata au birouri de constatare dauna in complexul de pe Sos de Centura, unde sunt si eu asteptandu-va la o cafea

Evident ca, orice solicitare in acest sens se va face pe privat sau la noul meu numar de telefon 0747.88.11.11. Spatiul virtual al acestui forum va ramane dedicat exclusiv marcii noastre de suflet

Best,

H

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horia, iti urez si eu muuuult succes la noul job ! :hello2:

Pe parte de after sales suntem multimarca reparam si vopsim orice are 4 roti, volan si merge pe motorina, benzina sau GPL.
si cu mosor ? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu iti urez succes la noul loc de munca :hello: :hello: :hello: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iata un model de prezentare. Clar, la obiect, corect fata de marca mult iubita, chiar daca nu o mai reprezinta oficial. De luat aminte pentru cei care au ochi sa vada !

Felicitari si mult succes !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai, sa nu radeti de mine, eu caut sa achizitionez o a doua masina si ma cam intereseaza dacia sandero stapway :P

Horia, multa bafta la noul job, si poate reusim sa scoatem ceva bun la capat, asta spre sfarsitul anului, eventual mai in primavara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marius...hai, bre, nu mai fi asa intepator :) ..lumea acolo e chiar bine intentionata, pe bune, chiar daca-i greu de crezut. Diferenta majora este ca aici suntem oameni cu un sporit Volvo putetnic ancorat in suflet, iar acolo este si un business de condus

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horia, eu nu ma refeream la fostul tau loc de munca, ci la un alt topic deschis de curand...

In rest, ai perfecta dreptate si eu unul, nu am ce reprosa ! Administrez la randul meu de 20 de ani o mica firma, asa incat inteleg foarte bine ce inseamna.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marius...hai, bre, nu mai fi asa intepator :smile: ..lumea acolo e chiar bine intentionata, pe bune, chiar daca-i greu de crezut. Diferenta majora este ca aici suntem oameni cu un sporit Volvo putetnic ancorat in suflet, iar acolo este si un business de condus

Best,

H

Asta e . Business-ul omoara sufletul. Si n-ar trebui ! N-ar fi nevoie !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horia sa fie intr-un ceas bun, mult succes in continuare si multumesc de cafei si prezentare - am fost si l-am vizitat la noul job.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mult succes in noua cariera! Eu m-am despartit, temporar sper, de Volvo, dar a ramas marca mea de suflet. A fost cel mai dureros compromis pe care l-am facut cand am plecat din tara :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now