Varanul

Recomandare!

4 posts in this topic

As putea cumpara un volvo c70 2.0 T din 2001 la pretul de 2500e inscrisa pe italia cu 264000km,are o problema tipica volvo cea cu ETM-ul nu sta la relantii care am inteles ca se rezolva daca curat clapeta de acceleratie,si SRS aprins pe bord.Ma intereseaza daca merita achizitia si daca este extrem de costisitoare din toate punctele de vedere.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Intai intereseaza-te cat costa un ETM nou, ca nu cred ca o sa rezolvi problema cu o curatare... si o piesa sh nu prea se merita.

Mai cauta pe forum dupa "clapeta de acceleratie electronica". Dupa cum ai spus, e o problema tipica a generatiei respective de modele.

In functie de cum a fost intretinuta masina, la km astia te poti astepta la orice...

La banii astia, nu prea gasesti un c70 in care sa nu bagi bani in el dar cel putin la o prima vedere, ar exista variante mai interesante: http://www.autoscout...d0=15236&flzh=1

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,deci daca as vrea neaparat un c70 sunt variante mai interesante in stare mai ok si mai ieftine,nu pare a fi un "chilipir" ,si am impresia ca,consuma :)

Mersi de sfat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca un consum de 12% (pentru 2.0T) inseamna mult pentru tine, mai bine orienteaza-te catre altceva...

C70 1 e o masina complexa si personal, l-as incadra intre cele mai costisitoare Volvo... tocmai pentru ca e deosebit. "Noblesse oblige", nu din alte motive tehnice.

...Cam pentru orice masina din link-ul ala, ar fi bine sa iei in calcul un buget de 1500eu, pentru baza reprezentata prin: frane, distributie, cauciucuri (ETM-ul poate intra in calcul cam 25%)... asta doar ca sa sti ce conduci.

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now