Sign in to follow this  
Followers 0
ipo

Concediu: Turul mic al Romaniei

7 posts in this topic

11 zile si cam 3000 de kilometri prin Romania erau cat pe ce sa ii fie fatali lui Volvo al meu. :smile: Am luat tara in zigzag, prin Moldova, Maramures, Bucovina, iar Maramures, Ardeal, Dunare, iar Ardeal si acasa. Dupa un rand de sughituri pe Transalpina cand am crezut ca moare de tot (suspectez o bobina de inductie) si tras un kilometru de o betoniera, masina a inceput sa faca iar figuri cand mai aveam 10 minute pana acasa, la Rahova colt cu Ferentari. :D

A fost totusi un concediu frumos, desi cam obositor, pentru oricine a fost in vacanta prin strainatate, dar n-a apucat sa vada ce ofera tara noastra. Din pacate nu prea am poze pentru ca "cineva" a uitat incarcatorul de la aparatul foto, dar postez aici traseul si o imagine intermediara, de la Cisnadioara, special pentru prietenii de pe forum. Acum sunt in cautarea unui mecanic bun, dar daca vreti sa va mai povestesc, mai am! :smile:

post-710-0-98252900-1343753701_thumb.jpg

post-710-0-48678300-1343753729_thumb.jpg

Edited by HEIMÐALLR
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italia!

Bucuresti-Arad-Zagreb-Ljubljana-Reggio-Emilia. De acolo dus-intors Roma,Verona, Padova, Milano, Venetia, Pisa, San-Marino, Firenze, Lago di Garda etc. La intoarcere: Graz-Bratislava-Deva-Brasov-Bucuresti. Total 7000 km.

Probleme: am tot avut nevoie de motorina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italia!

Bucuresti-Arad-Zagreb-Ljubljana-Reggio-Emilia. De acolo dus-intors Roma,Verona, Padova, Milano, Venetia, Pisa, San-Marino, Firenze, Lago di Garda etc. La intoarcere: Graz-Bratislava-Deva-Brasov-Bucuresti. Total 7000 km.

Probleme: am tot avut nevoie de motorina :smile:

Si , .....ce legatura are traseul Dvs. cu topicul intitulat "Turul mic al Romaniei " ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italia!

Bucuresti-Arad-Zagreb-Ljubljana-Reggio-Emilia. De acolo dus-intors Roma,Verona, Padova, Milano, Venetia, Pisa, San-Marino, Firenze, Lago di Garda etc. La intoarcere: Graz-Bratislava-Deva-Brasov-Bucuresti. Total 7000 km.

Probleme: am tot avut nevoie de motorina :smile:

Hehe, V50 2009 o manca numai motorina, S40 1998 cu 200.000 km+ mai mananca si bataie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si , .....ce legatura are traseul Dvs. cu topicul intitulat "Turul mic al Romaniei " ?

Are legatura cu concediul :) si vreo 1500-1600 km au fost in Romania. Scuze daca am postat unde nu trebuie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0