icarus86

Intalnire Volvo Club Brasov, 9-10 februarie

133 posts in this topic

Salutare si La Multi Ani,

as dori sa propun o intalnire Volvo Club pentru week-end-ul 9/10 februarie 2013.

Ca si locatie putem alege fie Brasov, fie Cheia, fie Medias - in functie de preferinte.

Daca ne strangem destui, putem sa facem intalnirea de doua zile si sa inchiriem o locatie pentru seara de 9 februarie, daca nu atunci facem intalnirea de 1 zi (fie 9, fie 10 februarie).

Cine este interesat, va rog sa va inscrieti cat mai repede si sa veniti cu propuneri in privinta locatiei exacte.

Participanti:

1. icarus86

2.

3.

Edited by icarus86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Buna initiativa, asa mai da! :salut:

Cheia sau Brasov, oricand.

Participanti:

1. icarus86

2. adi2727

3.

4.

P.S. Sper sa mai am masina pana atunci. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primim cu multa placere.

Va rog propuneti si o locatie :)

Week-end placut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, poate apar si eu, nu promit nimic inca :hello: :hello: :hello: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Râsnov sau Cheia, mi se par potrivite. Nu la Poiana, caci e sezon de ski si banuiesc ca va fi foarte aglomerat si scump deopotriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi nu va pot onora cu prezenta , va pot propune cu mare incredere "Cabana Piatra Craiului"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pe mine ma tenteaza zona Brasov - Rasnov - Cheia, in perioada de inceput de februarie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi nu va pot onora cu prezenta , va pot propune cu mare incredere "Cabana Piatra Craiului"

E fain daca zici de plaiu foii, numai ca drumul e infect. E de mers cu viteza 1 pe acolo.

Mie mi-ar surade in mod special Cheia (dar si alta locatie din cele propuse e ok), desi nu cunosc facilitatile de cazare de pe acolo dar mai mult ca sigur, ca sunt pe aici cunoscatori ai locurilor. :D

Cel mai important este sa se inscrie cat mai rapid doritorii, ca diferente mari de pret sau de timp nu ar fi intre Cheia, Brasov, Rasnov, Zarnesti... vointa numai sa fie; o noapte de cazare nu poate insemna atat de mult.

Hai, ca se poate!

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate Adi , ....imi cer scuze pt. eroare , este vorba de cabana Plaiul Foii, stiu ca din Zarnesti pana la cabana erau vre-o 12 km de drum neasfaltat dar destul de practicabil cu masina ... , acum e posibil sa fiu in necunostinta de cauza avand in vedere ca nu am mai fost acolo de mai bine de 12 ani . :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maxim 4km sunt neasfaltati, de la iesire din Zarnesti... poate la masinile "voastre" nu se simte asa de crunt dar la 440-ul meu mult mai rigid, chiar nu mergea mai mult de viteza1.

Oricum, vin si acolo, daca asa se stabileste. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

C'mon oameni buni.

Am propus din timp, astfel incat sa aveti ocazia sa va rezervati week-end-ul, respectiv sa faceti plinul (pentru cei care vin de mai departe :) ).

Ar fi frumos sa incepem anul 2013 cu o intalnire Volvo. Deeeeci ...

Participanti:

1. icarus86

2. adi2727

3. popicu (?)

4. mariusdaniel (?)

5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vreau sa merg, daca se face la Cheia. In week-end pe Valea Prahovei nu ma veti intâlni. Caci vreau sa ma relaxez nu sa-mi fac nervi la volan. Eventual, daca se face la Predeal, Plaiul Foii sau Brasov, eu vin cu trenul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vreau sa merg, daca se face la Cheia. In week-end pe Valea Prahovei nu ma veti intâlni. Caci vreau sa ma relaxez nu sa-mi fac nervi la volan. Eventual, daca se face la Predeal, Plaiul Foii sau Brasov, eu vin cu trenul.

Poti ocoli dn1 si neplacerile asociate venind cu masina pe ruta buc-ploiesti-cheia-brasov-predeal. Drumul e mult mai liber si mai frumos.

Ploiesi -Cheia-Brasov = 114 km

Ploiesti-Sinaia-Brasov = 110 km

Buc-dn1-Ploiesti = 60 km

Buc-A3-Ploiesti = 86 km

Va pot recomanda casa valasoaia care este pe drumul dintre cheia si sacele. Eu am facut un revelion acolo si am fost multumit de preturi,mincare si cazare.

Structura spatiu cazare

Nr. total de locuri (persoane):25

Nr. Camere duble:8

Nr. Apartamente: 3

Toate camerele au baie proprie

Numar sufragerii/livingrooms: 1

Restaurant: cu acces public

Dotari camere: tv, balcon, telefon, frigider

Asiguram paza pentru masini intr-o parcare cu 20 de locuri.

Telefon: 0724 272 965

Persoana de contact: Mircea Stoia

Daca am sa fiu liber de la servici am sa trec si eu pe la voi (nu fac rezervare pentru ca nu sint sigur daca am sa fiu liber)

Am vorbit cu patronul de acolo si mi-a dat urmatoarele preturi :

camera dubla 100 /camera

camera tripla 120/camera

apartament 6 locuri /200 pe apartament

se poate organiza foc de tabara, mincare afara la ceaun, chestii rustice, traditionale.

http://www.facebook.com/casa.valasoaia?fref=ts

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de indrumari. Stiu varianta, e drumul meu de baza cand merg la Poiana Brasov... asta cand nu o iau pe A1, Pitesti-Câmpulung-Bran-Râsnov. Prefer un drum mai lung, dar liber, unuia mai scurt dar aglomerat. Ca timp si consum, esti tot acolo, dar mult mai relaxat.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

O saptamana si 227 vizualizari mai tarziu, vad ca nu s-a mai inscris nimeni pe lista :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce as veni si eu daca nu ar fi stricata masina X( de mult vreau sa merg la un meeting :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as zice ca e cazul sa stabilim locatia si din moment ce nimeni nu a mai venit cu idei, propunerea lui iulirx e demna de luat in calcul si in consecinta sa continuam discutiile pe acesta locatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu plec in UK miine pentru, dracu' stie cit timp, asa ca n-am sa pot veni.

Distractie placuta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baieti!

Desi nu sunt foarte activ pe aici, doresc sa vin si eu la intalnire.

Acum nu stiu exact cum se procedeaza, se poate venii si cu alti prieteni, care e treaba?

O seara buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baieti!

Desi nu sunt foarte activ pe aici, doresc sa vin si eu la intalnire.

se poate venii si cu alti prieteni, care e treaba?

Salut! Cu alti prieteni care conduc volvo-uri! Glumesc, poti veni cu cine vrei!

Share this post


Link to post
Share on other sites

danyx..... nu dar e intalnire volvo ce rost are sa vii cu alta masina ? :smile:)

Edited by Repsol22

Share this post


Link to post
Share on other sites

In principiu ma bag si eu + prietena. Oricum vroiam sa ma relaxez dupa sesiunea asta care incepe din cate stiu pe 20 si se termina pe 2...

Andu vii cu xc-ul ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andu vii cu xc-ul ? :D

Cu mobra ;D ;D ;D! Eu sper sa pot veni. De ce ma intrebi, vrei sa mergem impreuna :iroc: :iroc: :iroc: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now