iulirx

IULIRX - asa cum e

59 posts in this topic

Hai sa ne cunoastem ! 52 ani (miine, poimiine o cruce linga altele) , casatorit cu cine-am vrut , cu iubirea mea,Cristina, 2 copii din dragoste , cu dragoste facuti si crescuti, si cu placerea de-a trai cu orice pret. Copiii au 27 si, respectiv 20 ani. Au 14 ani d-acasa. Si, si ei sint bunicei ca soferi, elevii mei cu care ma mindresc!

Eu sint Iulian Neagu - alias iulirx. .N-am ales volvo pentru ca il iubeam, l-am ales pentru ca era cel mai bun pentru mine. Abia dupa aia am ajuns la concluzia ca ma reprezinta. Si ma mindresc cu asta !

Am un S60 d5 din 2008 de care sint indragostit. De ce ? Pentru ca imi aduce bucurii, cum ar fi :

Imi satisface poftele de viteza si manevrabilitate, ma simt una cu masina la drum lung, ma rasfata cu usurinta de a traversa tari intregi fara sa obosesc la volan, imi da posibilitatea sa fac parte din acest forum unde am cunoscut prieteni pe care nu-i aveam din copilarie (va multumesc si pe aceasta cale ca existati) , ma incinta atunci cind isi demonstreaza capabilitatile in fata BMW-urilor cu precadere (am o fobie fata de aceste masini, care ma incinta de ori-de-cite-ori ma intilnesc cu un specimen bmw- inca nu mi-am luat-o si sper sa fiu atit de matur incit sa nu mi-o iau de aici incolo).

Sint un sofer bunicel si-mi place viteza, mai ales in serpentine, mai ales peste limita masinii. Nu-mi place sa merg cu masina "ca si cum ar fi pe sine " - E NEINTERESANT, imi place cind masina a depasit limitele ei, atunci cind NU mai e ca pe sine.(si cit de frumos e , si cit de riscant, si degeaba ne pazim sa nu murim- daca nu traim)

In rest imi place sa ascult muzica buna ( cu exceptia rock -ului metalic, heavy, sau asemanator.) Nu-mi place slugarnicia, nu-mi place sa fiu luat drept prost ( atunci cind nu sint) , am multe defecte, printre care : matrixxx,feraru, avx. Mai am si altele precum : fumez (ca sa stiu de ce mor) , incalc legea cind conduc (nu mereu, intotdeauna), imi plac femeile (aita timp cit recunosc ca sint aproape egale cu mine) frumoase si cu vino-ncoa' (Laura, scuze, imi placi si nu pot tace) , imi place sa vin la intilnirile volvo.

Ma urasc si eu pentru faptul ca nu pot sa tac atunci cind ar trebui sa tac. Sint un om obisnuit.

Va iubesc pe cei care meritati !

In completare as dori sa-i mentionez pe oamenii de pe acest forum pe care ii simpatizez (exceptie fac prietenii) :

Maverik pentru inocenta, Heim pentru curaj si acuratete, Danyx pentru sinceritate, Fratele lui avx, Gabi, pentru inima, Tomita pentru maturitate, Si voi toti pentru ca existati !

Oameni cu care m-as potrivi : Alin Buga, da' n-am avut destul timp. Cu Marius sint in cunoastere. Ne cunoastem insa nici cu el n-am avut timp. Timpul , o curva !

Eu sint cu 3 prieteni mai bogat si mai tinar. Cind ai doar 2 prieteni adevarati din copilarie, inca 3 la maturitate e o exceptie fericita. MULTUMESC !

Sint un membru al asociatiei volvo, ceea ce va doresc si voua ! (asta numai daca aveti de dat,pe gratis, de buna voie, FARA SA CERETI NIMIC INAPOI)

Melodia care ma reprezinta :

si o poza care ma reprezinta:

Si ochii care m-au fermecat...si pentru care mi-as da privirea daca n-as iubi alti ochi.

Edited by iulirx
20 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumos rau ! Felicitari !

Putin la sentiment topicul , de multe ori cand vad topicuri de genul parca ma ia o nostalgie grava .

Share this post


Link to post
Share on other sites
:3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cititi primul post în timp ce ascultati melodia... tare...

Cuvinte simple, dar aranjate maiastru se amesteca armonios cu note muzicale venite din Rai...

Piele de gaina, o caldura dulce care inunda tot corpul, intr-un cuvânt, duminica magica la Volvo-Club România, prieteni!

Cum spuneam odata, traiesc un vis... ori poate visul ma traieste pe mine...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batran dar tanar mereu ,am avut ocazia doar o singura data sa te cunosc (scuza-ma ca te tutuiesc ) dar mi-ai lasat o impresie buna mai ales ca am vazut ca-ti place viata si te agati de ceea ce-ti cere sufletul Asa sa faci si de acu in colo .Poate o sa avem ocazia sa ne cunoastem mai bine:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulirx, cat timp nu pleci in Algeria (unde vad ca deja doi conlocuitori de-ai tai din Ploiesti au fost ucisi :() , totul e ok ! :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo,Iuli...poti sa te lasi linistit de meserie si sa te apuci de scris,ai talent. Cuvintele tale sunt foarte frumoase si venite din inima! Multumesc pentru aprecieri, placerea de a te cunoaste este reciproca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....hm... !

Te imbratisez !

Edited by alinbuga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt vorbe OEM :D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trist dar adevarat. Ce e mai trist si totodata adevarat este ca o lectie se repeta pana o inveti.

Noi romanii inca invatam aceasta lectie.

Cei care l-au omorat nu mai sunt nici ei printre noi.

Insa noi tot nu invatam lectia. Suntem niste repetenti la istorie, desi este " ... cea dintai carte a unei natii".

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://youtu.be/Su38wDxAXBY

Asta pentru ca-mi iubesc nevasta. Si n-as schimba-o decit cu viata mea. Cu cit trece timpul imi transpira clipele. Imi e dor de mine, de ea, de timpul trecut.

Ceea ce va doresc si voua !

Am un cosmar : ce-as face cind ar trebui sa aleg intre viata sotiei si a ambilor copii ? De exemplu sintem legati toti in ordine : copiii , unul dupa altul, eu apoi sotia de o coarda deasupra unei prapastii, iar coarda nu mai rezista la greutatea a 4 oameni (la oricare 3 rezista). Nimeni nu poate face absolut nimic, sint absolut nepunticiosi cu exceptia mea - care am un cutit cu care pot taia coarda coarda de sub, sau de deasupra mea , condamnind la moarte pe mine impreuna cu sotia, doar sotia, sau , in eventualitatea in care nu tai coarda , pe toti 4.

Ma inspaimint la gindul ca as taia coarda de sub mine, omorindu-mi sotia ! Si totusi asa as face : mi-as salva copiii si pe mine odata cu ei. Si , totusi, parca-mi vine sa ma scuip !

Cred ca la fel ar face si nevasta-mea daca ar fi in locul meu, sper asta ! Si mai sper , daca , doamne fereste, s-ar intimpla vreodata chestia asta, ca doar eu sa am un cutit.

Unii ar da orice sa ia decizii, altii sa nu ia. Viata nu tine cont de doritele lor. Ce conteaza ? Conteaza ultima privire, condamnarea unora la viata, altora la moarte.

Ultima privire in noi.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

De aici a plecat totul....

post-143-0-63250400-1385155750_thumb.jpg

Io tot cu spiritul volvo ramin, asta e, sint demodat, insa sint fericit.

Ii multumesc lui Danyx pentru invitatia de a reveni (te pup Dani) si sper ca nu gresesc cind fac ce-mi spune inima.

Nu va iubesc pe toti, La toti tin. Chiar si la cei care inca nu sint pe forum, asa cum nici eu n-am fost o perioada.

Nu scrisul pe forum mi-a lipsit, nu comunicarea cu voi mi-a lipsit (desi acum ma manica degetele - parca ma intorc la matca). Mi-a lipsit ceva, nu stiu ce.

Acum, cu ajutorul lui Danyx, nu-mi mai lipseste.

Sa fim noi sanatosi !

Edited by iulirx
6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine-ai revenit printre noi Iuliiiiiiiii !

Ma bucur sa aud ca esti sanatos si bine !

Te pup tare-tare !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheee ce surpriza frumoasa !!! Chiar ma bucur ca ai revenit si sper sa nu mai dispari :-*:occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:crybaby: Cu rusinea de rigoare spun ca am citit prima oara acest topic si sunt emotionat pana la lacrimi. Cuvinte frumoase scrise din toata inima, un suflet tanar,"rebel" ,un om care iubeste viata si tot ceea ce i s-a dat dealungul ei. FELICITARI!

In acelasi timp regret enorm ca nu am reusit sa ajung la o intalnire cu membrii acestui forum.Sper la anul sa fiu si eu prezent printre voi.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista o categorie de oameni pe forum, cu care te poti certa si avea pareri divergente... ii cam numeri pe degetele disponibile, dar la final tot il simti un camarad adevarat cum nu poate fi altul.

Apropos baietilor de pe aici pentru care orice ai face, la o adica, esti doar un tip de pe net.

...Momentan, No Comment, de asemenea. :salut:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai revenit!Chiar lipsea ''ceva'' p'aici,ma tot intrebam o fi sarea,o fi piperul???Mai sunt absenti dar poate-i aduce Mosu' de sarbatori :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now