musashi1973

Nationala 2013 (6 - 8 Septembrie)

263 posts in this topic

se pare ca nimeni nu mai este interesat sa stabilim intrunirea nationala ?

"Deci avem stabilit asa - fara comentarii:

- Locatie: Cheile Butii

- Avans: 300 RON pana la 1 Martie in contul Asociatiei:

Asociatia Volvo Club Romania

RO60 BUCU 1892 2323 2401 9RON

Alpha Bank Hunedoara

- Avem si caravana - traseul "pictat" de iulirx, cu pranz // brunch la Albota

- Data exacta (we 29.08-1.09 sau 05-08.09) a Nationalei: TBD - se stabileste de cei care au achitat avansul in contul de mai sus pana la 1 Martie.

S-a stabilit asa ramane - in consecinta propuneri, comentarii, pareri care nu au legatura directa cu subiectul, pe topic dedicat la biza."

Edited by Danyx
Detaliile de plata ale avansului

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

din inteleg ca intalnirea nationala are loc la sfarsit de august / inceput de septembrie.

Hai mai intai sa ne vedem la Brasov si mai departe avem timp sa complotam pentru cea nationala :)

Saptamana faina !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incercati sa vorbiti si cu Ina. Avea o idee foarte frumoasa.

O locatie draguta, retrasa dar unde puteai sa organizezi ceva frumos, inclusiv echitatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se va face si in acest an Nationala, fara doar si poate. Dar dupa numarul urias de participanti de acum 1-2-3 ani si dupa atitia inscrisi dar "pierduti pe drum" pina la platirea avansului, momentan s-a considerat prematur acest topic.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as fi un pic curajos si as propune ca toti cei care isi doresc sa mearga, sa depuna in contul asociatiei cate 30 de roni,

Nu e o suma mare si lumea isi face automat programul astfel incat sa nu piarda bani

In felul asta, pana in septembrie, fiecare ar avea depus cate 240 de roni, banii pe cazare.... :)

Ce ziceti? sunt curajos ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as participa daca se organizeaza ceva de genul unui traseu, plecam din Bucuresti sau alt oras si pe parcurs se alatura cine vrea...oricum ceva organizat...prefer o plimbare nu sa ne intalnim la cabana A si sa stam 2-3 zile acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din experientele anterioare v-as sugera urmatoarele :

Costul participarii la o nationala pentru 2 persoane se invirte in jurul sumei de 1300 ron. Aici am inclus cazare 2 zile, cina vineri, mic dejun simbata, prinz simbata, masa festiva simbata, mic dejun duminica , transport pe 500 km (250 dus-250 intors). - Aveti disponibili acesti bani , puteti sa-i puneti de-o parte ?

Data nationalei va fi primul w/e din septembrie ( nu sint sigur care e ala pentru exista 2 : 30 aug-1 sept sau 6-8 sept, probabil va fi 6-8 sept, ramine de stabilit). Sinteti disponibili in acea perioada ? (trebe sa va ginditi cu atentie la nunti,botezuri, servici - inclusiv pentru partener(a), alte evenimente previzibile).

Sinteti dispus sa parcurgeti aproximativ 250-300 km pina la locatie doar pentru acest eveniment ?

Daca aveti si banii, sinteti si disponibil (normal ca nu se ia in calcul neprevazutul, insa chestii rezonabile, nu de genul : ma trimite seful in delegatie in perioada aia, nu mai vrea nevasta-mea, are guturai copilul, etc - ar trebui sa puteti sa va descurcati in situatiile astea, doar sinteti oameni maturi si prevazatori), sinteti si dispus sa mergeti pina departe, atunci va trebui sa dati un avans pentru rezervarea locatiei sau a camerelor. Fara aceasta rezervare ne putem pomeni ca n-avem unde sta. Si cum rezervarile sa fac din timp, trebuie sa va hotariti din timp. Probabil , pina in martie, maxim inceputul lui aprilie , locatia ar trebui rezervata. Deci cam pina atunci ar trebui sa achitati avansul de rezervare (undeva la 200-300 ron). Daca se va stabili si un meniu festiv atunci si acesta trebe "rezervat" asta insemnind un avans mai mare (300-400 ron).

Oricit de mult va-ti dori sa participati , daca nu sinteti sigur din motive obiective, mai bine nu va inscrieti. Daca in ultimul moment va hotariti sa veniti , probabil, daca locatia permite, veti fi ajutati sa va gasiti cazare.

Ideea este sa fim seriosi, nu sa ne inscriem doar de dragul de a ne inscrie, stiind sigur , sau aproape sigur, ca nu putem veni.

Acum ramine doar sa propuneti locatii.

Trebe sa tineti cont cind propuneti de urmatoarele :

-cazarea trebe sa poata suporta minim 50 persoane

-trebe sa existe in apropiere loc de parcare pentru minim 20 de masini

- drumul pina la cazare sa fie accesibil (daca sint si portiuni proaste, macar acestea sa fie scurte si sa nu trebuiasca neaparat sa lasam scuturile p-acolo)

- trebe sa aveti informatii cit mai multe (inclusiv de pe internet, poze, obiective de vizitat, conditii de recreere, ce pot face copiii mici, etc) despre locatie si sa le faceti publice : sa stie omul unde merge.

Chestiile de genul : io as veni da' nu sint sigur, as veni da' numa' daca e la mare/munte, etc sint copilarii.

Daca esti hotarit sa vii inseamna ca deja stii ca nimeni nu poate multumi pe toata lumea , deci inclusiv tu vei fi -poate- un pic nemultumit de ceva anume, insa poti trece peste asta.

Edited by iulirx
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mega-like pentru ce zice iulica.

@iulirx: schimbasi furnizoru' de cetanica ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mega-like pentru ce zice iulica.

@iulirx: schimbasi furnizoru' de cetanica ? ;D

clar ....:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu cele scrise de Iulirx si as fi chiar mai direct : inscrierea pe lista de participare se face doar cu banii virati si confirmati in contul Asociatiei Volvo-Club România. Pana atunci, oricine poate sa-si dea cu parerea, dar nu e sigur de nimic. Si, la fel ca anul trecut, rezervarea camerelor se va face in ordinea in care s-au virat banii. Asa e corect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as merge chiar mai departe anul acesta: intai se strange avansul de la doritori si abia apoi se va vota locatia. Asa vom stii cu siguranta cine e dispus sa mearga cu adevarat si cine nu prea are chef / sau ifose/ sau alte strambari din nas.

Cine a mai venit la o Nationala stie deja: conditiile vor fi decente, sa impacam cit putem pe toata lumea : cazare,masa,drum, etc.

De fapt, anul acesta Nationala cred se va tine (aproape sigur) la Cheile Butii.

Nu mai are nimeni chef de "n" pagini de dezbateri si polologhii, ca sa-l citez pe un prieten.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ORIUNDE,ORICIND CU PLACERE

"ORIUNDE,ORICIND CU PLACERE" - ce ? :smile:

Pune contul asociatiei, fa-l public in acest topic sa stie lumea unde plateste.

Eu propun o suma intre 300 si 500 ron (cu cit dai mai mult acum , cu atit ai mai putin de strins si de platit la sfirsit) si un termen pina la 1 martie, dupa aia va fi dificil sa mai facem rezervari.

CHEILE BUTII

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sustin intru totul ideea lui Matrix - prima oara platim, pe urma vorbim. Ca pana acum doar am vorbit - de pomana, ca oricum nu am aparut.

Nicule pune contul sa platim - bazat pe anul trecut, propun si eu 500 RON ca avans. Diferenta ulterior.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca, si numai daca n-o sa fiu plecat aiurea prin lume, eu p-aici am sa vin de la ploiesti.

Ma voi delecta cu doua perle romanesti (dupa care tinjesc in fiecare an) : TRANSFAGARASEANUL si TRANSALPINA, amindoua dintr-odata, la pachet !

Voi ocoli vreo 150-200 km dar , cel putin pentru mine, merita cu prisosinta !

Si cred ca nu sint singurul care crede ca ar merita...

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx off topic: ai probleme cu "spelling"-ul - Transfagarasan.

Si daca ne organizam cu masa de pranz la Albota si mai bine.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Touche !

Se poate si un pastrav proaspat "cules" la Albota, cum sa nu se poata !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci avem si o varianta de caravana. Bun. mai trebuie 2 lucruri:

- contul - cine nu plateste nu vorbeste

- Project Manager

Share this post


Link to post
Share on other sites

Project managerul se cunoaste deja : Asociatia Volvo Romania !

Asta e si rostul ei : printre altele, sa organizeze si intilnirea nationala , nu ?

Nicule, contul, unde e contul stapine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subscriu - dat fiind:

- Nicu e aproape de locatie

- a organizat impecabil Nationala 2011

propun ca Nicu sa fie Project Manager in numele Asociatiei si anul acesta.

Pentru asta ar cam trebui sa platim - odata cu avansul - si cotizatia pe anul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now