musashi1973

Nationala 2013 (6 - 8 Septembrie)

263 posts in this topic

Asociatia Volvo Club Romania

RO60 BUCU 1892 2323 2401 9RON

Alpha Bank Hunedoara

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope pentru ce:

- plata cotizatiei?

- Project Manager - asa m-am gandit ca ai fi cel mai potrivit. Daca nu nu. Alte propuneri?

A aparut contul - ramane suma la 500 RON?

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

stai asa

sa stabilim locatia prima dat

daca ramine cheile butii cunostem locatia,stim la ce sa ne asteptam si totul se poate rezolva prin mail si telefon

ramine cheile butii?

Edited by feraru3333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca, si numai daca n-o sa fiu plecat aiurea prin lume, eu p-aici am sa vin de la ploiesti.

Ma voi delecta cu doua perle romanesti (dupa care tinjesc in fiecare an) : TRANSFAGARASEANUL si TRANSALPINA, amindoua dintr-odata, la pachet !

Voi ocoli vreo 150-200 km dar , cel putin pentru mine, merita cu prisosinta !

Si cred ca nu sint singurul care crede ca ar merita...

Eu ti-as modifica un pic traseul si anume sa-l faci prin brasov ,ca daca tot vrei munte atunci impusti trei iepuri dintr-un foc si apoi si drumul este mai bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, caci va trebui sa fac transfagarasanul de la nord la sud, iar mie-mi place de la sud la nord. Partea cea mai spectaculoasa e pe versantul sudic si prefer s-o fac in urcare.

Din cite am auzit s-a reparat si drumul din padure de la vidraru pina la capra. Io fac in jur de 7 min ( cu volvo, nu cu....) de la capra pina la tunel, si n-as vrea sa incerc varianta tunel -capra ca mi-e frica. :smile: (acolo o sa fie singurul loc unde n-o sa stau in coloana :) )

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Cheile Butii acest an.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as propune ca dupa 1 Martie - doar cei care au platit avans pana la aceasta data - sa voteze locatia.

Pe de alta parte, cred ca aproape tuturor celor care vin in fiecare an, le e indiferent unde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as propune ca dupa 1 Martie - doar cei care au platit avans pana la aceasta data - sa voteze locatia.

Pe de alta parte, cred ca aproape tuturor celor care vin in fiecare an, le e indiferent unde.

Sefu' NU se voteaza ! E stabilit : Cheile Butii !

Facem asa : Se anunta data, se anunta locatia (astea pe raspunderea celor care le anunta si care vor fi si organizatori) , urmind ca ceilalti sa profite de distractie, natura si drumetii, dupa ce platesc , normal nu ?, avansul si la sfirsit diferenta de pret.

S-a votat pina acum si n-a fost bine.

Bine o sa fie la cheile butii pentru ca oricum e fantastic acolo si pentru ca probabil marele premiu la tombola va fi cea mai mare surpriza de la orice intilnire de pina acum !

Io zic sa te pregatesti !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt de acord - cu atat mai mult cu cat am inteles ca si in 2008 s-a organizat ceva acolo deci ar fi simplu sa ne organizam. Mai ramane sa stabilim suma de avans - daca ramane 500 - si respectiv cine vorbeste acolo sa rezervam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim frumos Nicu - mai ramane de stabilit suma de avans - ramane 500 pana la 1 Martie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt de acord - cu atat mai mult cu cat am inteles ca si in 2008 s-a organizat ceva acolo deci ar fi simplu sa ne organizam. Mai ramane sa stabilim suma de avans - daca ramane 500 - si respectiv cine vorbeste acolo sa rezervam.

300-500 ron, io cred ca e rezonabil. Si 1 martie e la 40 de zile de acum incolo, deci si asta mi se pare rezonabil pentru majoritatea celor care vor veni.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

300- 500 RON e destul de vag - avem nevoie de o suma exacta - deci cat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

As mai incerca si eu cu retinerea ca, nu-mi place sa merg undeva unde se propune (se insista) de oameni care nu vin, asa a fost si anul trecut , inteleg ca asa va fi si pe 9-10 februarie. In alta ordine nu cred ca e nvoie de o locatie mai mare de 15 masini si poate 35 persoane (cam asta e nationala). Stiu o sa-mi sariti in cap nu-i bai pot sa duc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De aceea nu se mai propune anul acesta nimic. Locatia, avansul, conditiile se stiu. Restul e DORINTA de a fi acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si sa inteleg ca se desfasoara in perioada 6-8 Septembrie ? Sa incerc sa vad daca ma pot descurca si eu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca nu s-a hotarit concret data. Aici vom putea purta citeva discutii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci avem stabilit asa - fara comentarii:

- Locatie: Cheile Butii

- Avans: 300 RON pana la 1 Martie in contul Asociatiei:

Asociatia Volvo Club Romania

RO60 BUCU 1892 2323 2401 9RON

Alpha Bank Hunedoara

- Avem si caravana - traseul "pictat" de iulirx, cu pranz // brunch la Albota

- Data exacta (we 29.08-1.09 sau 05-08.09) a Nationalei: TBD - se stabileste de cei care au achitat avansul in contul de mai sus pana la 1 Martie.

S-a stabilit asa ramane - in consecinta propuneri, comentarii, pareri care nu au legatura directa cu subiectul, pe topic dedicat la biza.

Rog moderatorii / adminii sa ne ajute sa postam datele si detaliile de plata ale avansului cu contul undeva vizibil, evidentiat daca se poate pe prima pagina cumva, ca sa fie usor de vazut de toata lumea.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai draga Mav , in ce ma priveste data exacta conteaza foarte mult . Include rezervare bilet avion , ....venire cu masina , ....sau sa inghit in sec ca anul trecut :smile:

Momentan nu pot afirma ca pot veni , dar in functie de data ma pot apuca sa imi fac socoteli .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa 1 Martie cand stabilim week-end-ul exact, cred ca este timp - 6 luni - sa rezervi zbor. Stiu ca Londra - Bucuresti nu este ieftin, dar gasim solutii - intotdeauna ne-am descurcat. Doar dorinta sa fie de a veni si este suficient - restul se rezolva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca, si numai daca n-o sa fiu plecat aiurea prin lume, eu p-aici am sa vin de la ploiesti.

Ma voi delecta cu doua perle romanesti (dupa care tinjesc in fiecare an) : TRANSFAGARASEANUL si TRANSALPINA, amindoua dintr-odata, la pachet !

Voi ocoli vreo 150-200 km dar , cel putin pentru mine, merita cu prisosinta !

Si cred ca nu sint singurul care crede ca ar merita...

Inteleg ca ai timp, asa ca recalculeaza ca Transalpina (acolo este valea Oltului) nu este pe acolo, dar si ruta asta e minunata si cred ca si pe gustul tau. Nu stiu cu "asfaltul" cum e.

Edited by mariusb

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) Nu numai financiar gandesc aici , ...ci si din prisma faptului ca in uk scolile se incep cam in aceiasi perioada . In fine , dupa cum bine spui e destul timp ;) , sper ca anul acesta sa nu mai stau doar cu gandul la voi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now