musashi1973

Nationala 2013 (6 - 8 Septembrie)

263 posts in this topic

Paule, ne vedem acolo maine dupa-amiaza! Vreau sa te rog ceva insa din pacate, nu mai am nr. tau de telefon...daca poti suna-ma tu(0722585064) maine dupa 10...

...si pune berea aia la rece! :beer:

Celor care vin acolo, le urez drum bun si la buna (re)vedere! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi v-am sunat ieri de pe drum :). Va asteptam cu bere rece.drum bun!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Sun, sun, :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata, e ofocial , nu pot ajunge in acest AN la Nationala. Motivele:

- mutindu-se data mi-a dat peste cap complet programul... F***k, cum am mai spus.

- colac peste pupaza, patronul a facut aseara un accident vascular si va trebui sa-l duc la Braila sambata, cu masina lui ca nu vrea cu Volvo-ul meu... cica merge prea repede.

Deci va urez tuturor celor prezenti acolo distractie maxima !

P.s.. Sper ca anul viitor, dupa ce se vorbeste si se pierde timpul vreo x pagini despre Nationala, sa nu mai schimbati data hotarita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine v-am gasit,

Am tot auzit de la unu' si de la altu' (la telefon) de actiunea "Buga cu duba", dar vad ca s-au sters postarile respective!!!

Maine, cei din sfatul batranilor care se vor aduna la Penny vor aduce in discutie o posibila excursie de o zi sau poate doua, cu plecare de sambata spre locatia nationalei!!! Eu chiar as vrea sa merg :D :D :D, dar sa vedem daca se leaga ceva!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:sleepy2: "sfatul batranilor" fiind...cine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiind o exprimare metafizica a grupului destul de mare adunat Vineri ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu imi fac bagajele :headbang: :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru Danyx

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

post-1441-13785793894591_thumb.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu mare placere as fi sorbit-o alaturi de voi , dar va multumesc din suflet chiar si pt. gand :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Bre, doar o poza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garaju' VOLVO de la Cheile Butii... :thumright:

post-61-0-81394100-1378660547_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garaju' VOLVO de la Cheile Butii... :thumright:

Inca o poza si de la tine, mai tarziu poate se mai indura careva si pune inca una si pana la anu pe vremea asta avem ce vedea :D :D :D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca n-ai venit....nu-ti mai trebuiau poze. E chestie de putere de convingere. Uite asa a fost acolo :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incet, incet, incepem sa ne adunam pe la casele noastre.

Sper sa ajungem toti cu bine.

A fost o intalnire putin … altfel, pentru ca am fost mai putini (si cumva parca ma astept sa ne imputinam pe an ce trece) – 15 masini. Impreuna cu cei care nu au venit cu masinile personale sau au venit cu “alte” masini, am fost 20 de membri de pe acest forum.

Ii amintesc pe toti aici fara sa tin cont de vreo ordine anume : avx, mariusdaniel, Pilgrim, badgogo, Marshall (bine ai venit si musai vii si la anul :smile: ), Laura, MariusB, feraru, Kadudu, Dalin, Nelly, Ygrec, Vita Fresh + scufita rosie, Maverick, popicu (anul acesta ai reusit :thumright: ), Tommytza, Daniel, Vadim ("The best" ;) ), Gusti - musashi (tu, cel cu masina "altfel", ar fi fost si culmea sa nu vii, ca doar tu ai initiat topicul). Imi cer scuze daca am uitat pe cineva :77:

Pe de alta parte, au mai fost si altii alaturi de noi: printr-o vorba, printr-o amintire, printr-un gand: Danyx, Midnight, Claudiu (Pletosu’) , Andu, Opus, Huby, Heim (si poate si altii pe care nu mi-i amintesc acum) si marii absenti, daca imi permiteti sa le spun asa, Matrix, Iulirx.

Cam fiecare si-a facut propriul “bilant” al participarilor la intalnirea nationala. Fiecare s-a bucurat de revederea cu prietenii de zi cu zi sau cu cei pe care nu i-a mai intalnit de multa vreme – ani.

Am facut cam ce-am vrut, fiecare dintre noi, fara program prestabilit, orar, prezenta strigata ca la catalog. A fost doar o mica "sedinta" de organizare, scurta si la obiect. S-au facut si diagnoze (masini n-am vazut sa se fi reparat – avem masini prea bune ;D ), s-a discutat si despre masini, rulote, piese, Rosia Montana, eutanasierea cainilor, am facut si sport in aer liber – baschet, tenis de masa, tenis de camp.

Nu cred ca s-a imbogatit nimeni dupa aceasta Nationala. Poate doar in suflet sa fim mai bogati pentru ca ne-am revazut si ne-am simtit bine.

Asteptam pozele dupa ce ajung si fotografii profesionisti acasa.

Sa ne revedem cu bine anul viitor, poate pe meleaguri mai calde ;D

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si noi am ajuns cu bine acasa. A fost asa cum era normal sa fie. BINE!

Multumesc celor care au organizat totul, e greu sa spun numele cuiva anume, sigur voi uita pe cineva

Nea Nicu - multumiri multiple pentru tot efortul.

Nely - bune prajituri, iar tortul....si mai bun

Florin (AVX) - omul care ne-a facut sa stim ce au sau ce nu au masinile noastre, in plus, omul de la platane, asa cum il stim, multumiri multiple!

Kadudu - oricand gata sa dea o mana de ajutor atunci cand copii au nevoie.

Tommytza - tot asa cum il stim, optimism si voie buna

Badgogo - sanatate acasa si toate cele bune

Marshall - frumos XC70....

Mariusdaniel - echilibrul necesar oriunde

Laura - prezenta oricand e vorba de Volvo cu mult suflet pus in tot ceea ce face

Vita & Scufita Rosie - oameni placuti cu darul fotografiei

Marius B - ori vine ori nu vine! (cu rulota)

Gusti & Vadim - BMW-ul cu stegulet, chiar arata a Volvo... s-a confundat cu un 244 :iroc:

Ygrec- sanatate maxima copiilor

Maverick - plin de voie buna, molipsitoare, dar DR. Quinn vegheaza pentru ca toata lumea sa se simta bine

Pilgrim - fochist sef la focul de tabara... stie ce trebuie sa faca atunci cand focul nu se aprinde - dansul bastinasilor (si cu putin ulei, uite ca a luat-o!)

Daca am uitat pe cineva, sa ma ierte.

Cu scuzele de rigoare, ("eram precisa" ca asa va fi), am uitat sa amintesc de Dalin si Daniel.

Dalin a jucat " acasa" iar Daniel, in deplasare, oricum toata lumea s-a simtit bine!

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum 2 ore am ajuns si noi acasa .

Pot sa spun ca a fost o intalnire frumoasa la care m-am simtit foarte bine , totusi imi pare rau ca am fost mai putini ca in anii trecuti . Petrecerea a fost nice rau , muzica la fel ( Multam AVX :-* ) .

Acum pentru carcotasi/hateri :P Nu trebuie sa ai program prestabilit de acasa cu ce faci in fiecare zi , chef de distractie,aventura si sport sa ai ca din 40 de persoane gasesti 2,3,5,10 cu care sa faci ceva . Am jucat baschet si tenis , m-am simtit semihandicapat dar am reusit pana la urma ( spre rusinea mea acum 13-14 ani am facut tenis de performanta :lol: ) , la tenis am fost in echipa cu Laura ...am pierdut cu 3-2 daaaar echipa adversa a plecat din start ca favorita :lol:

Astazi am vrut sa urcam prin chei dar n-am mai avut timp so next time (asta ca ideee ca n-ai ce face pe acolo)

So.... mi-a placut , m-am distrat ne vedem la anul !! :-*

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns si noi acasa acum vreo doua ore. Pozele, ca si bagajele, vor astepta despachetarea maine, ca somnul e acum primordial:). A fost frumos, ca de fiecare data. Ne'am revazut, ne'am plimbat, am dansat (eu n'am jucat nimic pentru ca probabil eram la somnic)ca sa dea bine in poze:)) . Dar in ansamblu timpul a trecut prea repede ca sa mai conteze ce activitati am avut.Important e ca am fost impreuna din nou, cu mic, cu mare si ne'am distrat! Ca doar pentru asta e intalnirea nationala, nu? Multumiri Nea Nicu pentru organizare, Avx pentru muzica, noului prieten Marshall pentru concurenta cu camera foto:) , Nelly pentru tortul delicios, si celorlalti alaturi de care am dansat si am palavragit pana dimineata: mariusb, vita_fresh,mav, mariusdaniel, dalin, pilgrim, laura, brava, kadudu, popicu, bogdan, musashi, badgogo, tommitza,daniel(sper ca nu am omis pe nimeni).

In concluzie, sa ne vedem sanatosi la anul, ca tare stiu ca imi place!:)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by scufita rosie
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte frumos la nationala , pacat ca n a putut veni si heim ... :smile:

Eu?!? Da' de ce eu, neapărat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu ziceai tu ca ti-ai fi dorit sa ajungi ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

VOLVO CLUB ROMANIA multumeste pe aceasta cale domnului I LOVE VOLVO pt darurile trimise

acestea au ajuns la

nely placute frina

badgogo radio cd cu fata detasabila

avx radio casefon ALPINE

feraru3333 suport bicileta

ceasul a ramas in custodia asociatiei-pina la anul cind va fi oferit unui membru

totodata multumeste si domnului AVX pentru diagnozele GRATIS facute cu dice

tuturor participantilor calde multumiri

sa ne vedem sanatosi si in 2014

artificiile la nationala

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200452224169928&set=a.1633490918931.2078899.1286417983&type=1&theater

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos !

Imi pare rau ca nu am putut sa mai ajung ! Chiar am planuit sa va fac o mica surpriza tragand o fuga pana acolo, asta daca nu ati fi aruncat cu pietre dupa masina mea non-volvo DAR care are sticker-ul Volvo-Club.ro pe haion :).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoiler alert! :smile:

Si, in ultima poza, cel mai nou membru :smile:

post-1441-0-18927700-1378740870_thumb.jp

post-1441-0-38453400-1378740877_thumb.jp

post-1441-0-25171800-1378740883_thumb.jp

post-1441-0-23451100-1378740890_thumb.jp

post-1441-0-16520100-1378740896_thumb.jp

post-1441-0-01693400-1378740903_thumb.jp

post-1441-0-25378600-1378740910_thumb.jp

post-1441-0-39753500-1378740916_thumb.jp

post-1441-0-96406800-1378740994_thumb.jp

post-1441-0-71870700-1378741002_thumb.jp

post-1441-0-55187700-1378741010_thumb.jp

post-1441-0-22800000-1378741017_thumb.jp

post-1441-0-05771700-1378741024_thumb.jp

post-1441-0-83474500-1378741031_thumb.jp

post-1441-0-11294100-1378741038_thumb.jp

post-1441-0-49518100-1378741262_thumb.jp

Edited by scufita rosie
6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu?!? Da' de ce eu, neapărat?

sincer mi ar fi facut placere sa te cunosc
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now