Salman

Incalzire bancheta spate

22 posts in this topic

De curand mi-a trecut prin cap sa-mi montez in bancheta spate incalzire ,pe care o voi lua dupa alte scaune de s80.Iar sub bancheta din spate pe partea dreapta am mai dat de niste mufe,3-4 la numar daca nu ma insel.

Ma poate indruma cineva in ce consta mai exact toata operatia ,ce ar trebui luat dupa instalatia de fata mai exact !

Share this post


Link to post
Share on other sites

am gasit si eu tot in partea dreapta acum ceva timp si prieteni dupa forum mi-ai spus ca s-ar putea sa fie de la carligul de remorcare

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic: dupa= de pe? Sau... cum stati cu limba romana?

ontopic: suna interesanta ideea asta, cu incalzirea in spate, chiar sunt curios daca este realizabila.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este realizabil, dar o sa fie ceva de munca. Ma bate si pe mine gandul, dar o sa ma apuc probabil la vara, ca acum nu prea am chef si sunt altele de facut inainte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stam bine cu limba romana ,ms de intrebare :) , numai ca scriu cum imi vine .Nu acord atentie prea multa scrisului ,mai am un admirator .Deci 1+1=2 :downtown: ursul merge caini latra :nana:

Cat despre lucrare in urma documentatie se poate excuta in felul urmator:

-se scoate incalzirea de pe scaune,cu tot cu mufe si cablaj (cat permite ) ;

-se dezbraca partial bancheta (sezut si spatar );

-se lipesc plasele si se prinde tapiteria cu soricei in locul inelelor de fier ;

-se trag firele pana la bricheta din spate ,unde se si fac legaturile;

-se contureaza si se aplica butoanele unde se doreste;

-si sa nu uitam sa schimbam siguranta cu una mai mare :thumbsup2:

Ionut la vara punem sisteme de racire in scaune :) ,ai tapiterie de panza si se poate monta usor ....

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stam bine cu limba romana ,ms de intrebare :smile: , numai ca scriu cum imi vine .Nu acord atentie prea multa scrisului ,mai am un admirator .Deci 1+1=2 :downtown: ursul merge caini latra :nana:

Nu doream sa intervin dar ma simt 1 pic tras de maneca . Domule Salman nu am nimic daca va apucati de scris cum va vine la Dvs. in jurnal , dar aici, este o comunitate ; o comunitate care are pretentia sa o respectati asa cum o face si ea .

Cum , atunci cand vorbiti cu cineva aveti grija sa nu il scuipati , ...si daca cumva se intampla astfel de precipitatii va cereti politicos scuze , asta asteptam si noi . Sa avem o discutie civilizata fara "flegmele" scrierii romanesti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimate domn (,,DOMNULE SALMAN" ATI VRUT SA SCRIETI?) in jurnal,dar aici ,este o comunitate .Cam multe virgule !Ce inseamna virgula?Cu respect cand cerem ceva incercam sa si oferim .O seara buna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Domnule salman"eu cred ca dumneata esti in copac cu limba romana!Cu sau fara virgule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punem putin problema altfel si lasam incidentul cu Haimdallr ,ca de cand cu subiectul se gasesc dornici de afirmare !Scrie in regulamet ca eu daca sunt un tip care isi permite sa aibe 1,2,3 masini Volvo si nu am prea multa carte nu am voie sa dezbat subiecte ?Dupa ce dati raspuns acestei intrebari va rog sa nu ma mai deranjati nici dvs. si nici asa zisii baieti cu carte care sunt sclavii sistemului.Multumesc.

,,Prietene" stai la granita si fati treaba nu aici!Esti simplu membru posesor de Volvo si atat,eu nu vorbesc cu chiochistii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca esti analfabet si ai volvo, nu e nici o problema.Dar stai in banca ta.Nu arata la toti cat de incult poti fi.Sau poate cautai BMW si ti-a placut pretul de la S80? Ca deh, e o masina cu un pret de revanzare mic..isi permite oricine sa il cumpere.

Edited by daann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provenienta mea este de vina si imi cer scuze ca sunt obraznic .Dar scrie-mi si mie in araba gramatical si caligrafic,poti?

Poate vrei sa-ti arat cine sunt si cat de analfabet sunt .Doresti call me si poate analfabet esti si tu in alta limba ,tarane ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E stai...ca acum mai vii de acasa.Decat sa te bati cu caramida in piept, si sa ne iei peste picior, mai bine ziceai din prima(exista si un topic de prezentare,sau aici)ca limba romana nu iti este limba natala...si toate erau bune si frumoase.Acum ca am inteles care este "buba" dumneavoastra cu limba romana, imi retrag cele spuse mai sus.O seara faina.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la o simpla greseala uite unde se ajunge ! E pacat.

Sintem maturi, hai sa ne racorim un pic.

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer !!!Mai am conturi pe alte forumuri la restul masinilor care le detin ,dar ca aici nu am intalnit .Pare rau de asta se duce tara voastra in jos ,vreti afirmatie,vreti sa pareti destepti fata de altii .Dovediti-o prin ai ajuta pe cei din jur ,nu aruncati primii cu piatra ...

Off topic : subiect inchis s-a rezolvat cu incalzirea in bancheta spate .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

domnule salman daca la intrebarea mea

offtopic: dupa= de pe? Sau... cum stati cu limba romana?

Ati fi raspuns ca nu prea bine pentru ca nu este limba voastra natala, toata discutia de dupa ar fi fost evitata.Asa..ati reusit doar sa va loviti cu piatra mai sus aruncata;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca veni vorba de bmw sunt proprietar la :

post-4299-0-96335200-1360538954_thumb.jp

post-4299-0-31763200-1360539047_thumb.jp

post-4299-0-31763200-1360539047_thumb.jp

post-4299-0-87462600-1360539051_thumb.jp

post-4299-0-19820300-1360539082_thumb.jp

post-4299-0-80363600-1360538941_thumb.jp

Toate au motoare mari si sincer Volvo are pretul mic tot din cauza foametei din tara,a oamenilor care le devalorizeaza.

post-4299-0-64237500-1360539021_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur ca s-a încheiat cu scuze altfel începeam sa iau masuri.

@daann te rog sa iti controlezi ieșirile, exista buton de reclamație pentru ce nu e în concordanta cu regulile forumului și lasă moderatorii sa facă lucrurile pt care au fost puși în functie

E valabila rugămintea de mai sus pt toți care se doresc profesori de romana fără diploma. Dacă lăsăm pe cineva sa scrie așa știm de ce o facem. Nickname-ul lui nu v-a spus nimic.?

Apoi puneți în balanță informația pe care o oferă vs. modul în care o face și o sa vedeți de ce câteodată închidem ochii...

Mulțumesc pt înțelegere.

@Salman: te rog pune și tu punct offtopicului și continuați pe topic sau se închide.

Samsung Galaxy S on JellyBean

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inchide subiectul ca la comentariul de mai sus ma iei la misto (,,ati fi raspuns,limba voastra,ati reusit ") sunte-ti nehotarat si nu stiti la ce persoana sa-mi vorbiti .Politetea .Incarcam topicul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Alex Nick-ul nu poate sa iti zica nimic....adica ce vrei sa zici, ca daca ma cheama daann sunt balbait?Sau ca nu stiu sa imi scriu numele?In alta ordine de idei eu am subliniat frumos ceva , si intrebarea mea initiala taman de aia a fost lansata, pentru a ma elucida cu privire la capacitatea domnilor de a vorbi/scrie romaneste.Si sa nu imi zici ca si clauvolvo460 tot strain este!?

Eu mi=am cerut scuze, si daca domnul salman le accepta sau nu este la latitudinea dansului.Pe de alta parte, e bine ca in viata sa nu ramai impasibil..ca s-ar putea sa te coste mai mult deca iti imaginezi.Si chiar daca nu sunt profesor de limba romana, cred ca stiu sa vorbesc corect.

Edited by daann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si atunci de eu am bănuit că este turc sau arab, oricum nu roman?

Salman, dacă greșesc naționalitatea scuze.

Subliniez faptul ca @Salman oferă niște informații gratuit, nu face bișniță sau scrie bancuri, iar ce primește sunt lecții de romana.

Deci hotarati-va va rog, on-topic sau închidem? Nu strica nimeni prietenii cu comentariile de mai sus, vreau doar sa menținem topicul.

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am incercat sa aflu informatile cu privire la modul de executie ,dar cum lumea si-a dat cu parerea m-am documentat singur cat am putut.La randul meu am oferit informatia aflata!Ramane la aprecierea dvs. daca sa ramana deschis, pe mine unul nu ma mai intereseaza .Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

În acest caz, închis la cererea initiatorului

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.