baubau

REN AVARIAT...

10 posts in this topic

S-a intamplat intamplarea....

La o trecere de pietoni din Simeria, am oprit ca omul sa poata trece pietonii, un Santa Fe a oprit si el, dar a venit din spate un Mercedes Sprinter de 3,5 t, incarcat, care nu a mai oprit. Si asa a iesit un trenulet de toata frumusetea. Santa Fe-ul praf spatele si cu fata implantata in mine...Noroc ca eram prima masina...

Urmarea - capota portabagaj indoita, o tripla sparta, bara si absorbant soc distrus, fusta portbagaj indoita.

partea buna este ca cei de la asigurari, respectiv Groupama, au dat totul la inlocuit. acum asteptam piesele.

Frumos nu?

PS. As avea o intrebare daca ma puteti lumina: piesele de caroserie, care vin din fabrica , pe comanda, sunt vopsite in culoarea masinii, sau vin doar grunduite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar grunduite ,vopsea o aplica service-ul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar pe la Smart mai vin vopsite ,la Volvo piesele de care spui sunt doar pregatite pentru vopsit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GRESIT!! La s80 mi-a venit bara fata gata vopsita in culoarea masinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@baubau: se gasesc de comandat si direct la culoare, dar evident ca sunt mai scumpe si probabil ies ei mai ieftin cu o spoiala + bara doar grunduita, decat cu bara direct la culoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intradevar vin direct la culoare daca sunt comandate de la Volvo.Asa mi-a venit si mie o bara la S40.

Bine ca a fost numai atat si se rezolva cu bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu exact unde le comanda, sper sa fie ce trebuie...si sa arate renul ca si inainte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu mai stiu exact de unde a comandat-o,cert e ca am stat cateva zile bune pana a venit bara si "ochelaru " de la tripla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai luni s-a facut constatarea si practic introducerea in service. pana acum nu m-a sunat nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now