lik1999

Participa si tu la Campionatul National de Indemanare Auto, demonstreaza-ti maiestria! Baneasa Shopping City 25-26 Mai

6 posts in this topic

" Abilitate. Adrenalina. Armonie.

Cine suntem, ce inseamna CNIA si cine poate participa.

  • Asociatia “GT Auto Club Sportiv” are ca principal scop, atragerea pasionatilor de automobilism sportiv, posesorilor de automobile de serie sau de competitie in concrsurile de indemanare auto la nivel national, formarea si dezvoltatea abilitatilor specifice acestui gen de competitie;
  • campionatul se adreseaza publicului larg si se desfasoara intr-o singura zona, putand fi urmarit cu usurinta atat de spectatori, cat si de telespectatori prin transmisiunile TV, in direct si inregistrate;
  • este genul de automobilism sportiv in care performanta tine in primul rand de maiestria pilotului (echilibru, talent, etc) si in plan secundar de performanta masinii de concurs;
  • evenimentul reprezinta un spectacol in sine, cu multe elemente de dificultate (drift-uri, intoarceri cu frana de mana, slalom, parcari, mersul cu spatele, etc), cu participarea atat a pilotilor incepatori, cat si a celor experimentati;
  • pilotii incepatori au de invatat diverse elemente de dificultate care le sunt de folos in circulatia de zi cu zi, iar unii dintre acestia, in functie de capacitatile individuale si de aptitudinile dobandite, pot fi selectati si pentru alte genuri de automobilism sportiv (viteza pe traseu montan, raliu, etc);
  • din punct de vedere financiar, costurile de participare pentru acest gen de concurs sunt mai mici (masina de concurs, cheltuieli de intretinere, combustibil, etc.) comparativ cu cele de participare la raliuri sau la concursurile de viteza pe traseu montan;
  • reprezinta alternativa legala si sigura pentru tinerii atrasi de intrecerile ilegale;
  • organizarea Campionatului se desfasoara conform Regulamentului aprobat de catre ACR, etapele avand loc in spatii bine delimitate.

Crezi ca esti un bun pilot? Demonstreaz-o! "

Mai multe info aici.

Acolo la "membri" se pot gasi niste chesti interesante,care la noi inca nu exista..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat sa ma inscriu cu Smart-ul, dar nu ma primesc ca am ampatamentul prea mic si imi bat joc de toti :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai tu cu smartul si S60-ul cu unghiul lui de virare..... rad toti de noi cand parcam.....dar sa mai fac si jaloane...

Dar suna frumos. mi-ar fi placut insa nu sa ma fac de ras :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raza de virare o micsorezi cu niste jante mai mici (si schimbi limitatorul de bracaj) si/sau frana de mana :blackeye:

uite un exemplu:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebarea mea e daca permite caseta de directie?

O masina normala are doua ture de volan dreapta doua stanga. S60-ul are una si un sfert....

O mai fi melc pentru inca 3/4?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pastram topicul sau stergem offtopicul ?

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now