Sign in to follow this  
Followers 0
Guest radu

Ecranul navigatiei nu se mai ridicca

133 posts in this topic

nu stiu daca se poate sterge, eu am ajutat doar cativa dar mai sunt oameni care au inca problema si cauta solutii, este bine sa ramana topicul sunt desenele tehnice, poate vineva va avea posibilitatea sa le dea in productie. poate fla cineva de existenta unor noi harti ...

oricum.... drumuri bune sa avem !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

rotitza

Ai fost avertizat ca se va sterge postul ..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca cineva ma poate ajuta cu o rotita i-as fi recunoscator.

Mersi anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am montat in week-end rotita de la Andrei@rynno85.

Merge perfect. Recomand cu incredere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am montat in week-end rotita de la Andrei@rynno85.

Merge perfect. Recomand cu incredere.

tu ai montat-o personal? e dificil, e risc sa rupi ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

este topic la reparatii personale.daca ai o minima indemanare si placere de a desface diferite componente si te mai uiti si pe DIY ar trebui sa te descurci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am vazut tutorialul, de placut imi place sa umblu, sa desfac, dar exista si teama sa nu rup ceva care sa ma coste mai mult decat tot ce am vrut sa repar  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ala e tot farmecul, să te treacă toate transpiraÈ›iile pana când repari ceva, dar È™i când iese treaba o să sară inima din piept È™i o să danseze de bucurie ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

aici ai mare dreptate, daca iese treaba buna is fericit o saptamana  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, eu am montat-o. e simplu, nu-ti trebuie decat o surubelnita PH1 si un TX20 sau 25, atentie si... o bere rece.

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

singura chestie unde te trec transpiratiile este repunerea arcului in pozitia normala.nu din motiv ca s-ar rupe ceva,dar ca este destul de greu,si incomod mai ales ca este si prima data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am reusit sa desfac si eu navigatia si am gasit rupta in bucati rotitza asta minunata... am cautat prin oradea sa gasesc pe cineva sa mi-o faca insa parte de strungire se leaga multi sa o faca insa pentru dintii respectivi trebuie o freza, utilaj care nu prea l-am gasit la atelierele la care am umblat. stiu ca avea cineva pe aici pe forum de vanzare rotita respectiva... ma puteti ajuta careva cu un numar de telefon mail sau ceva?

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

rynno85 id mess

vezi la el

Share this post


Link to post
Share on other sites

As avea o rotitza buclucasa disponibila.Cu greu am gasit un meserias care sa faca rotitza asa ca mi-a facut 2 din duraluminiu. Deci a mai ramas una disponibila la meserias,vrea pe ea 50E.Ca sa fac o fapta buna daca e vreun doritor imi poate scrie p mail (sig_modjo @ yahoo com) si o sa iau legatura cu mesteru si daca o sa vrea va pun in legatura. Are doar o rotitza si dupa caz mai poate avea unele mici ajustari.

Bună ziua şi ţie!

Edited by HEIMÐALLR
Scriere neconformă

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrea pe ea 50E

Salut! Cam mult 50 euro (asta daca sunt euro)!!! In cei 50 euro este inclusa manopera celor doua rotite si transportul tau? ;D ;D ;D Cel mult 50 lei te poate costa la un strungar sa faci o rotita ca aia! Hai 70 lei tras de par ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Andu G

Nu vreau eu pe rotita 50 de euro, eu am rezolvat problema asta. Cu greu am gasit un strungar care s-o faca pt. ca este considerata ca ar fi unicat, a trebuit sa faca un modul special pt asta... in cazul in care ar fi existat o matrita, probabil pretul cerut ar fi fost infim. In postarea mea m-am referit ca daca exista un doritor il pot pune in legatura cu mesteru, pretul nu-l fac eu, mie atat mi-a cerut pe rotita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

munca se plateste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este al doilea topic cu acelasi nume, sunt sigur de asta:)

Primul era din cauza nenorocitei de rotite dintate pe care mare majoritate dintre noi am rezolvat-o. Ei acu este alta problema. L-am lasat pe un amic sa incerce ceva dvd facut de el de pe net cu ceva harti noi. Ei de atunci ecranul nu se ridica si nici macar nu mai imi da dvd-ul afara. Clar rotita respectiva nu ii, pt ca nu se aude mecanismul cum ca ar incerca sa ridice ecranul plus de asta nici dvd-ul nu-l da afara. Aveti idee cam ce ar fi si cum as putea rezolva problema?

Edited by lik1999
Atat timp cat avem un Subiect cu acelasi nume,il vom folosi pe asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poi din cate stiu nu are legatura rotita cu ejectul dvdului. macar ti se mai aprinde beculetul verde de la unitatea de dvd?sa nu se fi ars ceva. un test nu ai unde sa mergi sa faci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

din cate am inteles eu se pare ca a intrat in ceva fel de protectie, a "vazut" ca nui dvd original

Share this post


Link to post
Share on other sites

poi tu crezi ca eu am ala original. am bagat si cd cu trackuri si cu mp3uri si vro 2-3 copii dupa rtiul lui larahau el avand zona pana la ungaria pana am dat de un dvd mai bun sa l citeasca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca are treaba cu Cd-ul sau Dvd-ul.

Ecranul se ridica si fara nimic bagat in unitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde pot gasi si eu o rotita? Am aceeasi problema la un s40 2006 (nu se ridica singur, trebuie sa-l ridic cu mana) multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi PM cu seria de sasiu si te ajut

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0