contdezactivat

Redescoperim Volvo

9 posts in this topic

Salve

Eu stiu ce vreau sa fie topicul asta dar vreau sa las la latitudinea fiecaruia sa isi evalueze calatoria/experienta. Incognito sau nu, aici poti povesti neuitata ta calatorie la bordul masinii tale Volvo (sau nu).

Te astept cu detalii. ;)

Maine, Mures.

Care esti prin zona?

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

O limonada rece sau bere ?.... astept sa ma suni !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, am dat la propriu cu banu si am plecat si in alta parte si cu alta masina. :)

Ramane pe altadata. ;)

O sa revin cu info despre subiect... sau cel putin, despre cum il vad eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt pana maine la Horezu - Vaideeni, careva prin zona? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dar din pacate si eu o sa fiu plecat pana maine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu de topicul celalalt dar asta as vrea sa fie axat pe experienta la volan.

Sa povestim drumul, cu poze si/sau filmulete si cat de bine ne-am simtit sau nu la bordul masinii. Doar asta e esenta masinii care ne place: comportamentul la drum. Hai sa o descriem.

Daca ne mai si intalnim intre noi, cu atat mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucuresti - Pitesti - Valcea - Horezu - Vaideeni - (Recea) ... aproximativ 250 km dus - 250 km intors!

Drumul relativ bun, cu portiuni unde iti clatinau dintii in gura! Masina s-a comportat impecabil, este in toate mintile ei, dupa ani de asteptare si investitii financiare! Pe zi ce trece, parca pe aia imi place mai mult ...

Ce este rau si iti strica cheful sofatului, faptul ca apar "animale" pe sosea si incepi sa devii incordat, sa fi mai precaut!

Imi pare rau ca nu a fost nimeni prin zona, mai schimbam o parere, ne cunosteam mai bine, poate data viitoare! :)

post-695-0-40552500-1372655674_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plecat astazi din Bucuresti, de la 33 de grade, pentru ca ~2 ore mai tarziu... pe la Predeal sa dau de 15 grade. Am inchis geamul, ca incepuse sa intre "tantari". :smile:

Pe DN... inainte de Ploiesti, Tom-Tom scaneaza drumul cu o Skoda...

Am oprit in Lukoil-ul din Ploiesti ca sa alimentez si sa ma mai dezmortesc un pic. Un nene cu o duba de numere de Neamt, m-a intrebat pe unde trebuie sa o ia ca sa ajunga la Gaiesti... Nu am putut sa il ajut... Poate ar fi trebuit sa imi pice fisa si sa ii dau o ruta de pe mobil. Prea tarziu... deja plecase.

Am oprit din nou intr-o parcare "in the middle of nowhere" undeva dupa Campina doar ca sa admir peisajul. E extraordinar cate detalii poti pierde, chiar si asa pe un drum rasbatut, atunci cand privesti doar in fata si singura ta grija e ca nu ai apasat destul pedala de acceleratie. Cred ca pentru prima oara am vazut ce specii de copaci cresc in imprejurimile drumului.

Inca nu imi dau seama cum poti avea oglinzi laterale cat urechea la elefant si sa nu vezi absolut nimic in ele, mai aproape de 50m, oricat le-ai regla...

Cobor Predealul si redescopar stilul de condus care m-a fermecat atunci cand am cumparat masina: sa mergi atat de tare, incat sa nu trebuiasca sa pui frana la curbe...

Clipe de uimire! Odata ajuns acasa, descopar ca pe locul meu de parcare, e o masina la fel de frumoasa, albastra (cum numai ea stie) si identica cu a mea, ba chiar are acelasi numar de inmatriculare...

E chiar masina mea... imi reamintesc ca sunt la volanul masinii de la firma, (din intamplare) un Opel Combo CDTI...

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now