contdezactivat

Am trecut la RWD

103 posts in this topic

Salutare

De astazi conduc un 960, masina lui Jhon81.

Este un model 91 sau 92, motor redblock 2.0L, 190cp, propulsie cu suspensie multilink si grup autoblocant.

Mai are: abs, geamuri electrice, scaune electrice incalzite, oglinzi electrice incalzite, clima automata, geamuri ionizate si vreo 1600kg... e cat o garsoniera.

Masina este neagra si interiorul albastru. Ironia face ca eu l-am ajutat sa achizitioneze masina de piese de pe care a luat interiorul si jantele... practic am fost in masina asta inaintea lui. :)

O sa revin cu info si poze pe masura ce ma dezmeticesc. ;)

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ohooo, mare mare salt !

Ai o adevarata limuzina si un Volvo adevarat !

Sa il stapanesti sanatos si neaparat poze altfel nu te cred :)) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie! Sa te bucuri de ea cat mai mult si niciodata sa nu te lase la "greu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc.

Momentan nu constientizez saltul, ca eu merg ca o babuta cu el... va mai dura ceva pana sa realizez ca am 6000rpm pline la dispozitie.

Impresia de moment, este sa imi reconfirme concluzia ca 440-ul cu 2 bare stabilizatoare era o masina data dracu'... tren pe sine, mancal-a-ar paguba de olandez :)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari Adi !!!! Vii diseara la Buc cu el ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa te bucuri de masina!!! Dar poze tot nu ai pus sa o vedem si noi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru masinuta :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru felicitari.

Un preview... ca vad ca nu mai rezistati. :smile:

post-169-0-46143100-1374391592_thumb.jpgpost-169-0-97314400-1374391592_thumb.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar doua poze? Si amandoua din spate :D :D :D !!! Roata dreapta spate unde este?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari de achizitie!! Il "duci " la dubla putere(340-350Cp) in viitorul apropiat sau il treci pe gaz?!. :smile::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai spart gheata! :D

Una din modelele mele preferate ,,, sa il stapanesti sanatos! :D

Vineri esti prezent la Penny? :)

Daca nu ma insel, este acel model cu tractiune spate? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu ma insel, este acel model cu tractiune spate? ???

Titlul topicului spune tot: RWD - Rear-wheel drive - tractiune spate :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari de achizitie!! Il "duci " la dubla putere(340-350Cp) in viitorul apropiat sau il treci pe gaz?!. :smile::D

E deja pe gaz. :smile:

Jhon zice ca ala de unde a cumparat-o i-a zis ca e instalatie originala. O sa studiez.

Oricum, planuri de tuning, momentan nu am.

Vineri esti prezent la Penny? :smile:

Multumesc.

O sa incerc. :smile:

Daca ala micu era Olandezul Zburator, uriasul asta trebuie sa fie Kraken. E mare!

post-169-0-79172900-1374414820_thumb.jpg

Are 2 rezervoare: unu de 55L si unu de 93L.

Astazi l-am umplut pe ala micu si in ala mare am pus de 100 de lei... dar abia s-a miscat linia la indicator. :D

Apropos, azi am mers mai mult pe benzina si nu mi-a parut a vea un consum aberant. Mai mult 9% nu cred ca a luat.

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celebra poza cu motorul...

post-169-0-52927400-1374421792_thumb.jpg

Asa arata si in realitate. :smile:

Mare si curat :D :D :D!!! Debia astept sa dau o tura!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari Adi! In fine, o masina pe masura ta! (Asa cum ti-ai dorit-o! Mare cat China!....)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie, frumoasa bestia .... neaparat sa ma suni daca o aduci la plimbare prin Mures !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimineata, venind cu ea spre Bucuresti, mi-am amintit cat de zgomotos putea fi diesel-ul... dupa 2800-3000rpm nu te mai intelegeai cu oamenii din masina.

Asta oricate ture are se aude doar turbina cum fluiera... Mi-a cantat toata dimineata. :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos,in adevaratul sens al cuvantului!

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.Un adevarat salt,de mare clasa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimineata, venind cu ea spre Bucuresti, mi-am amintit cat de zgomotos putea fi diesel-ul... dupa 2800-3000rpm nu te mai intelegeai cu oamenii din masina.

Asta oricate ture are se aude doar turbina cum fluiera... Mi-a cantat toata dimineata. :smile:

Eeh, benzina Adi, benzina :headbang:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Asa ma manca talpa dimineata sa intru pe autostrada si sa o intind un pic... :male:

La o depasire, nici nu mi-am dat seama cum de la ~40, m-am trezit cu 130km/h pe bord. :P

Se misca binisor si e foarte comod de condus. La asta contribuie si viteza a 5-a care se activeaza/dezactiveaza de la un buton din capatul manetei din stanga. Practic, e ca si cum as avea padela. :smile:

Mai trebuiesc cateva chestii ajustate inainte sa o folosesc la 100% din ce poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zic clasicul felicitari este putin spus. BRAVO, si sa aveti grija unul de celalalt. :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc, Alf

Cam asta e masina:

post-169-0-21237200-1374558115_thumb.jpgpost-169-0-09952200-1374558116_thumb.jpgpost-169-0-45422400-1374558117_thumb.jpgpost-169-0-98135000-1374558116_thumb.jpgpost-169-0-98674800-1374558117_thumb.jpgpost-169-0-32191500-1374558114_thumb.jpgpost-169-0-89937600-1374558113_thumb.jpg

Stiu ca pare jucarie de baieti mari si coincide cu unele fantezii dar motivul principal al achizitiei este ca functioneaza. Sa functioneze, momentan este singura asteptare. Restul detaliilor tehnice sunt coincidente. :)

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu toata Stima pentru benzina,dar e mai fain Olandezu' :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.