theo2703

montare pilot automat si comenzi audio pe volan

8 posts in this topic

Pretul softului pentru pilot automat (volvo s40 2005) la reprezentanta Constanta este 2130 + tva. Mi sa spus ca acest soft cuprinde si comenzile audio. Nu stiu cat este manopera pentru instalare soft. Ca si piese trebuiesc telecomenzile de pe volan cea audio si cea pentru pilot automat. Telecomanda audio functioneaza fara soft banuiesc ca raman niste erori in calculator daca nu e pus si softul dar functioneaza ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu cred ca functioneaza fara soft .Dar intereseaza-te cat costa piesele de pe o masina la dezmembrari le pui si te duci strict pentru soft.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara soft functioneaza dar telecomanda audio.

piesele sunt deja montate pretul e dar pentru soft fara manopera de instalare soft

Share this post


Link to post
Share on other sites

comenzile de pe volan pt. audio (next,prev,vol+,vol-) se pot cumpara separat? dar schimba? eu le am deja montate, functioneaza dar 2 din ele sunt foarte sterse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine + de la cruise ii sters de tot.

Mai bine lipesc un abtibild cu un +

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine e vorba de "next" si "+" de la controlul audio... :confused1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu ma confrunt cu o problema asemanatoare , dar procentul de stergere este minim , asa ca am retusat cu un marker negru , care se pare nu este asa de permanent pe cat as dori eu .

O alta idee , cand lucram in trodat aveam la vanzare tus negru special pt. plastic , ma gandesc ca, cu putina rabdare si o pensula foarte fina ar putea iesi ceva .

Daca are cineva timp si curaj sa incerce poate ne impartaseste si noua rezultatul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comenzile de pe volan se pot cumpara si instala. Exista audio cu sau fara telefon si cea cruise. Prin 2010 parca a costat in jur de 180 de RON noua, cea de cruise. Ai firele trase, conectezi mufa si ai butoanele iluminate, nu ai eroare pe bord dar la o scanare cu VIDA iti va zice ceva legat de soft lipsa.

Se schimba banal, scoti airbag-ul si voila, se infing in niste suporti de cauciuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now